Politechnika Śląska dołączyła do grona Partnerów COPA-DATA Polska - POLITECHNIKA ŚLĄSKA - ZENON - COPA-DATA - COPA-DATA PARTNER COMMUNITY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Politechnika Śląska dołączyła do grona Partnerów COPA-DATA Polska
drukuj stronę
poleć znajomemu

Politechnika Śląska dołączyła do grona Partnerów COPA-DATA Polska

Politechnika Śląska dołączyła do grona Partnerów COPA-DATA Polska
fot. Politechnika Śląska nowym Partnerem COPA-DATA Polska

Politechnika Śląska to najstarsza uczelnia techniczna na Górnym Śląsku i jedna z największych w kraju. Powstała w 1945 roku jako zaplecze naukowo-dydaktyczne dla najbardziej uprzemysłowionego okręgu w Polsce i jednocześnie jednego z bardziej zindustrializowanych obszarów w Europie – Górnego Śląska. 

Współpraca kluczem do sukcesu

Współpraca między Politechniką Śląską oraz firmą COPA-DATA rozpoczęła się w 2015 od stworzenia pilotażowej, laboratoryjnej instalacji badania dynamiki dystrybucji gazów. Od 2021 roku zajęcia z przedmiotu „Systemy nadzoru i wizualizacji SCADA”, prowadzonego na specjalności „Automatyka Budynkowa” realizowane są w oparciu o oprogramowania zenon Software Platform. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród Studentów i z roku na rok przybywa osób zainteresowanych tą tematyką. Od początku współpracy zrealizowano szereg interesujących projektów badawczych jak również prac inżynierskich oraz magisterskich, w których niejednokrotnie oprogramowanie zenon stanowiło główną platformę inżynieryjną.

 „Bardzo cenimy sobie współpracę z Politechniką Śląską, która zaowocowała wieloma zasługującymi na wyróżnienie projektami z zakresu Smart Building oraz Smart City, jak np.: »System monitorowania wybranych parametrów pracy dla symulatora instalacji paneli fotowoltaicznych«, »System sterowania i wizualizacji dla parkingu podziemnego«, »Oparty o prognozę system sterowania i wizualizacji dla zbiornika retencyjnego« doskonale wpisującymi się w filozofię i strategię zrównoważonego rozwoju reprezentowaną przez COPA-DATA i Platformę Systemową zenon, której jesteśmy producentami od ponad 35 lat. Doceniamy wkład i zaangażowanie w zajęcia Uczelni jak i Studentów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania i projekty zenon.” – mówi Tomasz Papaj, Prokurent COPA-DATA Polska.

Jak dodaje prowadzący zajęcia dr hab. inż. Tomasz Kłopot:

„Jako uczelnia stale rozwijamy się w obszarach badawczych i dydaktycznych a zenon i oferowana przez niego skalowalność oraz bogactwo obsługiwanych protokołów komunikacyjnych w znaczącym stopniu pozwala nam na elastyczność w doborze narzędzi wykorzystywanych w prowadzonych na uczelni baniach.”

Politechnika Śląska kształci przyszłych inżynierów specjalizujących się w najnowocześniejszych technologiach, dlatego też Studenci Wydziału Automatyki Elektroniki i Informatyki od początku współpracy biorą udział w szkoleniach przeprowadzanych przez Trenerów firmy COPA-DATA Polska, podczas których tworzą projekty w zenon Software Platform. Współpraca pomiędzy Politechniką Śląską oraz firmą COPA-DATA przynosi i będzie przynosić w przyszłości wiele korzyści dla obu stron. Dzięki tej kooperacji Studenci mają szasnę tworzyć unikalne projekty z wykorzystaniem przemysłowego oprogramowania zenon.

„Wspomniana wcześniej elastyczność stanowi istotny atut w przypadku zastosowań w obszarze dydaktyczno-badawczym. Nasze doświadczenia jednoznacznie potwierdzają, że oprogramowanie zenon firmy COPA-DATA jest jednym z wiodących rozwiązań w obszarze systemów SCADA” – komentuje dr hab. inż. Tomasz Kłopot. 

zenon Software Platform wspiera edukację

Politechnika Śląska znajduje się w prestiżowym gronie laureatów konkursu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki temu uczelnia ma okazję rozwijać się korzystając z przemysłowego oprogramowania jakim jest zenon. Interdyscyplinarność jaką oferuje oprogramowanie zenon pozwala rozwijać kompetencje kadry naukowej Uczelni oraz Studentów Politechniki Śląskiej. Dzięki zdobytym w ten sposób umiejętnościom absolwenci Uczelni zyskują również w oczach przyszłych pracodawców.  

„Firma COPA-DATA od zawsze wspiera uczelnie oraz jednostki badawcze, dlatego też cieszymy się, że Politechnika Śląska dołączyła do programu partnerskiego COPA-DATA Partner Community. Mamy nadzieję, że nasza i tak już owocna współpraca rozwinie się jeszcze bardziej” – dodaje Tomasz Papaj, Prokurent COPA-DATA Polska.

Źródło: COPA-DATA Polska

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
COPA-DATA Polska
ul. Josepha Conrada 51, Kraków
tel.  +48(12)2901054
www.copadata.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl