COPA-DATA z nowym rekordem sprzedaży - DIGITALIZACJA - OPROGRAMOWANIE PRZEMYSŁOWE - ZENON - COPA-DATA - NEUTRALNOŚĆ KLIMATYCZNA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności COPA-DATA z nowym rekordem sprzedaży
drukuj stronę
poleć znajomemu

COPA-DATA z nowym rekordem sprzedaży

COPA-DATA z nowym rekordem sprzedaży
fot. CMO Phillip Werr, CEO i założyciel Thomas Punzenberger oraz CSO Stefan Reuther (od lewej) są zadowoleni z udanego roku finansowego.

COPA-DATA zamknęła rok 2022 ze wzrostem przychodów rok do roku o 8,4 procent. Do czynników napędzających przychody należą transformacja w kierunku zrównoważonej produkcji i stale postępująca digitalizacja.

COPA-DATA jest niezmiennie na drodze do sukcesu. Podobnie jak w poprzednich latach, firma zajmująca się oprogramowaniem przemysłowym w 2022 roku ponownie zwiększyła globalne przychody swojej grupy. Dzięki wzrostowi sprzedaży o 8,4 procent rekordowy wynik z 2021 roku, wynoszący 64 mln euro obrotu, został przekroczony w 2022 roku i wyniósł 69,4 mln euro.

Dzięki swojej platformie oprogramowania zenon, COPA-DATA wspiera przedsiębiorstwa przemysłowe, w tym grupę naukowo-techniczną Merck, Carlsberg Srbija i dostawców energii, takich jak Salzburg AG, za pomocą prostej i bezpiecznej automatyzacji. zenon integruje maszyny, komponenty instalacji i systemy sterowania od wielu producentów, dzięki czemu zakłady mogą być obsługiwane wydajnie i elastycznie.

Aby zapewnić dalszy sukces, założyciel i prezes firmy Thomas Punzenberger stawia na niezależność i organiczny wzrost, a nie na inwestorów zewnętrznych, zarówno w centrali firmy, jak i na arenie międzynarodowej. Rozwój zawsze wiąże się z pytaniem, jak przyciągnąć nowe talenty. Podobnie jak w poprzednich latach, zespół COPA-DATA powiększył się w 2022 roku. Firma zatrudnia obecnie ponad 350 osób na całym świecie.

Strategia rozwoju międzynarodowego

COPA-DATA w minionym roku rozszerzyła również swoją obecność na arenie międzynarodowej oraz światową sieć dystrybutorów, m.in. w Azji Południowo-Wschodniej i Chile. Rynek południowoamerykański, ze swoją pionierską rolą w sektorze fotowoltaicznym, jest jednym z regionów o najwyższym tempie wzrostu energii odnawialnych.

Sukces dzięki zrównoważonemu rozwojowi

Temat zrównoważonego rozwoju dotarł do większości firm przemysłowych w 2022 roku i stał się głównym elementem strategii wzrostu na najbliższe lata. COPA-DATA oferuje platformę oprogramowania, która wyznacza kurs w kierunku zrównoważonego rozwoju i napędza transformację sektora energetycznego za pomocą digitalizacji. Phillip Werr, COO i członek zarządu, stwierdził: "Dzięki zenon nasi klienci tworzą przejrzystość i wydajność w swoich procesach produkcyjnych. Ponadto upraszczamy wykorzystanie energii odnawialnych w sieciach energetycznych i produkcji."

Wdrażanie neutralności CO2

COPA-DATA nie tylko chce wspierać przedsiębiorstwa przemysłowe w bardziej wydajnej i zrównoważonej produkcji, ale także konsekwentnie żyje tymi wartościami we własnej firmie. Ukończenie latem 2022 roku drugiego biurowca w pobliżu siedziby firmy było ważnym kamieniem milowym w tym kierunku. Innowacyjny system zarządzania budynkiem oparty na własnej platformie programowej zenon, w połączeniu z wydajną instalacją PV, umożliwia jak najlepsze wykorzystanie wytworzonej energii.

"Chcemy również we własnym przedsiębiorstwie wyznaczać nowe standardy i wykorzystywać nasze doświadczenie do demonstrowania nowych rozwiązań" - powiedział założyciel i prezes firmy Thomas Punzenberger. Dzięki tym postępom w połączeniu z usługami offsetowymi, firma osiągnęła już neutralność klimatyczną w swojej siedzibie do 2022 roku. Do połowy 2023 roku cała grupa, w tym jej światowe filie, ma pójść w jej ślady.

Wchodzimy w nowy rok jako globalny innowator w Davos

Neutralność klimatyczna w produkcji (Net Zero Manufacturing) nabiera coraz większego znaczenia. Był to jeden z głównych tematów na Światowym Forum Ekonomicznym na początku nowego roku. Dla członka zarządu Stefana Reuthera, który po raz pierwszy został zaproszony na spotkanie w Davos, jest to silny sygnał w kierunku przyszłości: "Fakt, że COPA-DATA jako jedyna austriacka firma znalazła się w Global Innovators Community, pokazuje, że wkład, jaki cyfryzacja może wnieść do zmian klimatycznych, cieszy się dużym zainteresowaniem najważniejszych decydentów w gospodarce światowej. Dowodzi to również, że firmom o wysokim poziomie wiedzy technicznej ufa się, że niezależnie od ich wielkości zapewnią decydujące zmiany w tym obszarze."

Źródło: COPA-DATA 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
COPA-DATA Polska
ul. Josepha Conrada 51, Kraków
tel.  +48(12)2901054
www.copadata.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl