Rozszerzenie możliwości Raspberry Pi dzięki najnowszemu modułowi PiRack - RASPBERRY PI - FARNELL ELEMENT14 - PI RACK - PIFACE DIGITAL - PI CAMERA - ANDREW ROBINSON
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rozszerzenie możliwości Raspberry Pi dzięki najnowszemu modułowi PiRack
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rozszerzenie możliwości Raspberry Pi dzięki najnowszemu modułowi PiRack

Rozszerzenie możliwości Raspberry Pi dzięki najnowszemu modułowi PiRack
fot. Farnell element14

Firma Farnell element14 poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowego modułu PiRack. Jest to efekt współpracy z dr Andrew Robinsonem, twórcą m.in. PiFace Digital. Dzięki PiRack użytkownicy komputerów Raspberry Pi będą mogli korzystać nawet z czterech niezależnych urządzeń jednocześnie, co może okazać się doskonałym narzędziem dla szkół i nauczycieli podnosząc efektywność procesów dydaktycznych.

Przystępna cena oraz duża elastyczność zastosowania to najważniejsze zalety modułu PiRack. Twórcy urządzenia wskazują, że jest to doskonałe rozwiązanie, które może być stosowane m.in. dla zwiększenia wydajności edukacji i wsparcia realizowanych przez nauczycieli i uczniów programów dydaktycznych na wszystkich poziomach zaawansowania.

PiRack to kolejny z serii produktów PiFace, który jest obsługiwany przez większość kart I/O kompatybilnych z urządzeniami Raspberry Pi. Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest nie tylko równoległe korzystanie m.in. z popularnego modułu Pi Camera – niezależnie od karty kontrolującej pracę silników sterujących i pozostałych czujników komputera. Pi Rack jest przede wszystkim urządzeniem w pełni autonomicznym i może być zasilany niezależnie, nie pobierając przy tym energii z komputera.

 – RiPack to doskonałe wsparcie dla użytkowników urządzeń z rodziny RaspberryPi. Zwiększa nie tylko ich elastyczność i wielofunkcyjność, ale przede wszystkim pozwala na większą interakcję tych urządzeń z otoczeniem. PiRack jest również idealnym rozwiązaniem dla uczniów szkół, którzy dzięki jego wykorzystaniu z łatwością będą mogli realizować różne złożone projekty i zadania w ramach realizowanego programu dydaktycznego – powiedział dr Andrew Robinson. 

 – Bardzo długo pracowaliśmy nad rozwiązaniem, które zwiększy potencjał urządzeń Raspberry Pi i otworzy przed ich użytkownikami nowe możliwości. Za każdym razem kiedy wprowadzamy do swojej oferty nowy produkt jesteśmy zdumieni genialnymi pomysłami na jego wykorzystanie. Ich autorami są nasi użytkownicy, którzy za pośrednictwem społeczności skupionej wokół portalu element14 dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Stanowi to prawdziwą wartość dodaną dla naszych działań i utwierdza w przekonaniu, że jako firma nie tylko dostarczamy sprzęt, ale również gromadzimy i wymieniamy się bezcenną wiedzą na temat jego potencjalnych zastosowań – dodaje Claire Doyle, szef działu Raspberry Pi w Farnell element14.

Więcej informacji na temat nowego produktu PiRack oraz możliwości jego zakupu znajduje się na stronie internetowej http://www.element14.com/community/videos/9289.Moduł PiRack dla Raspberry Pi

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl