Elektryczne ogrzewanie podłogowe DEVI w domkach letniskowych nad polskim morzem - STEROWANIE OGRZEWANIEM POŁOGOWYM - MATY GRZEJNE - DEVI - OGRZEWANIE ELEKTRYCZNE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Elektryczne ogrzewanie podłogowe DEVI w domkach letniskowych nad polskim morzem
drukuj stronę
poleć znajomemu

Elektryczne ogrzewanie podłogowe DEVI w domkach letniskowych nad polskim morzem

Elektryczne ogrzewanie podłogowe DEVI w domkach letniskowych nad polskim morzem
fot. Danfoss

Pogorzelica to malowniczy zakątek Polski położony w północnej części Pomorza Zachodniego. W ośrodku domków letniskowych przy ulicy Morskiej zainstalowane zostało elektryczne ogrzewanie podłogowe DEVI, które pełni rolę wyłącznego systemu grzewczego.

W 2015 roku we wszystkich domkach zainstalowano maty grzejne DEVIheat™ 150S oraz sterowniki DEVIreg™ 530. Każdy domek został wyposażony w 4 maty o łącznej mocy 2475 W oraz w dwa sterowniki. Najważniejszą korzyścią dla inwestora, po wdrożeniu tego rozwiązania, jest przedłużenie sezonu wypoczynkowego, dzięki czemu ośrodek działa już nie tylko latem, lecz także wiosną i jesienią, co zwiększa zyskowność działalności. Udało się również zlikwidować problem utrzymania minimalnej temperatury w zimie. Teraz jest ona utrzymywana na poziomie + 5°C, co jest konieczne, aby nie wyziębić domków i aby nie pojawiała się wilgoć.

  Teraz nie ponosimy kosztów utrzymania innych systemów, za które trzeba płacić cały rok. Nie musieliśmy doprowadzać gazu, który jest drogi w inwestycji i który wymaga przeglądów. Mamy jeden nośnik energii - energię elektryczną, co jest wygodne – mówi Dominika Dulat, Kierownik Ośrodka.

Korzyści finansowe

  Jeśli chodzi o koszty inwestycyjne to ogrzewanie elektryczne jest najtańsze w porównaniu do innych systemów o tej samej klasie jakości. Koszty eksploatacji dla poprawnie dobranego systemu również nie są wysokie, m.in. dlatego, że ogrzewanie jest włączone tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba, a sterowanie temperaturą jest bardzo precyzyjne – mówi Szymon Nowak, Koordynator Sprzedaży DEVI. 

W przypadku tego osiedla, w każdym domku zainstalowano podlicznik energii. Klienci włączają ogrzewanie tylko, gdy mają taką potrzebę. Następnie, po pobycie płacą jedynie za energię, którą zużyli. Jest to wygodne rozwiązanie dla inwestora oraz dla samych gości.

Źródło: Danfoss

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl