COPA-DATA jest niezmiennie na drodze do sukcesu. Podobnie jak w poprzednich latach, firma zajmująca się oprogramowaniem przemysłowym w 2022 roku ponownie zwiększyła globalne przychody swojej grupy. Dzięki wzrostowi sprzedaży o 8,4 procent rekordowy wynik z 2021 roku, wynoszący 64 mln euro obrotu, został przekroczony w 2022 roku i wyniósł 69,4 mln euro.
Dzięki swojej platformie oprogramowania zenon, COPA-DATA wspiera przedsiębiorstwa przemysłowe, w tym grupę naukowo-techniczną Merck, Carlsberg Srbija i dostawców energii, takich jak Salzburg AG, za pomocą prostej i bezpiecznej automatyzacji. zenon integruje maszyny, komponenty instalacji i systemy sterowania od wielu producentów, dzięki czemu zakłady mogą być obsługiwane wydajnie i elastycznie.
Aby zapewnić dalszy sukces, założyciel i prezes firmy Thomas Punzenberger stawia na niezależność i organiczny wzrost, a nie na inwestorów zewnętrznych, zarówno w centrali firmy, jak i na arenie międzynarodowej. Rozwój zawsze wiąże się z pytaniem, jak przyciągnąć nowe talenty. Podobnie jak w poprzednich latach, zespół COPA-DATA powiększył się w 2022 roku. Firma zatrudnia obecnie ponad 350 osób na całym świecie.
COPA-DATA w minionym roku rozszerzyła również swoją obecność na arenie międzynarodowej oraz światową sieć dystrybutorów, m.in. w Azji Południowo-Wschodniej i Chile. Rynek południowoamerykański, ze swoją pionierską rolą w sektorze fotowoltaicznym, jest jednym z regionów o najwyższym tempie wzrostu energii odnawialnych.
Temat zrównoważonego rozwoju dotarł do większości firm przemysłowych w 2022 roku i stał się głównym elementem strategii wzrostu na najbliższe lata. COPA-DATA oferuje platformę oprogramowania, która wyznacza kurs w kierunku zrównoważonego rozwoju i napędza transformację sektora energetycznego za pomocą digitalizacji. Phillip Werr, COO i członek zarządu, stwierdził: "Dzięki zenon nasi klienci tworzą przejrzystość i wydajność w swoich procesach produkcyjnych. Ponadto upraszczamy wykorzystanie energii odnawialnych w sieciach energetycznych i produkcji."
COPA-DATA nie tylko chce wspierać przedsiębiorstwa przemysłowe w bardziej wydajnej i zrównoważonej produkcji, ale także konsekwentnie żyje tymi wartościami we własnej firmie. Ukończenie latem 2022 roku drugiego biurowca w pobliżu siedziby firmy było ważnym kamieniem milowym w tym kierunku. Innowacyjny system zarządzania budynkiem oparty na własnej platformie programowej zenon, w połączeniu z wydajną instalacją PV, umożliwia jak najlepsze wykorzystanie wytworzonej energii.
"Chcemy również we własnym przedsiębiorstwie wyznaczać nowe standardy i wykorzystywać nasze doświadczenie do demonstrowania nowych rozwiązań" - powiedział założyciel i prezes firmy Thomas Punzenberger. Dzięki tym postępom w połączeniu z usługami offsetowymi, firma osiągnęła już neutralność klimatyczną w swojej siedzibie do 2022 roku. Do połowy 2023 roku cała grupa, w tym jej światowe filie, ma pójść w jej ślady.
Neutralność klimatyczna w produkcji (Net Zero Manufacturing) nabiera coraz większego znaczenia. Był to jeden z głównych tematów na Światowym Forum Ekonomicznym na początku nowego roku. Dla członka zarządu Stefana Reuthera, który po raz pierwszy został zaproszony na spotkanie w Davos, jest to silny sygnał w kierunku przyszłości: "Fakt, że COPA-DATA jako jedyna austriacka firma znalazła się w Global Innovators Community, pokazuje, że wkład, jaki cyfryzacja może wnieść do zmian klimatycznych, cieszy się dużym zainteresowaniem najważniejszych decydentów w gospodarce światowej. Dowodzi to również, że firmom o wysokim poziomie wiedzy technicznej ufa się, że niezależnie od ich wielkości zapewnią decydujące zmiany w tym obszarze."
Źródło: COPA-DATA
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |