element14 wprowadza na rynek dwie nowe kamery do Raspberry Pi - RASPBERRY PI - FARNELL ELEMENT14 - PI CAMERA - MINIKOMPUTERY - CAMERA V2 - CAMERA NOIR V2
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności element14 wprowadza na rynek dwie nowe kamery do Raspberry Pi
drukuj stronę
poleć znajomemu

element14 wprowadza na rynek dwie nowe kamery do Raspberry Pi

element14 wprowadza na rynek dwie nowe kamery do Raspberry Pi
fot. Farnell element14

Nowa kamera v2 oraz kamera NoIR v2 oferują rozdzielczość 8MP i lepsze przetworniki obrazu.

Dwa miesiące po premierze mikrokomputera Raspberry Pi 3 firma element14, czołowy producent i dystrybutor na rynku minikomputerów, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek nowych modeli kamer dla Raspberry Pi: Camera v2 oraz Camera NoIR v2. 

Nowe kamery do Raspberry Pi wprowadzają dalsze ulepszenia w stosowaniu najlepiej sprzedającego się komputera wielkości karty kredytowej.

Obie nowe oficjalne kamery do Raspberry Pi zostały uaktualnione do rozdzielczości 8MP i posiadają przetwornik obrazu umożliwiający wychwycenie obrazów o rozdzielczości 3280 x 2464 piksele. Kamery v2 posiadają takie same możliwości wideo, co oryginalne kamery obsługujące wideo 1080p30, 720p60 oraz 640x480p90, a także połączenie z płytką Raspberry Pi za pomocą specjalnego interfejsu CSi. Kamera NoIR v2 posiada specjalny filtr No InfraRed (NoIR) na soczewce, który stanowi doskonałe rozwiązanie dla fotografii w podczerwieni oraz przy robieniu zdjęć w warunkach słabego oświetlenia.

Nowe kamery v2 są kompatybilne ze wszystkimi płytkami Raspberry Pi, mają też taki sam kształt i ciężar, co poprzednie kamery 5MP. Kamera v2 oraz kamera v2 NoIR do Raspberry są dostępne w tej samej cenie na element14.

Mały rozmiar modułów kamery (25mm x 35mm x9mm) umożliwia wykorzystanie ich w niektórych najbardziej przyciągających wzrok projektach, takich jak wysyłanie do stratosfery balonów służących do prognozy pogody. Nowe kamery doskonale nadają się do zastosowań takich jak fotografia przy niskim naświetleniu (Camera NoIR), zdalnie sterowane samoloty, telewizja przemysłowa CCTV, stacje służące do prognozy pogody, projekty szkoleniowe i wiele innych.

Nowa kamera v2 oraz kamera NoIR v2 oferują rozdzielczość 8MP i lepsze przetworniki obrazu.

 – Moduły kamery to dwa z naszych najbardziej popularnych akcesoriów, a uaktualnione wersje umożliwią użytkownikom wychwytywanie wysokiej jakości obrazów zarówno przy oświetleniu dziennym jak i przy słabym – mówi Claire Doyle, ogólny dyrektor ds. Raspberry Pi w firmie element14. – Niezależnie od tego czy będzie to telewizja przemysłowa CCTV, robotyka domowa, stacje służące do prognozy pogody, zdalnie sterowane samoloty czy też nawet obiekty wysyłane w przestrzeń kosmiczną, oczekujemy, że przyszłe zdjęcia i filmy wideo będą wykonywane za pomocą nowego pokolenia kamer Raspberry Pi.

Aby podkreślić możliwości nowych kamer v2 firma element14 organizuje na swoich stronach społecznościowych konkurs na najlepszych 5 zdjęć i filmów wideo. Więcej informacji na stroniewww.element14.com

Firma element14 oferuje szeroki wachlarz akcesoriów do Raspberry Pi, w tym ekskluzywną płytkę oraz dodatkowe moduły umożliwiające nowe i innowacyjne projekty. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.element14.com/raspberrypi

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl