Nowa rewolucyjna kamera dla Raspberry Pi - KAMERA - FARNELL - RASPBERRY PI - PI CAMERA - RASPBERRY PI HIGH QUALITY CAMERA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa rewolucyjna kamera dla Raspberry Pi
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa rewolucyjna kamera dla Raspberry Pi

Nowa rewolucyjna kamera dla Raspberry Pi
fot. Raspberry Pi High Quality Camera

Nowy 12-megapikselowy moduł Raspberry Pi High Quality Camera z wymiennymi obiektywami to idealne rozwiązanie dla aplikacji widzenia maszynowego i do pracy w warunkach słabego oświetlenia. 

Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, ogłosił wprowadzenie nowego modułu Raspberry Pi High Quality Camera – umożliwiającego stosowanie wymiennych obiektywów oraz wyposażonego w 12-megapikselowy sensor, przewyższający swoją rozdzielczością standard UHD. Moduł Raspberry Pi High Quality Camera to pierwszy tego typu produkt, jaki pojawił się na rynku. Jest idealny tak do zastosowań profesjonalnych, jak i do aplikacji konsumenckich, w których potrzebne jest uzyskanie jak najwyższej jakości obrazu oraz możliwość integracji ze specjalistycznymi układami optycznymi.

Ten rewolucyjny moduł może sprawnie rejestrować zarówno zdjęcia, jak i nagrania wideo. Jest kompatybilny ze wszystkimi modelami Raspberry Pi, począwszy od Raspberry Pi 1 Model B. Ponadto może być używany jako kamera podłączana do zwykłego komputera.

Raspberry Pi High Quality Camera sprawdzi się w szerokim zakresie aplikacji profesjonalnych, a w tym w systemach widzenia maszynowego, robotyce, przemyśle i rolnictwie. Idealnie nadaje się też do domowych i profesjonalnych systemów bezpieczeństwa, pracujących w warunkach słabego oświetlenia. Kamerę można oprogramować tak, by zbierała dane na rzecz mechanizmów rozpoznawania twarzy i numerów rejestracyjnych oraz na potrzeby monitorowania miejsc parkingowych.

Dla profesjonalistów bardzo cenna będzie możliwość wymiany obiektywów, dzięki którym z łatwością zintegruje się kamerę z różnymi systemami monitoringu i kontroli jakości. Natomiast nauczycielom, twórcom i konsumentom największą radość sprawi szansa przeniesienia projektów opartych o Raspberry Pi na wyższy poziom – właśnie za sprawą wielkiego potencjału kamery. Niezwykle wysoka rozdzielczość sensora umożliwia wyciąganie zdecydowanie większej ilości informacji za pośrednictwem obiektywu, tworząc wysokiej jakości obrazy, których nie dałoby się pozyskać za pomocą dotychczasowego modułu kamery Raspberry Pi Camera Module v2.

Na kompletny zestaw modułu Raspberry Pi High Quality Camera składają się trzy oddzielne produkty, wszystkie dostępne z szybką wysyłką ze sklepu Farnell. Oto dwa z nich:

•    Moduł Raspberry Pi High Quality Camera, cechujący się rozdzielczością 12,3 megapiksela i o około 50% większą czułością niż poprzednia generacja kamery, dzięki czemu lepiej sprawdza się w warunkach słabego oświetlenia. Kamera oparta jest o płytkę drukowaną z czujnikiem Sony IMX477. Z komputerem Raspberry Pi łączy się za pomocą taśmy FPC. Uchwyt do obiektywu jest wykonany z aluminium i ma zintegrowany punkt montażu statywu oraz pierścień do ustawiania ostrości. Dostarczany jest wraz z przejściówką z uchwytu obiektywu CS do C. Inne rodzaje obiektywów można podłączyć z użyciem adapterów produkowanych przez niezależnych wytwórców.

•    Dwa najwyższej klasy wymienne obiektywy: szerokokątny o ogniskowej 6 mm i teleobiektyw o ogniskowej 16 mm. Można ich używać z modułem Raspberry Pi High Quality Camera z uchwytem typu C i CS. Ich dostępność sprawia, że użytkownicy nie będą już ograniczeni do użycia obiektywu o stałej ogniskowej, wyposażonego w funkcję automatycznego ustawiania ostrości. Możliwość wymiany obiektywu w ogromnym stopniu zwiększa potencjał kamery, pozwalając na stosowanie konfiguracji z krótkimi i długimi ogniskowymi, dopasowanymi do potrzeb identyfikacji obiektów w danej aplikacji.

Sarah Fawcett, Global Program Manager – SBC w firmie Farnell powiedziała: „Potencjał kamery Raspberry Pi w aplikacjach profesjonalnych i konsumenckich jest nieograniczony. Moduł umożliwia wszelkiego rodzaju przetwarzanie obrazów w sytuacjach, gdzie klienci potrzebują uzyskać większą liczbę informacji, by otrzymać lepsze multimedia i poprawić wrażenia wizualne. Nowa ultra-wysokiej rozdzielczości kamera z najnowocześniejszym systemem wymiennych obiektywów to bardzo cenny dodatek do oferty produktów z rodziny Raspberry Pi, dostępnych w firmie Farnell. Nasi klienci cieszą się z możliwości korzystania z największego wyboru produktów Raspberry Pi, dostępnych u jednego źródła, z szybką dostawą i wsparciem technicznym.”

Farnell to największy producent i dystrybutor Raspberry Pi. Ma ogromne doświadczenie w zastosowaniach komputera w aplikacjach tworzonych przez profesjonalnych projektantów oraz twórców, zrzeszających się w ramach internetowej Społeczności element14. Farnell utrzymuje w swoich magazynach wszystkie wersje komputera Raspberry Pi oraz zapewnia bogaty ekosystem akcesoriów, które pozwalają użytkownikom na budowanie urządzeń na potrzeby domowe, profesjonalne, edukacyjne czy komercyjne. Klienci mogą skorzystać z pomocy technicznej, świadczonej w dni robocze oraz z bezpłatnego dostępu do cennych materiałów opublikowanych w Internecie.

Nowa 12-megapikselowa kamera Raspberry Pi High Quality Camera wraz z wymiennymi obiektywami jest dostępna w sklepie Farnell w Europie.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl