Zasilacze Rohde & Schwarz serii NGL200 już dostępne w sklepie Farnell element14 - ZASILACZE LABORATORYJNE - FARNELL ELEMENT14 - ROHDE & SCHWARZ - QUICKARB
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zasilacze Rohde & Schwarz serii NGL200 już dostępne w sklepie Farnell element14
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zasilacze Rohde & Schwarz serii NGL200 już dostępne w sklepie Farnell element14

Zasilacze Rohde & Schwarz serii NGL200 już dostępne w sklepie Farnell element14
fot. R&S

Wysoka dokładność zasilaczy z serii NGL200 oraz szybkie reakcje na zmiany obciążenia czynią tę aparaturę idealną do wyzywających aplikacji.

Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych Farnell element14 wprowadził na swoje magazyny serię zasilaczy NGL200 firmy Rohde & Schwarz. Ta nowa rodzina zasilaczy cechuje się wysoką precyzją, jak i błyskawicznymi reakcjami na zmiany obciążenia, a jednocześnie łatwością użytkowania. Dzięki temu idealnie nadaje się dla inżynierów, którzy muszą się mierzyć z wyzwaniami nowoczesnych aplikacji, takich jak symulowanie obciążenie w telefonach komórkowych i urządzeniach IoT, bez powodowania nagłych spadków ani skoków napięcia.

Architektura zasilaczy serii R&S®NGL200 pozwala im na pracę z dwoma polaryzacjami, a więc zarówno wysoce precyzyjnie dostarczać, jak i pochłaniać prąd, symulując przy tym działanie baterii i obciążeń przy minimalnych tętnieniach i szumach. Dzięki temu świetnie sprawdzają się podczas opracowywania wzmacniaczy mocy i scalonych układów mikrofalowych. Krótkie czasy reakcji pozwalają nowym zasilaczom radzić sobie z szybkimi zmianami obciążenia, jakie występują na przykład w urządzeniach mobilnych, przełączających się z trybu uśpienia do trybu aktywnej transmisji.

Budowa wewnętrzna aparatury serii R&S®NGL200 pozwala użytkownikowi na określenie, w jaki sposób zasilacz ma odpowiadać na zmiany na obciążeniu. Domyślnie reakcje ustawione są na szybkie, a więc zoptymalizowane pod kątem jak najkrótszego czasu powrotu do napięcia zadanego, co trwa nie dłużej niż 30 µs. Dzięki temu zasilacze tej serii idealnie nadają się do zasilania urządzeń IoT i innych sprzętów zasilanych bateryjnie.

Zasilacze Rohde & Schwarz R&S®NGL200 są także niezwykle łatwe w użyciu, a to za sprawą wysokiej rozdzielczości ekranów dotykowych oraz zastosowania różnych kolorów dla różnych trybów pracy. Funkcja QuickArb obsługuję więcej punktów (do 4096 punktów) i pozwala generować arbitralne sekwencje szybciej, niż jakikolwiek inne zasilacze na rynku.

Pozostałe cechy zasilaczy R&S serii NGL200 to:

 • 6½–cyfrowy wyświetlacz, dzięki któremu zasilacze te świetnie nadają się do tworzenia charakterystyk urządzeń, cechujących się niskim poborem mocy w trybie oczekiwania i dużymi prądami w trakcie aktywnej pracy. Ponieważ cały zakres pomiarowy nie jest podzielony na podzakresy, nie trzeba się pomiędzy nimi przełączać, a wyniki pomiarów można uzyskać szybciej, bez korzystania z dodatkowego multimetru cyfrowego.
 • Niepodłączone kanały są galwanicznie izolowane i chronione przed przeciążeniem lub zwarciami.
 • Ponieważ stopień wyjściowy jest izolowany za pomocą przekaźników, wyłączanie kanału wyjściowego nie powoduje wyłączenia napięcia wyjściowego.
 • Zasilacz może pracować zarówno w trybie napięciowym, jak i prądowym, przy czym oba kanały można konfigurować niezależnie. Ograniczniki prądu pozwalają limitować dostarczany prąd, a więc zapobiegać uszkodzeniom badanych obwodów, jeśli pojawi się w nich usterka. Natomiast podczas pracy jako obciążenie elektroniczne, przyrząd może funkcjonować w trybie stałej rezystancji, którą można swobodnie ustawiać w szerokim zakresie. Dzięki temu można za pomocą tego zasilacza symulować rozładowywanie baterii lub akumulatora przy stałym obciążeniu rezystancyjnym.
 • Wbudowana, konfigurowalna impedancja wewnętrzna, która pozwala użytkownikom na symulowanie konkretnych rodzajów baterii i akumulatorów lub nawet na kontrolowane zwiększanie impedancji wewnętrznej wraz z rozładowywaniem się baterii czy akumulatora.

Zasilacz laboratoryjny R&S®NGL202

   – Zasilacze serii R&S®NGL200 są idealnie dopasowane do zastosowań w laboratoriach i pracy w zautomatyzowanych systemach testowania. Dodanie tej nowej aparatury do naszej oferty oznacza, że Farnell element14 może wspierać inżynierów-projektantów, pracujących ze wszelkiego rodzaju aplikacjami i dysponujących różnymi budżetami – powiedział James McGregor, Global Head of Category – Test, Tools and Production Supplies w Farnell element14 i Premier Farnell.

  Wśród produktów firmy Rohde & Schwarz, oferowanych przez Farnell element14 można znaleźć również podstawowe zasilacze serii R&S®NGE100B, dobrze sprawdzające się w zastosowaniach edukacyjnych, warsztatach i jako elementy zestawów pomiarowych w szafach rackowych oraz wydajne zasilacze R&S®HMP2000/4000, przeznaczone dla laboratoriów i systemów automatycznego testowania.

  Zasilacze serii R&S®NGL200 są od teraz dostępne w sklepie Farnell element14 w Europie, w Newark element14 w Ameryce Północnej i w sklepie element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

  Zasilacz laboratoryjny R&S®NGL201

  follow us in feedly
  REKLAMA

  Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

  Zapisz się
  Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
  Komentarze (0)
  Dodaj komentarz:  
  Twój pseudonim: Zaloguj
  Twój komentarz:
  dodaj komentarz

  Farnell, An Avnet Company
  Farnell, An Avnet Company
  ul. Canal Road , Leeds
  tel.  00 800 121 29 67
  $nbsp;
  REKLAMA
  REKLAMA
  Nasze serwisy:
  elektrykapradnietyka.com
  przegladelektryczny.pl
  rynekelektroniki.pl
  automatykairobotyka.pl
  budowainfo.pl