Farnell rozpoczął dostawy płytek Arduino Nano RP2040 Connect i Raspberry Pi Pico wprost ze swoich magazynów - PROJEKTOWANIE SYSTEMÓW WBUDOWANYCH - FARNELL - RASPBERRY PI - ARDUINO - PŁYTKA PROJEKTOWA - INTERNET RZECZY - SYSTEMY EMBEDDED - PROJEKTOWANIE IOT - RASPBERRY PI PICO - ARDUINO NANO RP2040 CONNECT - ARDUINO CLOUD
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell rozpoczął dostawy płytek Arduino Nano RP2040 Connect i Raspberry Pi Pico wprost ze swoich magazynów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell rozpoczął dostawy płytek Arduino Nano RP2040 Connect i Raspberry Pi Pico wprost ze swoich magazynów

Farnell rozpoczął dostawy płytek Arduino Nano RP2040 Connect i Raspberry Pi Pico wprost ze swoich magazynów
fot. Arduino Nano RP2040 Connect / Raspberry Pi Pico

Dwie rewolucyjne płytki deweloperskie: Arduino Nano RP2040 Connect i Raspberry Pi Pico, zostały zaprojektowane tak, by zapewnić łatwą integrację w systemach produkcyjnych.

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, rozpoczął dostawy rewolucyjnych płytek deweloperskich Arduino Nano RP2040 Connect i Raspbbery Pi Pico, wysyłanych bezpośrednio z magazynów firmy. Ostatnio opracowane płytki Arduino Nano RP2040 i Raspberry Pi Pico to dosyć różne od siebie platformy deweloperskie dla mikrokontrolera RP2040; są konkurencyjne cenowo i można je stosować w systemach produkcyjnych. 

Raspberry Pi Pico to pierwsza płytka deweloperska, zbudowana dla mikrokontrolera RP2040, zaprojektowana przez zespół Raspberry Pi. Natomiast pełna dodatkowych funkcji płytka Arduino Nano RP2040 Connect to pierwsza płytka dla RP2040, która pozwala inżynierom na skorzystanie z popularnego formatu Nano. Inżynierowie, którzy już dobrze sobie radzą z Raspberry Pi i Arduino, mogą teraz skorzystać z bardzo elastycznych płytek deweloperskich, do szybszego i łatwiejszego projektowania i wdrażania nowych systemów, skracając czas potrzebny na wprowadzenie rozwiązań na rynek. 

Arduino Nano RP2040 i Raspberry Pi Pico są dostępne do nabycia z szybką wysyłką wprost z magazynów firmy Farnell. Kluczowe cechy produktów obejmują:

  • Płytka Arduino Nano RP2040 Connect jest kompatybilna pod względem wyprowadzeń z innymi płytkami w formacie Nano i zawiera potężny mikrokontroler RP2040 z wbudowanymi dwoma rdzeniami ARM Cortex-M0+ i 264 kB pamięci SRAM. Pozwala to użytkownikom na tworzenie ekscytujących aplikacji IoT (Internet of Things) i opartych o uczenie maszynowe. Ważna jest też dostępna łączność Bluetooth i Wi-Fi, realizowana z użyciem modułu U-blox NINA W102. Na płytce znalazło się też 16 MB pamięci QSPI Flash, 6-osiowy czujnik inercyjny (akcelerometr i żyroskop), dioda LED RGB, 20 cyfrowych wyprowadzeń SPIO, 8 wejść analogowych, a sama płytka jest w pełni kompatybilna ze środowiskiem Arduino Cloud. Płytka Arduino Nano RP2040 Connect sprawdza się w szeregu aplikacji, poczynając od obliczeń realizowanych na krańcach sieci, urządzeniach noszonych, kontrolerach VR oraz może pracować jako asystent głosowy, a to za sprawą dołączonego w zestawie mikrofonu dookólnego.
  • Raspberry Pi Pico to elastyczna, wysoce wydajna i niedroga platforma deweloperska, którą można wykorzystać bezpośrednio jako element finalnych wersji urządzeń do wdrażania. Zawiera 2 MB wbudowanej pamięci QSPI Flash, 26 wielofunkcyjnych wyprowadzeń GPIO, z czego trzy mogą być używane jako wejścia analogowe. Ponadto ma wbudowany regulator obniżająco-podwyższający. Warto też wspomnieć o dostępności przyjaznych w użytkowaniu narzędzi deweloperskich, a wśród nich prostego systemu programowania w stylu „przeciągnij i upuść”, gdzie dane wgrywane są przez złącze microUSB. Przydatne jest też 3-pinowe złącze szeregowe do interaktywnego debugowania (SWD), kompletne SDK w języku C i dojrzałe, sprawdzone środowisko przygotowane w języku MicroPython. Wraz z odpowiednio wyżłobionymi padami lutowniczymi, płytka Raspberry Pi Pico została zaprojektowana tak, by można ją było z łatwością zintegrować w wielu profesjonalnych aplikacjach mikrokontrolerowych.

Lee Turner, Global Head of Semiconductors and SBC w firmie Farnell, powiedział: „RP2040 – pierwszy, samodzielnie opracowany układ krzemowy, stworzony przez zespół odpowiadający za Raspberry Pi, to wyjątkowy produkt, który staje się coraz bardziej popularny wśród inżynierów-projektantów a także niezależnych twórców czy nawet jednych z wiodących producentów elektroniki. Marki Raspberry Pi i Arduino stały się synonimami łatwości użytkowania i świetnego stosunku jakości do ceny. Niezmiernie się cieszymy, że możemy zaoferować naszym klientom większy wybór tych potężnych i wydajnych płytek rozwojowych oraz innych niezwykle nowoczesnych produktów, pomagając inżynierom tworzyć nowe projekty.”

Jako globalny dystrybutor, Farnell zapewnia klientom szybki dostęp do łatwych w użyciu produktów, przeznaczonych do profesjonalnego użytku. Oferuje szeroki wybór kluczowych platform jednopłytkowych i zestawów narzędzi, pochodzących od wiodących marek, a w tym Raspberry Pi, Arduino (Portenta H7), Intel (seria NUC), Industrial Shields i wiele innych. Klienci mogą skorzystać także z pomocy technicznej, świadczonej przez 24 godziny na dobę w dni robocze oraz z bezpłatnego dostępu do cennych materiałów publikowanych online na stronie internetowej Farnella, jak również w serwisie element14, gromadzącym społeczność inżynierów i twórców.

Farnell to najstarszy partner Raspberry Pi. Jak dotąd sprzedał ponad 15 milionów tych komputerów. Farnell gromadzi w swoich magazynach kompletny wybór komputerów jednopłytkowych Raspberry Pi, a w tym ostatnio wprowadzoną na rynek płytkę Raspberry Pi Pico. Pozwala klientom na tworzenie różnorodnych urządzeń, przeznaczonych do zastosowań profesjonalnych, komercyjnych, edukacyjnych czy domowych. Dostępny jest szeroki ekosystem akcesoriów, a wśród nich obudowy, zasilacze, kable microHDMI i moduł kamery Raspberry Pi High Resolution Camera.

Płytki Arduino Nano RP2040 Connect i Raspberry Pi Pico są teraz dostępne do nabycia z szybką wysyłką w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku oraz w sklepie Newark w Ameryce Północnej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl