Jubileusz dziesięciolecia COPA-DATA Polska - JUBILEUSZ - ZENON - COPA-DATA - ENERGETAB 2020
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Jubileusz dziesięciolecia COPA-DATA Polska
drukuj stronę
poleć znajomemu

Jubileusz dziesięciolecia COPA-DATA Polska

Jubileusz dziesięciolecia COPA-DATA Polska

Innowacyjność i możliwości Platformy Programowej zenon do automatyki przemysłowej i energetycznej sprawiła, że COPA-DATA jest odnoszącym sukcesy globalnym graczem w optymalizacji tych dziedzin. Ważna część międzynarodowego sukcesu austriackiego producenta oprogramowania pochodzi z Europy Środkowej i Wschodniej oraz Bliskiego Wschodu. Znaczący wkład wnosi COPA-DATA Polska Sp. z o.o. z filią w Krakowie, zajmująca pozycję lidera wśród dostawców oprogramowania przemysłowego, która w tym roku świętuje 10 lecie swojej działalności.

Firmy na wszystkich kontynentach korzystają z oprogramowania zenon, austriackiej firmy COPA-DATA z Salzburga i wykorzystują je z sukcesem w digitalizacji i automatyzacji maszyn oraz instalacji przemysłowych, do produkcji dyskretnej i procesowej, a także do wytwarzania oraz dystrybucji energii. Od 2009 roku oddział COPA-DATA CEE/ME zajmuje się sprzedażą i obsługą klientów w Europie Środkowo-Wschodniej i na Bliskim Wschodzie. Polska jest uznawana za regionalnego lidera gospodarczego w Europie Środkowej, dlatego to właśnie tam powstał kolejny odział COPA-DATA Polska, utworzony w 2010 roku, w Krakowie, który w tym roku obchodzi 10-ty jubileusz swojej działalności.

Dobrze prosperujący rynek z potencjałem wzrostu

„W badaniach rynku, które przeprowadziłem Polska okazała się najlepszym wyborem dla naszej pierwszej zagranicznej filii w regionie” - mówi Alexander Punzenberger, współzałożyciel COPA-DATA i prezes COPA-DATA CEE/ME. „Kraj cieszy się dynamicznym rozwojem, intensywnie inwestując w energetykę i infrastrukturę oraz automatykę przemysłową”.

Jubileusz dziesięciolecia COPA-DATA Polska: Alexander Punzenberger, prezes COPA-DATA CEE / ME (centrum) z Tomaszem Papaj, dyrektorem ds. sprzedażowo-technicznych i Urszulą Bizoń-Żaba, dyrektorem zarządzającym/prokurentem COPA-DATA Polska.

Jubileusz dziesięciolecia COPA-DATA Polska: Alexander Punzenberger, prezes COPA-DATA CEE / ME (centrum) z Tomaszem Papaj, dyrektorem ds. sprzedażowo-technicznych i Urszulą Bizoń-Żaba, dyrektorem zarządzającym/prokurentem COPA-DATA Polska.

Kolejnym argumentem za utworzeniem filii w Polsce przemawiała także wielkość kraju oraz jego bliskie położenie w stosunku do Austrii. Inną kwestią był potencjał Polski jako pomostu do krajów bałtyckich i Ukrainy. Natomiast Kraków, wybrany jako siedziba COPA-DATA Polska, jest drugim co do wielkości miastem w kraju i jednym z wiodących ośrodków polskiego życia akademickiego, gospodarczego, kulturalnego, a także artystycznego. Nie bez znaczenia jest również elastyczna siatka połączeń lotniczych do najważniejszych miast Europy.

Silna pozycja rynkowa

Od momentu powstania spółki w Polsce tj. od 2010 roku kieruje nią Urszula Bizoń-Żaba, obecnie dyrektor zarządzający oraz prokurent w COPA-DATA Polska Sp. Z o.o.. Z wykształcenia magister chemii, edukację kontynuowała na studiach typu MBA realizowanych przez amerykańską uczelnię Central Connecticut University gdzie nabyła wiedzę z zakresu współczesnego zarządzania przedsiębiorstwem i zasobami. W tym roku rozpoczęła pracę nad rozprawą doktorską dotyczącą roli systemów softwarowych w przemyśle. Obecnie wspólnie z sześcioosobowym teamem rozwija działalność spółki w Polsce, która obecnie generuje aż 20 procent całkowitych przychodów spółki matki COPA-DATA CEE/ME stanowiąc drugi co do wielkości obszar sprzedaży dla regionu Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu.

Pracownikiem, który z sukcesem stworzył i rozwinął struktury sprzedaży oraz współpracę z ośrodkami naukowymi jest obecny dyrektor ds. sprzedażowo-technicznych, Tomasz Papaj, który do COPA-DATA Polska dołączył na początku 2011 roku. Jako ambitny inżynier ds. sprzedaży, szybko zaczął osiągać sukcesy dzięki, którym firma umocniła swoją pozycję na rynku oprogramowania do automatyki procesów w branży produkcyjnej i energetycznej. Jego zdolności sprzedażowe wraz ze stale rozwijaną wiedzą techniczną zaowocowały nawiązaniem współpracy z firmami partnerskimi z Polski, które prężnie implementują projekty z wykorzystaniem Platformy Programowej zenon, a także uczelniami, wśród których nie mogło zabraknąć krakowskiej Akademii-Górniczo-Hutniczej.

Obecny zespół COPA-DATA Polska podczas targów Energetab 2020 w Bielsku-Białej.

W ciągu 10-lat obecności w Polsce, COPA-DATA Polska ugruntowała silną pozycję konkurencyjną i jest trzecią rozpoznawalną marką wśród programów do automatyzacji i wizualizacji w Polsce. Kompleksowa, łatwa w obsłudze Platforma Programowa zenon wykorzystywana jest do sterowania i monitoringu w wielu polskich przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz instalacjach energetycznych i dystrybucyjnych. Nasze oprogramowanie można spotkać m.in. w markowych zakładach produkujących: cement, papier, słodycze, a także napoje w tym wodę mineralną i piwo. Silnie wspieramy również edukacje. Współpracujemy z wieloma uczelniami, a naszym partnerem od 2018 roku jest Akademia Górniczo-Hutnicza, z którą wspólnie utworzyliśmy laboratorium zenon Energy Lab, wyposażone w licencje edukacyjne zenon i nowoczesne komputery ufundowane przez COPA-DATA. Do popularyzacji marki przyczyniły się również firmy zrzeszone w programie partnerskim COPA-DATA Partner Community i kilkadziesiąt biur inżynieryjnych współpracujących z nami na rzecz klientów końcowych. 

Coraz większy zasięg i ambitne plany

,,Zawsze mocno wierzyłam w potencjał firmy COPA-DATA oraz oprogramowania zenon" - mówi Urszula Bizoń-Żaba. I dalej kontynuuje: ,,Wspierające nas struktury międzynarodowe, a zarazem rodzinna atmosfera w COPA-DATA i Aleksander Punzenberger, który często wspierał nas osobiście swoją wiedzą i doświadczeniem, sprawiły, że w misję rozwoju firmy włożyłam serce i duszę, a dzięki motywacji i sprzyjającym warunkom ekonomicznym oraz wspaniałym ludziom wokół zdołaliśmy osiągnąć sukces". W ciągu najbliższych 10 lat COPA-DATA Polska planuje nieprzerwanie zwiększać swój zasięg w Polsce oraz poza jej granicami i stać się liderem w dostawie rozwiązań Smart Factory.

Niestety, ze względu na trwającą pandemię COVID-19, podczas której wszyscy pracownicy COPA-DATA pracują zdalnie i obsługują klientów ze swoich własnych domów, w tym roku nie obędą się żadne uroczystości z udziałem gości.

Źródło: COPA-DATA     

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

COPA-DATA Polska
COPA-DATA Polska
ul. Josepha Conrada 51, Kraków
tel.  +48(12)2901054
fax.  +48(12)2901044
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl