Nowe Raspberry Pi 5 z ulepszoną wydajnością procesora graficznego, kamerą, wyświetlaczem i interfejsem USB - ELEKTRONIKA - FARNELL - RASPBERRY PI - SYSTEMY WBUDOWANE - PROJEKTOWANIE IOT - RASPBERRY PI 5
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe Raspberry Pi 5 z ulepszoną wydajnością procesora graficznego, kamerą, wyświetlaczem i interfejsem USB
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe Raspberry Pi 5 z ulepszoną wydajnością procesora graficznego, kamerą, wyświetlaczem i interfejsem USB

Nowe Raspberry Pi 5 z ulepszoną wydajnością procesora graficznego, kamerą, wyświetlaczem i interfejsem USB
fot. Raspberry Pi 5

Szybsze i wydajniejsze Raspberry Pi 5 — z ulepszoną wydajnością procesora i procesora graficznego, kamerą, wyświetlaczem i interfejsem USB — dostępne do zamówienia od 29 września

Długo wyczekiwane nowe płytki Raspberry Pi 5 4 GB i 8 GB będą dostępne w przedsprzedaży w Farnell, który jest wyłącznym globalnym licencjobiorcą Raspberry Pi, od 29 września.

Raspberry Pi 5 zapewnia dwu- lub trzykrotny wzrost wydajności w porównaniu do Raspberry Pi 4, w tym znaczny wzrost wydajności procesora graficznego oraz ulepszenia w zakresie kamery, wyświetlacza i interfejsu USB. Te udoskonalenia interfejsu są dostarczane przez układ kontrolera I/O RP1, zaprojektowany wewnętrznie w Raspberry Pi. To pierwszy raz, gdy zastrzeżony krzem Raspberry Pi pojawił się we flagowym produkcie.

Kluczowe cechy nowego Raspberry Pi 5 obejmują:

 • Czterordzeniowy, 64-bitowy procesor Arm Cortex-A76 2,4 GHz z 512 kB pamięci podręcznej L2 i 2 MB współdzielonej pamięci podręcznej L3.
 • Procesor graficzny VideoCore VII.
 • LPDDR4X-4267 SDRAM.
 • Łączność Wi-Fi 802.11ac 2,4 GHz i 5,0 GHz.
 • Bluetooth 5.0 / Bluetooth Low Energy (BLE).
 • Gniazdo kart micro SD z obsługą szybkiego trybu SDR104.
 • 2 × porty USB 3.0, obsługujące jednoczesną pracę z prędkością 5 Gb/s oraz 2 × porty USB 2.0.
 • Gigabit Ethernet z obsługą PoE+ (wymaga PoE+ HAT).
 • 2 × transceivery 4-torowe MIPI kamery/wyświetlacza.
 • ·    Interfejs PCIe 2.0 x1 dla szybkich urządzeń peryferyjnych.
 • ·    Zasilanie 5 V/5 A DC (z obsługą PD).
 • ·    Standardowe 40-pinowe złącze Raspberry Pi.
 • ·    Zegar czasu rzeczywistego (RTC), zasilany z zewnętrznej baterii.
 • ·    Wbudowany przełącznik zasilania.

Inna zmiana dotyczy nowej obudowy z ulepszonymi funkcjami termicznymi, wyposażoną w zintegrowany wentylator o zmiennej prędkości, zasilany i sterowany z dedykowanego złącza na płytce drukowanej Raspberry Pi 5. Aktywna chłodnica zapewnia alternatywne rozwiązanie chłodzenia dla klientów, którzy chcą używać swojego Raspberry Pi 5 przy długotrwałym dużym obciążeniu bez obudowy; a nowy zasilacz USB-C PD (Power Delivery) o mocy 27 W zapewnia maksymalne napięcie 5,1 V, 5 A, umożliwiając Raspberry Pi 5 zasilanie szerszej gamy urządzeń peryferyjnych.

Eben Upton, CEO Raspberry Pi powiedział: "Raspberry Pi 5 to największy, trwający ponad pół dekady, program inżynieryjny, jakiego kiedykolwiek się podjęliśmy. Jesteśmy niezwykle podekscytowani wydajnością ukończonego produktu: bezkompromisowego komputera stacjonarnego z systemem Linux za jedyne 60 USD. Farnell jest licencjobiorcą Raspberry Pi od czasu wprowadzenia oryginalnego produktu na rynek w lutym 2012 roku, a teraz jest naszym jedynym dystrybutorem. Cieszymy się, że możemy współpracować, aby wprowadzić nasz najnowszy i najpotężniejszy flagowy produkt dla klientów na całym świecie ".

Simon Meadmore, VP Product & Supplier Management w Farnell powiedział: "Farnell jest dumny z bycia wyłącznym globalnym licencjobiorcą produkcyjnym Raspberry Pi 5, bazując na fenomenalnym sukcesie Raspberry Pi 4. Nowe płytki oferują użytkownikom imponujące polepszenie wydajności procesora i procesora graficznego wraz z wieloma ulepszeniami w zakresie kamery, wyświetlacza i interfejsu USB, które razem zapewnią nowe, ekscytujące możliwości dla fanów na całym świecie".

Zamówienia w przedsprzedaży złożone w Farnell od 29 września zostaną wysłane pod koniec października z Farnell w regionie EMEA. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl