Nowy komputer stacjonarny Raspberry Pi 400 - KOMPUTER - FARNELL - RASPBERRY PI - SYSTEMY EMBEDDED - SYSTEMY WBUDOWANE - RASPBERRY PI 400 - KLAWIATURA - KOMPUTER STACJONARNY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy komputer stacjonarny Raspberry Pi 400
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy komputer stacjonarny Raspberry Pi 400

Nowy komputer stacjonarny Raspberry Pi 400
fot. Raspberry Pi 400

W pełni obudowany komputer stacjonarny Raspberry Pi 400 oferuje wiodącą na rynku wydajność i sprawność oraz jest dostępny w Farnell w sześciu wariantach językowych.

Dziś Farnell ogłosił wprowadzenie do sprzedaży komputera stacjonarnego Raspberry Pi 400. Jest on dostępny w postaci gotowego do użycia zestawu, cechującego się konkurencyjną ceną, dzięki czemu stanowi idealny komputer biurkowy do zastosowań w domu czy na potrzeby edukacyjne. Raspberry Pi 400 można też z powodzeniem używać w aplikacjach przemysłowych lub komercyjnych jak np. do montażu wewnątrz zautomatyzowanych punktów sprzedażowych i lekkich, terminalowych stacji roboczych.

W pełni obudowany komputer stacjonarny Raspberry Pi 400 oferuje wiodącą na rynku wydajność i sprawność oraz jest dostępny w sześciu wariantach językowych już dostępny w Farnell.

Zestaw Raspberry Pi 400 zawiera klawiaturę i komponenty elektroniczne, a wszystko to w jednej, kompaktowej obudowie. Jego procesor jest taktowany zegarem 1,8 GHz, a więc o 20% szybszym niż w przypadku klasycznego Raspberry Pi. W zestawie Raspberry Pi 400 znajdują się też: wstępnie zaprogramowana karta SD, zasilacz, myszka, podręcznik użytkownika dla początkujących i kabel microHDMI – wszystko, co jest potrzebne, aby rozpocząć korzystanie z Raspberry Pi 400 z użyciem telewizora w roli wyświetlacza.

komputer stacjonarny Raspberry Pi 400

Raspberry Pi 400 cechuje się wysoką wydajnością i bogatymi funkcjami, wśród nich:

  • Procesor: czterordzeniowy układ Broadcom BCM2711, wykonany w technologii o wymiarze charakterystycznym 28 nm, oparty o 64-bitowe rdzenie ARM Cortex-A72, taktowane zegarem 1,8 GHz, który zapewnia wiodącą wśród produktów tego typu wydajność i sprawność energetyczną.
  • Pamięć: 4 GB pamięci LPDDR4-3200 RAM i gniazdo kart microSD, na których można przechowywać system operacyjny, aplikacje i dane.
  • Łączność: dwuzakresowy interfejs bezprzewodowy sieci 802.11ac, który pozwala na komunikację z rzeczywistą szybkością przekraczającą 100 Mb/s; ponadto, gigabitowy interfejs Ethernetu przewodowego i Bluetooth 5.1 oraz dwa porty USB 3.0, pracujące w trybie SuperSpeed, za pomocą których można podłączyć wiele różnych urządzeń peryferyjnych.
  • Multimedia: dwa porty microHDMI, obsługujące rozdzielczość do 4K przy odświeżaniu 60 Hz.
  • Pozostałe interfejsy: klienci mogą z łatwością zintegrować Raspberry Pi 400 z systemami wbudowanymi za pomocą poziomego, 40-pinowego gniazda GPIO.

Raspberry Pi 400 jest dostępny w sześciu wersjach językowych klawiatur, przeznaczonych na rynek brytyjski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański i amerykański.

Klawiatura Raspberry Pi 400

Lee Turner, Global Head of Semiconductors and SBC, Farnell, powiedział: „Niezmiernie się cieszymy, że możemy wprowadzić dla naszych klientów innowacyjne komputery Raspberry Pi 400. Urządzenie to ma wszystkie funkcje komputera stacjonarnego, zamknięte w niewielkiej obudowie i dostępne za niewygórowaną cenę. Tak jak Raspberry Pi 4 przełamywał bariery dzięki swojej uniwersalności, która pozwalała na stosowanie go jako komputera biurkowego, tak Raspberry Pi 400 przenosi moc obliczeniową do atrakcyjnej, przyjaznej w użytkowaniu obudowy, dzięki czemu komputer ten jest idealnym rozwiązaniem dla praktycznie każdego. Nowy produkt jest prawdziwie rewolucyjny i stanowi poważnego rywala dla innych firm, oferujących niedrogie komputery biurkowe, jak również pozwala opracowywać nowe, szybkie do wprowadzenia rozwiązania wbudowane.”

Farnell to największy producent i dystrybutor Raspberry Pi, który jak dotąd sprzedał już ponad 15 milionów egzemplarzy tego komputera. Farnell przechowuje w swoich magazynach wszystkie wersje Raspberry Pi, dzięki czemu umożliwia klientom budowanie różnorodnych urządzeń na potrzeby domu, zastosowań profesjonalnych, edukacji czy aplikacji komercyjnych. Dostępny jest zróżnicowany ekosystem akcesoriów, w tym obudowy, zasilacze, kable microHDMI i niedawno wprowadzona do sprzedaży kamera Raspberry Pi High Resolution. Klienci mogą także skorzystać ze wsparcia technicznego, świadczonego w dni robocze oraz z bezpłatnego dostępu do cennych materiałów, publikowanych w Internecie, na stronach internetowych Farnell, a także ze społeczności twórców, serwisu element14.

Komputer stacjonarny Raspberry Pi 400 jest dostępny do nabycia za równoważność 100$ w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz w sklepie Newark w Ameryce Północnej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
obserwator
Cena pełnego zestawu (z myszką, kabelkiem HDMI i kartą SD z OS) na stronie Farnell to 100 USD + VAT (na 24 listopada 2020 w sumie ok. 469 PLN). W cenie 70 USD + VAT jest wersja bez dodatków.
Wybierając odpowiedni zestaw należy wziąć pod uwagę układ klawiatury i zasilanie (wtyczka sieciowa do USB-C). Ten oparty o Pi 4 zestaw wymaga mocy ok. 7 Watt (więcej, gdy coś podłączamy do portu USB). Dzięki wsparciu BT 5.1 myszka może być bezprzewodowa (choć moc zasilania myszki jest relatywnie niska), można też na nowsze TV rzucać ekran via Chromecast/Miracast. W trybie stand-by całość zużywa poniżej 3 Watt.

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl