Dropout - nowa seria wydajnych produktów do usuwania wody ze sprężonego powietrza - SPRĘŻONE POWIETRZE - KONSERWACJA - FARNELL ELEMENT14 - USUWANIE WODY - DROPOUT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Dropout - nowa seria wydajnych produktów do usuwania wody ze sprężonego powietrza
drukuj stronę
poleć znajomemu

Dropout - nowa seria wydajnych produktów do usuwania wody ze sprężonego powietrza

Dropout - nowa seria wydajnych produktów do usuwania wody ze sprężonego powietrza
fot. Dropout

Farnell element14 zapowiedział wprowadzenie na rynek nowej serii produktów do usuwania wilgoci. Dropout, dzięki zastosowaniu innowacyjnej metody, podnosi wydajność procesu osuszania sprężonego powietrza znacznie redukując koszty eksploatacyjne. Nowa technologia cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno w branży usług dentystycznych, jak i przemyśle motoryzacyjnym i rolnictwie czy przemyśle wytwórczym i wydobywczym.

Dropout jest rozwiązaniem, które pozwala na usunięcie wilgoci bez zużywania energii, substancji chemicznych i materiałów. Dropout nie tylko usuwa 99,999% wody i oleju w stanie ciekłym, lecz również zanieczyszczenia stałe o wielkości nawet do 0,5 mikrona, co sprawia, że stanowi on wygodną alternatywę dla osuszacza chłodniczego.

Dropout może pełnić funkcję samodzielnego separatora wilgoci lub urządzenia chroniącego osuszacze chłodnicze i adsorbcyjne, usuwając rozproszone ciecze i zanieczyszczenia z przepływającego powietrza. Technologia wyróżnia się brakiem konieczności zapewnienia stałego przepływu lub ciśnienia dla osiągnięcia optymalnej wydajności pracy – co jest niezbędne w przypadku tradycyjnych odwadniaczy cyklonowych – zapewniając stałą wydajność przy przepływie na poziomie od 0,04cfm do 500cfm.

 

 – Z przyjemnością obserwujemy pozytywne reakcje na nasz najnowszy produkt, zwłaszcza w przypadku klientów, którym umożliwił on uniknięcie wydatków związanych z zakupem osuszacza chłodniczego. Naszym celem jest zmiana sposobu myślenia i podejścia klientów do kwestii osuszania i naszym zdaniem, Dropout pozwala nam zaprezentować wydajną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań – bez wysokich kosztów inwestycji i konserwacji, które często się z nimi wiążą – powiedział Andy Bird, Managing Director w Dropout Europe.

 – Usuwanie wody ze sprężonego powietrza generuje wysokie koszty dla firm z wielu branż. Obecnie, na rynku dostępny jest szereg rozwiązań, którym daleko do ideału. Wynika to z wysokich kosztów obsługi związanych z zakupem materiałów eksploatacyjnych i wysokim zużyciem energii. Dropout to rozwiązanie, które podnosi wydajność, a w niektórych przypadkach, może całkowicie zastąpić dostępne obecnie produkty, co stanowi prawdziwy przełom na rynku – dodaje Chris Godfrey, Global Product Director Test & Tools w Premier Farnell.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl