AI Configurator do projektów opartych o sztuczną inteligencję - SZTUCZNA INTELIGENCJA - ELECTRONICA - FARNELL ELEMENT14 - KONFIGURATORY PRODUKTÓW
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności AI Configurator do projektów opartych o sztuczną inteligencję
drukuj stronę
poleć znajomemu

AI Configurator do projektów opartych o sztuczną inteligencję

AI Configurator do projektów opartych o sztuczną inteligencję

Interaktywne narzędzie pozwala inżynierom na szybką selekcję najbardziej dopasowanych rozwiązań do projektów korzystających ze sztucznej inteligencji. 

Premier Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, przygotował narzędzie AI Configurator, które pozwala inżynierom na szybkie dobieranie najbardziej adekwatnych rozwiązań do tworzonych przez nich projektów, opartych o sztuczną inteligencję (AI – Artificial Intelligence).

Nowy konfigurator obejmuje produkty dostępne w sklepie Farnell element14 i pozwala użytkownikom na szybkie znalezienie wśród oferty wielu różnych producentów, takich płytek deweloperskich, modułów rozszerzeń, powiązanych z nimi akcesoriów i oprogramowania, które najlepiej spełniają podane oczekiwania. Dzięki temu projektanci mogą mieć pewność, że pracują na płytkach z najlepszym wsparciem, jakiego potrzebują, co przyspiesza prace projektowe i pozwala wyeliminować czasochłonne i zupełnie niepotrzebne analizy lub badania.

„Inżynierowie są najczęściej zorientowani w ofercie produktowej tylko kilku producentów. Dzięki takiemu narzędziu, jakim jest AI Configurator, otrzymują dostęp do najszerszego możliwego wyboru produktów i producentów, bez konieczności posiadania szczegółowej wiedzy eksperckiej na temat komponentów wytwarzanych przez każdą z firm. W efekcie klient zyskuje pewność, że korzysta z najlepszych istniejących technologii, jakie pasują do jego projektów” – mówi Ralf Buehler, Senior Vice-President, Sales & Marketing, w Premier Farnell i Farnell element14: „To pierwsze narzędzie do konfiguracji i wyboru produktów pod kątem sztucznej inteligencji, które bazuje na informacjach od wielu dostawców i pozwala użytkownikom na szybki i łatwy zakup wybranych podzespołów. AI Configurator powinien być pierwszym miejscem, do którego udają się inżynierowie, gdy zaczynają lub rozważają zaangażowanie się w projekt oparty o AI.”

Narzędzie pozwala na poszukiwanie podzespołów dla aplikacji AI, w których stosuje się następujące techniki:

  • konserwacja predykcyjna,
  • rozpoznawanie głosu,
  • rozpoznawanie obiektów lub ludzi,
  • rozpoznawanie ruchu,
  • uczenie maszynowe.

Inżynierowie mogą następnie wybierać potrzebne im czujniki spośród następujących produktów:

  • czujniki wartości środowiskowych (ciepła, ciśnienia itp.),
  • czujniki ruchu,
  • czujniki zbliżeniowe,
  • czujniki dźwięku,
  • czujniki obrazów.

Narzędzie AI Configurator pozwala inżynierom także na wybór interfejsów komunikacyjnych krótkiego lub długiego zasięgu oraz dynamicznie zmienia prezentowane opcje, dostosowując je do tego, co jest aktualnie dostępne. Dzięki temu użytkownik zawsze wie, które kombinacje cech i funkcji są możliwe do uzyskania.

Po określeniu i wybraniu potrzebnych produktów, AI Configurator podaje bezpośrednie linki do wskazanych komponentów na stronie Farnell element14. Dzięki temu proces zakupu staje się bardzo łatwy i szybki. Narzędzie prezentuje również odnośniki do dodatkowych treści, powiązanych z wybranymi produktami i dostępnych w serwisie internetowym Farnell element14.

AI Configurator został prezentowany na stoisku firmy Farnell element14, na targach electronica 2018. Z narzędzia można skorzystać pod adresem: https://pl.farnell.com/ai-configurator

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl