Jubileusz dziesięciolecia COPA-DATA Polska - JUBILEUSZ - ZENON - COPA-DATA - ENERGETAB 2020
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Jubileusz dziesięciolecia COPA-DATA Polska
drukuj stronę
poleć znajomemu

Jubileusz dziesięciolecia COPA-DATA Polska

Jubileusz dziesięciolecia COPA-DATA Polska

Innowacyjność i możliwości Platformy Programowej zenon do automatyki przemysłowej i energetycznej sprawiła, że COPA-DATA jest odnoszącym sukcesy globalnym graczem w optymalizacji tych dziedzin. Ważna część międzynarodowego sukcesu austriackiego producenta oprogramowania pochodzi z Europy Środkowej i Wschodniej oraz Bliskiego Wschodu. Znaczący wkład wnosi COPA-DATA Polska Sp. z o.o. z filią w Krakowie, zajmująca pozycję lidera wśród dostawców oprogramowania przemysłowego, która w tym roku świętuje 10 lecie swojej działalności.

Firmy na wszystkich kontynentach korzystają z oprogramowania zenon, austriackiej firmy COPA-DATA z Salzburga i wykorzystują je z sukcesem w digitalizacji i automatyzacji maszyn oraz instalacji przemysłowych, do produkcji dyskretnej i procesowej, a także do wytwarzania oraz dystrybucji energii. Od 2009 roku oddział COPA-DATA CEE/ME zajmuje się sprzedażą i obsługą klientów w Europie Środkowo-Wschodniej i na Bliskim Wschodzie. Polska jest uznawana za regionalnego lidera gospodarczego w Europie Środkowej, dlatego to właśnie tam powstał kolejny odział COPA-DATA Polska, utworzony w 2010 roku, w Krakowie, który w tym roku obchodzi 10-ty jubileusz swojej działalności.

Dobrze prosperujący rynek z potencjałem wzrostu

„W badaniach rynku, które przeprowadziłem Polska okazała się najlepszym wyborem dla naszej pierwszej zagranicznej filii w regionie” - mówi Alexander Punzenberger, współzałożyciel COPA-DATA i prezes COPA-DATA CEE/ME. „Kraj cieszy się dynamicznym rozwojem, intensywnie inwestując w energetykę i infrastrukturę oraz automatykę przemysłową”.

Jubileusz dziesięciolecia COPA-DATA Polska: Alexander Punzenberger, prezes COPA-DATA CEE / ME (centrum) z Tomaszem Papaj, dyrektorem ds. sprzedażowo-technicznych i Urszulą Bizoń-Żaba, dyrektorem zarządzającym/prokurentem COPA-DATA Polska.

Jubileusz dziesięciolecia COPA-DATA Polska: Alexander Punzenberger, prezes COPA-DATA CEE / ME (centrum) z Tomaszem Papaj, dyrektorem ds. sprzedażowo-technicznych i Urszulą Bizoń-Żaba, dyrektorem zarządzającym/prokurentem COPA-DATA Polska.

Kolejnym argumentem za utworzeniem filii w Polsce przemawiała także wielkość kraju oraz jego bliskie położenie w stosunku do Austrii. Inną kwestią był potencjał Polski jako pomostu do krajów bałtyckich i Ukrainy. Natomiast Kraków, wybrany jako siedziba COPA-DATA Polska, jest drugim co do wielkości miastem w kraju i jednym z wiodących ośrodków polskiego życia akademickiego, gospodarczego, kulturalnego, a także artystycznego. Nie bez znaczenia jest również elastyczna siatka połączeń lotniczych do najważniejszych miast Europy.

Silna pozycja rynkowa

Od momentu powstania spółki w Polsce tj. od 2010 roku kieruje nią Urszula Bizoń-Żaba, obecnie dyrektor zarządzający oraz prokurent w COPA-DATA Polska Sp. Z o.o.. Z wykształcenia magister chemii, edukację kontynuowała na studiach typu MBA realizowanych przez amerykańską uczelnię Central Connecticut University gdzie nabyła wiedzę z zakresu współczesnego zarządzania przedsiębiorstwem i zasobami. W tym roku rozpoczęła pracę nad rozprawą doktorską dotyczącą roli systemów softwarowych w przemyśle. Obecnie wspólnie z sześcioosobowym teamem rozwija działalność spółki w Polsce, która obecnie generuje aż 20 procent całkowitych przychodów spółki matki COPA-DATA CEE/ME stanowiąc drugi co do wielkości obszar sprzedaży dla regionu Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu.

Pracownikiem, który z sukcesem stworzył i rozwinął struktury sprzedaży oraz współpracę z ośrodkami naukowymi jest obecny dyrektor ds. sprzedażowo-technicznych, Tomasz Papaj, który do COPA-DATA Polska dołączył na początku 2011 roku. Jako ambitny inżynier ds. sprzedaży, szybko zaczął osiągać sukcesy dzięki, którym firma umocniła swoją pozycję na rynku oprogramowania do automatyki procesów w branży produkcyjnej i energetycznej. Jego zdolności sprzedażowe wraz ze stale rozwijaną wiedzą techniczną zaowocowały nawiązaniem współpracy z firmami partnerskimi z Polski, które prężnie implementują projekty z wykorzystaniem Platformy Programowej zenon, a także uczelniami, wśród których nie mogło zabraknąć krakowskiej Akademii-Górniczo-Hutniczej.

Obecny zespół COPA-DATA Polska podczas targów Energetab 2020 w Bielsku-Białej.

W ciągu 10-lat obecności w Polsce, COPA-DATA Polska ugruntowała silną pozycję konkurencyjną i jest trzecią rozpoznawalną marką wśród programów do automatyzacji i wizualizacji w Polsce. Kompleksowa, łatwa w obsłudze Platforma Programowa zenon wykorzystywana jest do sterowania i monitoringu w wielu polskich przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz instalacjach energetycznych i dystrybucyjnych. Nasze oprogramowanie można spotkać m.in. w markowych zakładach produkujących: cement, papier, słodycze, a także napoje w tym wodę mineralną i piwo. Silnie wspieramy również edukacje. Współpracujemy z wieloma uczelniami, a naszym partnerem od 2018 roku jest Akademia Górniczo-Hutnicza, z którą wspólnie utworzyliśmy laboratorium zenon Energy Lab, wyposażone w licencje edukacyjne zenon i nowoczesne komputery ufundowane przez COPA-DATA. Do popularyzacji marki przyczyniły się również firmy zrzeszone w programie partnerskim COPA-DATA Partner Community i kilkadziesiąt biur inżynieryjnych współpracujących z nami na rzecz klientów końcowych. 

Coraz większy zasięg i ambitne plany

,,Zawsze mocno wierzyłam w potencjał firmy COPA-DATA oraz oprogramowania zenon" - mówi Urszula Bizoń-Żaba. I dalej kontynuuje: ,,Wspierające nas struktury międzynarodowe, a zarazem rodzinna atmosfera w COPA-DATA i Aleksander Punzenberger, który często wspierał nas osobiście swoją wiedzą i doświadczeniem, sprawiły, że w misję rozwoju firmy włożyłam serce i duszę, a dzięki motywacji i sprzyjającym warunkom ekonomicznym oraz wspaniałym ludziom wokół zdołaliśmy osiągnąć sukces". W ciągu najbliższych 10 lat COPA-DATA Polska planuje nieprzerwanie zwiększać swój zasięg w Polsce oraz poza jej granicami i stać się liderem w dostawie rozwiązań Smart Factory.

Niestety, ze względu na trwającą pandemię COVID-19, podczas której wszyscy pracownicy COPA-DATA pracują zdalnie i obsługują klientów ze swoich własnych domów, w tym roku nie obędą się żadne uroczystości z udziałem gości.

Źródło: COPA-DATA     

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
COPA-DATA Polska
ul. Josepha Conrada 51, Kraków
tel.  +48(12)2901054
www.copadata.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl