BBC micro:bit pomaga zmierzyć się z globalnymi wyzwaniami, by zachęcić dzieci do programowania - CHORWACJA - FARNELL ELEMENT14 - BBC MICRO:BIT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności BBC micro:bit pomaga zmierzyć się z globalnymi wyzwaniami, by zachęcić dzieci do programowania
drukuj stronę
poleć znajomemu

BBC micro:bit pomaga zmierzyć się z globalnymi wyzwaniami, by zachęcić dzieci do programowania

BBC micro:bit pomaga zmierzyć się z globalnymi wyzwaniami, by zachęcić dzieci do programowania
fot. BBC Micro:bit

Farnell element14 podpisuje umowę z agencją CARNet, należącą do chorwackiego Ministerstwa Nauki i Edukacji

Farnell element14, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, podpisał umowę z Chorwacką Siecią Akademicko-Badawczą (Croatian Academic and Research Network – CARNet) na dostarczenie 45 tysięcy komputerków BBC micro:bit. Odbyło się to w ramach oficjalnego, narodowego wdrożenia, prowadzonego przez IRIM, prywatną organizację non-profit. W ramach programu, wszyscy uczniowie 6. klasy otrzymają po jednym komputerze BBC micro:bit, by pomóc im rozwinąć umiejętności z zakresu programowania. Jak dotąd Islandia i Singapur zrealizowały podobne programy edukacyjne na skalę narodową, w ramach których rozdawano omawiane urządzenie wybranym grupom wiekowym w szkołach.

IRIM, prywatna, chorwacka organizacja non-profit już dotąd dostarczyła 20 tysięcy komputerów BBC micro:bit do ponad 1000 szkół podstawowych, gimnazjów, uniwersytetów i bibliotek, co udało się zrealizować w ramach największej kampanii crowdfundingowej w Chorwacji. W ramach tego programu, IRIM pomyślnie przeszkoliło 2000 nauczycieli, spośród których większość nigdy dotąd, bądź jedynie rzadko programowała, pokazując tym samym ogromny potencjał, jaki stoi za BBC micro:bit i powiązanym z nim ekosystemem.

To niewielkie, kieszonkowe urządzenie programowalne pomaga dzieciom nauczyć się programować oraz rozwinąć ich umiejętności z zakresu elektroniki i technologii.

Po dotychczasowych sukcesach, związanych z wprowadzeniem BBC micro:bit na rynek w Wielkiej Brytanii i dostarczeniem go milionowi 11- i 12-letnich dzieci w ramach kampanii BBC Make It Digital, komputer ten jest teraz dostępny do nabycia na całym Świecie.

Ralf Buehler, SVP Sales and Marketing w Premier Farnell powiedział: „Kraje z całego Świata wciąż mierzą się z brakiem wykwalifikowanych programistów, specjalistów od technologii cyfrowej i inżynierów. Obserwujemy wzrost zainteresowania rozwojem programów edukacyjnych, które dadzą dzieciom dostęp do możliwości poprawienia swoich umiejętności programistycznych poprzez praktyczne zajęcia, by móc w przyszłości rozwiązać te narastające problemy. BBC micro:bit to sprawdzone narzędzie, które pomaga szkołom inspirować dzieci, poprzez wprowadzenie ich w świat programowania i zachęca je do potraktowania nauki, technologii, inżynierii i matematyki jako tematów z którymi mogłyby wiązać swoje kariery w przemyśle w przyszłości.”

Nenad Bakić, dyrektor IRIM dodaje: „Opracowaliśmy szeroki zakres projektów z zakresu nauki, technologii, inżynierii i matematyki dla chorwackich szkół i państw ościennych. Poszukiwaliśmy technologii, która pozwoliłaby całkowicie zdemokratyzować nauczanie programowania i bardzo cieszymy się z odkrycia BBC micro:bit. Jest to bardzo unikalna technologia pod tym względem. A ponieważ nauczanie programowania nie było częścią zwykłych zajęć w chorwackich szkołach, nasz projekt dostarczenia komputerków do szkół jest w praktyce oficjalnym wprowadzeniem programowania do chorwackiej edukacji.”

Po tym jak wprowadzono omawiane komputery do szkół w Wielkiej Brytanii, badania przeprowadzone przez BBC pozwoliły stwierdzić, że 39% dziewczynek deklaruje, że z chęcią wybrałoby przedmioty związane z technologiami komputerowymi, w porównaniu do 23% spośród wcześniej ankietowanych. 86% powiedziało, że nauki komputerowe stały się dla nich bardziej interesujące a 88% twierdzi, że przekonały się, że programowanie nie jest tak trudne, jak myślały.

Nowa umowa pomiędzy Farnell element14 a CARNet powtórzy sukces BBC micro:bit z Wielkiej Brytanii i pomoże przygotować nowe pokolenie inżynierów poprzez rozpoczęcie programowania już na wczesnym etapie życia.

BBC Micro:bit jest dostępny do nabycia w sklepie Farnell element14 w Europie, Newark element14 w Ameryce Północnej i element14 w krajach Azji i Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl