Nowe złącza EDAC Clipzin™ dla Raspberry Pi® Pico już dostępne wyłącznie w Farnell - ELEKTRONIKA - PŁYTKA DRUKOWANA - FARNELL - RASPBERRY PI - TECHNIKA MONTAŻOWA - ARDUINO - RASPBERRY PI PICO - CLIPZIN - ARDUINO CONNECT
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe złącza EDAC Clipzin™ dla Raspberry Pi® Pico już dostępne wyłącznie w Farnell
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe złącza EDAC Clipzin™ dla Raspberry Pi® Pico już dostępne wyłącznie w Farnell

Nowe złącza EDAC Clipzin™ dla Raspberry Pi® Pico już dostępne wyłącznie w Farnell
fot. Farnell

 

Złącza Clipzin™ oferują unikalny, półtrwały sposób montażu jednej płytki drukowanej na drugiej

Farnell jako wyłączny dystrybutor wprowadza nową, innowacyjną serię złączy Clipzin™. Produkowane przez EDAC i zaprojektowane przez OpenLX SP Ltd, złącza Clipzin™ są przeznaczone przede wszystkim dla Raspberry Pi® Pico i PicoW oraz modułów Arduino® Connect, a w przyszłości będą dostępne kolejne opcje.

Clipzin™, opracowane jako złącze krawędziowe dla rozwiązań generacji IoT, ułatwia produkcję i modularyzację, sprzyjając zrównoważonemu rozwojowi poprzez promowanie łatwej modernizacji oraz możliwości ponownego wykorzystania. Umożliwia klientom tworzenie jednego projektu, który może być elastycznie dostosowywany, a także oferuje warianty, co skraca czas projektowania i ogranicza konieczność przechowywania wielu wersji.

Clipzin™ umożliwia szybkie podłączanie i odłączanie czujników, modułów komunikacyjnych oraz obliczeniowych, takich jak nowy Raspberry Pi Pico. Zaprojektowany z myślą o prototypach dla produkcji, zacisk zatrzymujący zapewnia, że moduły nie będą się rozłączać po montażu lub w trakcie eksploatacji oraz pozwala na łatwą wymianę płytek drukowanych w razie potrzeby. Wszystko to z kolei sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla twórców oraz do zastosowań stawiających wyśrubowane wymogi bezpieczeństwa w produkcji.

Przed wprowadzeniem Clipzin™ moduły takie jak PicoW wymagały od użytkowników lutowania złącza przelotowego do PicoW oraz montowania złącza na płytce drukowanej. Clipzin™ wymaga jedynie zamontowania złącza powierzchniowego na jednej płytce drukowanej, co znacznie poprawia wydajność produkcji.

Złącza Clipzin™ oferują unikalny, półtrwały sposób montażu jednej płytki drukowanej na drugiej

Kluczowe zalety złączy EDAC Clipzin™ obejmują:

  • Wersja 20-stykowa jest już dostępna; wersje 6-, 8- i 17-stykowe będą dostępne wkrótce
  • Możliwość półtrwałego montażu jednej płytki drukowanej do drugiej
  • Szybki montaż bez użycia narzędzi z pozytywnym, potwierdzającym „kliknięciem”
  • Nadaje się do lutowania powierzchniowego, co znacznie zwiększa wydajność produkcji
  • Wymaga montażu złącza tylko po jednej stronie każdej płytki drukowanej
  • Pozłacanie zapewniające niezawodność

Romain Soreau, Head of Single Board Computing w Farnell, mówi: „Clipzin™ to naprawdę innowacyjne złącze dla Raspberry PI Pico. Zapewnia ono nowy, niewymagający lutowania sposób montażu Raspberry Pi Pico na innej płytce drukowanej, co pozwala na wymianę pomiędzy modelami Pico. Cieszymy się, że jesteśmy wyłącznym dystrybutorem tego nowego produktu, co jeszcze bardziej wspiera nasze długoterminowe zaangażowanie w Raspberry Pi i nasze bogate portfolio produktów oraz akcesoriów tej firmy.”

Chrissy Cooper, Sales Director w EDAC Europe, mówi: „Od wielu lat ściśle współdziałamy z Farnell i nawiązaliśmy silną współpracę. Ten wstępny okres wyłączności na wprowadzenie Clipzin™ jest kolejnym dowodem naszego wspólnego zaangażowania w sukces naszych klientów.”

Dr Andrew Robinson, Engineering Director w OpenLX SP Ltd. dodał: „Dzięki PiFace™ i CodeBug™ możemy pochwalić się długą historią wprowadzania innowacyjnych produktów na rynek z Farnell. W połączeniu z wieloletnim doświadczeniem EDAC to fantastyczna współpraca przy tworzeniu nowego złącza, które ułatwia użytkownikom korzystanie z rosnącej gamy modułów takich jak Raspberry Pi® PicoW. Clipzin™ uwalnia wydajność produkcji w montażu powierzchniowym, w porównaniu z kosztami i złożonością montażu przelotowego w istniejących rozwiązaniach z pinami typu header.”

Nowe złącza Clipzin™ na płytkę drukowaną od EDAC, OpenLX SP Ltd. są już dostępne w asortymencie Farnell w regionie EMEA oraz element14 w regionie APAC.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl