Nowy podcast technologiczny Farnell „The Innovation Experts” dla inżynierów pracujących z aparaturą kontrolno-pomiarową - INNOWACJE - FARNELL - FLUKE - APARATURA KONTROLNO-POMIAROWA - TEKTRONIX - ROHDE & SCHWARZ - KEYSIGHT - PODCAST - PICO TECHNOLOGY - HIOKI - PODCAST TECHNOLOGICZNY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy podcast technologiczny Farnell „The Innovation Experts” dla inżynierów pracujących z aparaturą kontrolno-pomiarową
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy podcast technologiczny Farnell „The Innovation Experts” dla inżynierów pracujących z aparaturą kontrolno-pomiarową

Nowy podcast technologiczny Farnell „The Innovation Experts” dla inżynierów pracujących z aparaturą kontrolno-pomiarową

W ramach pierwszej serii podcastu „The Innovation Experts” wiodący liderzy z branży aparatury kontrolno-pomiarowej dzielą się swoimi poglądami na temat kluczowych trendów, wyzwań, produktów i narzędzi, które napędzają innowacje. 

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, zaprezentował dziś nową, międzynarodową serię podcastów „The Innovation Experts”. W ramach serii poruszane będą tematy najnowszy innowacji w świecie elektroniki, a w pierwszych odcinkach twórcy pokażą, jaką kluczową rolę aparatura kontrolno-pomiarowa odgrywa na drodze do innowacji technologicznych.

Seria podcastów obejmuje wywiady z ekspertami pracującymi u wiodących na świecie dostawców aparatury kontrolno-pomiarowej, wśród nich w firmach Tektronix, Keysight, Rohde & Schwarz, Pico Technology, Hioki i Fluke. Dzięki prezentowanym informacjom słuchacze zrozumieją, jak specjaliści pomagają klientom napędzać innowacje w różnorodnych, rzeczywistych aplikacjach. Podcasty zawierają wartościowe wskazówki dla nabywców oraz dla inżynierów zajmujących się projektowaniem czy rozwijaniem systemów. Będą one także bardzo pomocne dla amatorów i entuzjastów zainteresowanych pomiarami, którzy chcieliby być na czasie z najnowszymi trendami, wyzwaniami, produktami, narzędziami i aplikacjami.

„Zmiany technologiczne i potrzeba błyskawicznej modernizacji powodują rosnący popyt na wyroby producentów aparatury kontrolno-pomiarowej. Wytwórcy z tej branży przygotowali stosowną odpowiedź, wykorzystując najnowsze osiągnięcia technologiczne z zakresu automatyki przemysłowej i technologii sterowania, w połączeniu z systemami integracji urządzeń komunikujących się ze sobą w ramach IoT i IIoT, by wprowadzać na rynek najbardziej zaawansowane i innowacyjne produkty.” – powiedział James McGregor, Global Head of Test & Tools w Farnell. „Inżynierowie dokonują obecnie pomiarów, testują, analizują, rejestrują i prezentują dane niemalże w każdej aplikacji, jaka nas otacza, począwszy od automatyki w zakładach produkcyjnych, przez urządzenia medyczne i logistykę, a kończąc na wykrywaniu defektów w wysoce wydajnych i efektywnych energetycznie wyrobach konsumenckich. Aparatura pomiarowa i inżynierowie z nią pracujący nigdy wcześniej nie odgrywali aż tak ważnej roli w napędzaniu innowacji technologicznych w otaczającym nas świecie.”

W ramach publikowanych co dwa tygodnie odcinków, podcast „The Innovation Experts” będzie poruszać tematy pokazujące jak aparatura kontrolno-pomiarowa umożliwia innowację zarówno w malutkich start-upach, jak i w wielkich, istniejących od lat organizacjach, a także jak najnowocześniejsze narzędzia pomiarowe wspierają innowacyjne projektowanie akumulatorów dla pojazdów elektrycznych i wiele innych działań.

Pierwszy odcinek serii będzie koncentrował się na bazujących na komputerach PC oscyloskopach firmy Pico Technology i na narzędziach do testowania systemów radiowych oraz na tym jak umożliwiły one pracę w trybie hybrydowym i doprowadziły do powstania nowych sposobów zdalnego nauczania w trakcie pandemii COVID-19. Mike Purday, Business Development Manager w Pico Technology, wraz z pracującym w Farnell, inżynierem-elektrykiem, Cliffem Ortmeyerem, piastującym stanowisko Global Head of Technical Marketing, omawiają możliwości i wpływ korzystania z niedrogich, opartych o PC oscyloskopów, a kończąc na wysoce wydajnych produktach by tworzyć innowacyjne, a często całkiem niespodziewane aplikacje, takie jak choćby system usuwania tatuaży czy monitorowania temperatury jaj składanych przez pingwiny.

Podcast Farnell „The Innovation Experts”

Cliff Ortmeyer, Global Head of Technical Marketing w Farnell, a zarazem gospodarz programu „The Innovation Experts”, powiedział: „W ramach tego podcastu chcieliśmy posłuchać ekspertów, stojących na froncie innowacji technologicznych w zakresie pomiarów. W kolejnych odcinkach serii rozmawiam z liderami niektórych z największych producentów aparatury kontrolno-pomiarowej z całego świata, by dowiedzieć się jak dostarczają innowacyjne rozwiązania i w jaki sposób umożliwiają swoim klientom budowanie ekscytującej przyszłości. Bardzo się cieszę, że mogłem porozmawiać z tak wpływowymi ekspertami z branży i mam nadzieję, że społeczność zainteresowana pomiarami doceni prezentowane porady oraz uzna je nie tylko za interesujące, ale i pomocne.”

Odpowiadając na rosnący rynek aparatury kontrolno-pomiarowej, Farnell poniósł w minionych 12 miesiącach duże inwestycje celem stworzenia bogatego, różnorodnego portfolio produktowego, zawierającego najnowsze rozwiązania, pochodzące od wiodących dostawców z całego świata. Wybór aparatury i narzędzi pomiarowych, dostępnych bezpośrednio z magazynów Farnell, obejmuje m.in. oscyloskopy, zasilacze, generatory sygnałów i multimetry cyfrowe oraz urządzenia lutownicze i narzędzia ręczne, a także drukarki 3D. Bezpłatne wsparcie techniczne jest dostępne dla klientów w dni robocze, przez 24 godziny na dobę i jest świadczone przez zatrudnionych w Farnell specjalistów z zakresu pomiarów. Warto też wspomnieć o dostępie do bezpłatnych materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów wideo i webinariów.

Odcinki serii „The Innovation Experts” są bezpłatnie dostępne na różnych serwisach, w tym Spotify, Apple Music, Alexa i wielu innych.

Pierwszy odcinek, w którym występuje przedstawiciel Pico Technology, jest już dostępny w nowym serwisie Technical Resources Hub od Farnell.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl