Blok mieszkalny ogrzewany wyłącznie elektrycznie - TECHNIKA GRZEWCZA - DEVI - OGRZEWANIE ELEKTRYCZNE - OGRZEWANIE PODŁOGOWE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Blok mieszkalny ogrzewany wyłącznie elektrycznie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Blok mieszkalny ogrzewany wyłącznie elektrycznie

Blok mieszkalny ogrzewany wyłącznie elektrycznie
fot. Blok mieszkalny w Sulęcinie

Elektryczne ogrzewanie podłogowe DEVI jest wyłącznym systemem grzewczym w bloku mieszkalnym w Sulęcinie. Dzięki zastosowanym materiałom, budynek charakteryzuje się małymi stratami ciepła, co przekłada się na niskie koszty utrzymania mieszkań.

Blok przy ul. Ekkela 10 w Sulęcinie jest w całości ogrzewany elektrycznie. Został wybudowany w technologii energooszczędnej. W bloku znajduje się 12 mieszkań o powierzchni 49,14 m2 i 74,99 m2 oraz 8 garaży. Na południowej ścianie budynku zamontowano instalacje fotowoltaiczne, które dostarczają energię elektryczną do obsługi budynku. Do ogrzewania wody zastosowano wysokiej klasy pompy wodno-powietrzne. Budynek zaizolowano styropianem o grubości 30 cm, trójszybowe okna charakteryzują się współczynnikiem przenikania 0,7W/m2K, a okna balkonowe wyposażono w ocieplające rolety zewnętrzne.

Dzięki zastosowanym materiałom budynek jest bardzo ciepły, posiada też dużą zdolność kumulacyjną energii, która jest pobierana w trakcie używania II taryfy. Właściciele ponoszą niskie koszty za ogrzewanie, cieszą się ciepłą podłogą pod stopami czy też brakiem grzejników na ścianach. Rachunek za ogrzewanie mieszkań od 49m2 do 75m2 wynosi miesięcznie od 40 do 75 złotych. 

  Wpadliśmy na pomysł wybudowania budynku niemalże pasywnego, który potrzebuje bardzo niewielkiej ilości energii do ogrzania - zastosowaliśmy system elektrycznego ogrzewania podłogowego DEVI, który sprawia, że inwestycja ekonomicznie jest znacznie korzystniejsza od pozostałych wodnych systemów obiegowych. Dzięki zastosowaniu takiego systemu nabywca mieszkania ma szansę kupić mieszkanie znacznie taniej  mówi Roman Strzelczyk, deweloper Instalko.

Dzięki zastosowaniu systemu autonomicznego, jakim jest elektryczne ogrzewanie podłogowe, budynek nie wymaga rozliczeń wspólnotowych. Każdy mieszkaniec ma własną energię cieplną, ciepłą wodę i prąd, co znacznie obniża koszty administracyjne.

  Osobiście cenię sobie niezależność, którą zyskałem dzięki takim rozwiązaniom. Nie martwię się o to, że w chłodniejsze dni wiosną lub jesienią centralne ogrzewanie będzie wyłączone. Termostaty zaprogramowałem tak, żeby działały zgodnie z moim trybem funkcjonowania, co oznacza, że ogrzewanie nie jest włączone cały czas i że w różnych pokojach temperatury są różne. Zaprogramowałem je raz i o nic już nie muszę się martwić. Wygodne jest także to, że nie mam żadnych naliczeń, dostaję jeden rachunek za prąd  mówi jeden z mieszkańców bloku w Sulęcinie.

Źródło: Danfoss

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Witam-to ja odwazylem sie zbudowac jako inwestor blok 12 rodzinny w Sulecinie ogrzewany wylacznie pradem elektrycznym.Powiem wiecej zbudowalem juz 7 takich budynkow i kazdy testowalem w kosztach ogrzewania . Z przyjemnoscia oswiadczam,ze samego mnie zaskoczyly pozytywne wyniki rocznych testow tego ogzewania.Dla mieszkan o powierzchni 30-108m2 miesieczny koszt ogrewania prz sr, temperaturze w mieszkaniu 21-23 stopnie Celsjiusza wynosil od 25-105zl.Przykre jest jednak to ze nie ma nasladowcow innych inwestorow i jak myslicie dlaczego? czeciowo na to pytanie odpowiadam na pasku koszty utrzymania mieszkan na stronie Instalko.pl,pozdrawiam
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl