Fluke wprowadza innowacyjną przemysłową kamerę dźwiękową ii900 - SPRĘŻONE POWIETRZE - FALE DŹWIĘKOWE - FLUKE - KLASA SZCZELNOŚCI - PODCIŚNIENIE - KAMERA DŹWIĘKOWA - BADANIE NIESZCZELNOŚCI
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Fluke wprowadza innowacyjną przemysłową kamerę dźwiękową ii900
drukuj stronę
poleć znajomemu

Fluke wprowadza innowacyjną przemysłową kamerę dźwiękową ii900

Fluke wprowadza innowacyjną przemysłową kamerę dźwiękową ii900
fot. Ręczna przemysłowa kamera dźwiękowa Fluke ii900

Nieszczelności w układach sprężonego powietrza, gazu i podciśnienia mogą odpowiadać nawet za 30-40 proc. marnowanej w zakładzie przemysłowym energii. Koncern Fluke wprowadza właśnie do sprzedaży na polskim rynku swój najnowszy produkt – innowacyjną przemysłową kamerę dźwiękową, przeznaczoną do szybkiego identyfikowania wycieków sprężonego powietrza, gazu i podciśnienia – „niewidzialnych złodziei” energii.

Sercem kamery ii900 jest autorska technologia SoundSight™, umożliwiająca konwersję fal dźwiękowych na obraz w paśmie światła widzialnego.

Nieszczelności w instalacjach sprężonego powietrza, gazowych i podciśnieniowych wpływają zarówno na czas produkcji, jak i wyniki finansowe. Według Amerykańskiego Departamentu Energii sprężone powietrze odpowiada za zużycie 10% energii elektrycznej w USA.

– Niewykryte nieszczelności generują ukryte koszty, które mają negatywny wpływ na przychody firmy. Problem ten jest dobrze znany, jednak lokalizacja nieszczelności zawsze była czasochłonna i pracochłonna, Przemysłowe kamery dźwiękowe Fluke ii900 są remedium na ten problem, dzięki nim zespół utrzymania ruchu może w ciągu kilku minut określić miejsce rozszczelnienia instalacji sprężonego powietrza lub podciśnieniowej. Wystarczy minimalne przeszkolenie, aby zakładowi pracownicy utrzymania ruchu mogli rozpocząć poszukiwania nieszczelności w ramach rutynowych czynności konserwacyjnych i to nawet w godzinach szczytu – mówi Krzysztof Stoma, Field Marketing Manager, Fluke Europe B.V.

Technologia SoundSight™ umożliwia wizualizację dźwięku powstałego w wyniku wycieku, nawet w bardzo głośnych środowiskach przemysłowych lub w trudno dostępnych miejscach. Obraz SoundMap™ nakładany jest na obraz w Ręczna przemysłowa kamera dźwiękowa Fluke ii900 przeznaczona jest do zakładów produkcyjnych, które wykorzystują sprężone powietrze. Dzięki minimalnemu przeszkoleniu zespoły utrzymania ruchu mogą poszukiwać nieszczelności powietrza czy podciśnienia nawet w godzinach szczytu. Szereg zminiaturyzowanych mikrofonów oraz funkcja izolowania częstotliwości dźwięku umożliwiają filtrowanie szumu z otoczenia i łatwe wykrywanie wycieków. Za pośrednictwem 7-calowego ekranu dotykowego LCD na obraz w paśmie światła widzialnego jest nakładany obraz SoundMap™, aby zapewnić maksymalnie szybkie wykrywanie nieszczelności. paśmie światła widzialnego, aby zapewnić szybkie wykrywanie nieszczelności. Wszystko to eliminuje konieczność czekania na drugą zmianę lub dokonywania przestojów w celu wykrycia nieszczelności.

Ręczna przemysłowa kamera dźwiękowa Fluke ii900 przeznaczona jest do zakładów produkcyjnych, które wykorzystują sprężone powietrze. Dzięki minimalnemu przeszkoleniu zespoły utrzymania ruchu mogą poszukiwać nieszczelności powietrza czy podciśnienia nawet w godzinach szczytu. Szereg zminiaturyzowanych mikrofonów oraz funkcja izolowania częstotliwości dźwięku umożliwiają filtrowanie szumu z otoczenia i łatwe wykrywanie wycieków. Za pośrednictwem 7-calowego ekranu dotykowego LCD na obraz w paśmie światła widzialnego jest nakładany obraz SoundMap™, aby zapewnić maksymalnie szybkie wykrywanie nieszczelności.

 – Dotychczas najłatwiejszym sposobem wykrywania nieszczelności w instalacjach sprężonego powietrza, gazowych i podciśnieniowych było przechodzenie przez zakład i nasłuchiwanie wycieków lub przeprowadzanie kontroli wzrokowych za pomocą wody i mydła. Jednak tylko najbardziej oczywiste, największe wycieki wytwarzają szum wykrywalny przez ludzkie ucho, podczas gdy mniejsze wycieki mogą pozostać niewykryte. Według amerykańskich badań w wyniku nieszczelności z przeciętnej instalacji sprężonego powietrza wycieka 30% zawartości. Nieszczelność, którą można usłyszeć, generuje duże koszty. Jednak równie groźne są mniejsze wycieki, bo niesłyszalne i niewyczuwalne, stanowią ukryte źródło zmarnowanej energii i wydajności – dodaje Krzysztof Stoma.

Wybrane cechy urządzenia:

  • Obrazowanie akustyczne: Połączenie generowanej w czasie rzeczywistym mapy SoundMap™ z obrazem w paśmie światła widzialnego
  • Czułość: Kamera wykrywa nieszczelności od 0,009 m3/h przy ciśnieniu 689 kPa z odległości do 10 m
  • Zakres częstotliwości: od 2 kHz do 52 kHz
  • Maksymalna odległość robocza: do 50 m
  • Wyświetlacz LCD, 7 cali, 1280 x 800, z pojemnościowym ekranem dotykowym
  • Doskonały sposób na szybkie i proste wykrywanie nieszczelności w instalacjach sprężonego powietrza, gazowych i podciśnieniowych.
  • Możliwość lepszego wykorzystania posiadanych sprężarek powietrza
  • Obniżenie kosztów energii, szybsze wykrywanie nieszczelności, poprawa niezawodności linii produkcyjnej

Ze szczegółową specyfikacją urządzenia zapoznać się można na stronie: https://www.fluke.com/pl-pl/produkt/obrazowanie-przemyslowe/akustyczna-kamera-przemysiowa-ii900

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Fluke Europe B.V.
ul. Kolejowa 5/7, Warszawa
tel.  +48 22 518 02 49
www.fluke.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl