Dni Innowacji zenon: Otwarcie na nowe - INNOWACJE - OPROGRAMOWANIE PRZEMYSŁOWE - ZENON - COPA-DATA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Dni Innowacji zenon: Otwarcie na nowe
drukuj stronę
poleć znajomemu

Dni Innowacji zenon: Otwarcie na nowe

Dni Innowacji zenon: Otwarcie na nowe
fot. Jesteśmy ciekawi Waszych pomysłów i pragniemy wprowadzić je w życie w najlepszy możliwy sposób” – powiedział Thomas Punzenberger, dyrektor generalny i założyciel COPA-DATA, otwierając Dni Innowacji zenon, 8 września 2021 r. w Salzburgu.

Dni Innowacji zenon 2021 zgromadziły ponad 40 ekspertów i inżynierów, którzy intensywnie rozprawiali o wyzwaniach trwającej konwergencji OT i IT.

W dniach 07-09 września, producent oprogramowania COPA-DATA zaprosił do Salzburga klientów, partnerów oraz instytucje edukacyjne i badawcze na po raz pierwszy organizowane ,,Dni Innowacji zenon’’. Specjaliści IT i inżynierowie automatyki z 32 firm działających w różnych branżach dyskutowali o wyzwaniach i korzyściach wynikających z cyfryzacji i automatyzacji oraz o tym, jak działać w związku z postępującą konwergencją światów OT i IT.

,,Dni Innowacji zenon 2021’’ odbyły się pod hasłem „Wspólna praca z COPA-DATA nad przyszłością automatyzacji przemysłu i cyfryzacji”. Łącznie 40 uczestników z jedenastu państw, osobiście doświadczyło interakcji, dzielenia się wiedzą oraz dyskusji o najbliższej przyszłości ich branż.

Prezes i założyciel COPA-DATA, Thomas Punzenberger otwierając spotkanie, powiedział: „Bezpośrednie spotkanie z naszymi klientami i partnerami, jak również z aktywnymi badaczami ma dla nas ogromne znaczenie. Staramy się lepiej zrozumieć wyzwania, jakim stawiacie czoła na co dzień i dlatego prosimy Was o podzielenie się przemyśleniami z nami, abyśmy mogli dopasować do nich w plany rozwoju naszej platformy zenon. Jesteśmy ciekawi Waszych pomysłów i pragniemy wprowadzić je w życie w najlepszy możliwy sposób”.

Różnorodne doświadczenia dla wspólnej wizji przyszłości

Uczestnicy spotkania pod opieką pracowników COPA-DATA z działu R&D, mieli okazję indywidualnie zaplanować dwa dni eventu, wybierając spośród różnorodnych tematów: inżynierii obiektowej za pomocą modułu zenon Smart Objects; skalowalnych, modułowych scenariuszy wdrażania; technicznych wyzwań konwergencji OT – IT; tematów związanych z bezpieczeństwem oraz kontekstualizacji i analizy danych.

Międzybranżowe podejście do tematu – zrzeszające uczestników z różnych dziedzin i branż, dało pole i możliwości do lepszego, wzajemnego poznania i nauki nowych rzeczy. Do Salzburga przyjechali eksperci z dziedziny budowy maszyn, technologii pakowania i automatyki przemysłowej, jak również ogólnej inżynierii oprogramowania i energetyki. „Na jakim innym wydarzeniu, jako inżynier-mechanik, mogę spotkać inżyniera z branży energetycznej, z innego kraju i nadal znaleźć wspólny temat do rozmowy?” – skomentował jeden z uczestników wydarzenia. Dwa dni eventu zwieńczyła nieformalna, wieczorna impreza w gościnnym Salzburgu.

Plan rozwoju Platformy Oprogramowania zenon

„Cyfryzacja nabiera tempa w automatyzacji przemysłu. Jednocześnie, średniej wielkości firmy, w niektórych przypadkach masowo, inwestują teraz w cyfryzację. Niestety, inwestycje te nie zawsze prowadzą do pożądanych wyników.” – mówi Gerald Lochner, kierownik ds. zarządzania produktami w COPA-DATA. „Dni Innowacji zenon zapewniają zarówno naszym klientom, jak i nam struktury i ramy do promowania otwartej kultury innowacji. W tym celu kierowaliśmy się wyłącznie do osób, które na co dzień borykają się z technicznymi wyzwaniami w swojej branży. Tym sposobem, szybko przeszliśmy do sedna sprawy podczas sesji i możemy nadal rozwijać nasz produkt w jeszcze bardziej ukierunkowany sposób.”

Dzięki nowym informacjom i spostrzeżeniom zebranym podczas licznych paneli dyskusyjnych oraz wykładów w trakcie ,,Dni Innowacji’’, plan działania rozwoju oprogramowania zenon zostanie zweryfikowany i uzupełniony. „Wydarzenie to było sukcesem. Dobrze było zobaczyć, że z pomocą zenon 10, wiele wyzwań zostało rozwiązanych. Udało się nam także obrać właściwy, docelowy kierunek nadchodzących wydań platformy. Podczas rozmów z gośćmi eventu zebraliśmy wiele informacji, które pomogą nam w opracowaniu nowych rozwiązań.” – podsumował Gerald Lochner. Najnowsza wersja – zenon 10 – wydana została w kwietniu 2021 roku.

Dni Innowacji zenon 2021 zgromadziły ponad 40 ekspertów i inżynierów, którzy intensywnie rozprawiali o wyzwaniach trwającej konwergencji OT i IT

Dni Innowacji zenon 2021 zgromadziły ponad 40 ekspertów i inżynierów, którzy intensywnie rozprawiali o wyzwaniach trwającej konwergencji OT i IT.

Źródło: COPA-DATA

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
COPA-DATA Polska
ul. Josepha Conrada 51, Kraków
tel.  +48(12)2901054
www.copadata.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl