DEVI świętuje 75 lat działalności - DANFOSS - GRODZISK MAZOWIECKI - MATY GRZEJNE - DEVI - OGRZEWANIE ELEKTRYCZNE - KABLE GRZEJNE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności DEVI świętuje 75 lat działalności
drukuj stronę
poleć znajomemu

DEVI świętuje 75 lat działalności

DEVI świętuje 75 lat działalności
fot. W fabryce Danfoss w Grodzisku Mazowieckim produkowane są kable i maty grzejne, które są eksportowane na wszystkie rynki świata

W tym roku DEVI świętuje swoją 75. rocznicę. Firma rozpoczęła działalność w Kopenhadze w roku 1942 i od tamtej pory uzyskała pozycję wiodącej marki na europejskim rynku ogrzewania elektrycznego.

Firma DEVI, wchodząca w skład grupy Danfoss, jest największym w Europie dostawcą elektrycznego ogrzewania podłogowego oraz jednym z największych światowych producentów elektrycznych systemów grzewczych. Już miliony budynków jest wyposażonych w rozwiązania ogrzewania elektrycznego DEVI - w wewnętrzne systemy ogrzewania podłogowego oraz zewnętrzne systemy przeciwoblodzeniowe dla domów, hoteli, biur oraz przemysłu, poczynając od północnej Norwegii aż po Nową Zelandię. Poza Europą, DEVI jest między innymi obecne w Kanadzie, Chinach i RPA.  

Obecnie większość produkcji DEVI odbywa się w Grodzisku Mazowieckim oraz w Saint Malo we Francji, co oznacza, że około 90% produktów DEVI jest produkowanych w Unii Europejskiej. W fabryce Danfoss w Grodzisku Mazowieckim produkowane są kable i maty grzejne, które są eksportowane na wszystkie rynki świata, przy czym na rynek europejski, uwzględniając Rosję, trafia ponad 80% wyrobów. Od początku istnienia produkcji w Polsce, czyli od 2008 roku wyprodukowano około 3,5 mln produktów DEVI.

Pozycja DEVI jako lidera rynku europejskiego oraz obecność w pozostałych krajach, były w dużej mierze możliwe dzięki współpracy z instalatorami oraz innymi profesjonalistami z całego świata. Współpraca ta pozwala DEVI na szczególną znajomość położenia i potrzeb, które są istotne przy wdrażaniu pionierskich rozwiązań przyszłości. Główną siłą napędową, stojącą za innowacyjnym oraz szerokim zakresem produktów DEVI, jest ambicja ciągłego ustalania nowych standardów rynkowych.

Zgodnie z przewidywaniami Unii Europejskiej w 2020 r. 65% elektryczności będzie miało swoje źródło w energii pochodzącej z paneli fotowoltaicznych, elektrowni wiatrowych oraz nuklearnych. W związku z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii ogrzewanie elektryczne staje się bardzo atrakcyjnym systemem grzewczym, w szczególności dla domów pasywnych. Koszty eksploatacyjne takiego domu znacznie się zmniejszą dzięki temu, że nie będą potrzebne inne źródła energii oprócz elektryczności i wody. Dodatkowo, zastosowanie energii elektrycznej do ogrzewania domów w dużym stopniu przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla.

Produkcja DEVI w Grodzisku Mazowieckim

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl