Metaczujniki SmartEdge Agile – łatwe w instalacji urządzenie IoT niskiej mocy - SZTUCZNA INTELIGENCJA - FARNELL ELEMENT14 - INTERNET OF THINGS - AVNET - METACZUJNIKI - SMARTEDGE AGILE - AI STUDIO
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Metaczujniki SmartEdge Agile – łatwe w instalacji urządzenie IoT niskiej mocy
drukuj stronę
poleć znajomemu

Metaczujniki SmartEdge Agile – łatwe w instalacji urządzenie IoT niskiej mocy

Metaczujniki SmartEdge Agile – łatwe w instalacji urządzenie IoT niskiej mocy
fot. SmartEdge Agile

Dodając „metaczujniki” do swojej oferty, Farnell element14 staje się jeszcze lepszym partnerem dla projektantów i producentów, tworzących rozwiązania IoT od wstępnej koncepcji do samego końca.

Farnell element14 rozpoczął dostawy SmartEdge Agile – łatwe w instalacji urządzenie IoT niskiej mocy, opracowane we współpracy pomiędzy firmami Avnet, Octonion i ST Microelectronics. To pierwsze rozwiązanie w kategorii produktów określanej mianem „Meta-Sensing” („metaczujniki”). SmartEdge agile zawiera dziewięć czujników i pozwala projektantom wykorzystać sztuczną inteligencję (AI) oraz używać jej na krawędziach sieci, a wszystko to przy użyciu bardzo łatwego interfejsu, niewymagającego jakiegokolwiek programowania.

Osiągnięcie sukcesu na dzisiejszym rynku IoT wymaga unikalnego połączenia sprzętu, oprogramowania i rozwiązań bezpieczeństwa – wszystkiego tego, sprawnie ze sobą współgrającego. Dodanie sztucznej inteligencji do rozwiązań IoT w tradycyjnych systemach wiąże się często z nawet większą liczbą wyzwań, a w tym ze zwiększonymi kosztami i bardzo dużą złożonością oraz oczywiście z wydłużonym czasem, potrzebnym na przygotowanie produktu. Narzędzia, które pozwalają złagodzić te wyzwania stają się bezcenne.

Wykorzystując SmartEdge Agile wraz z nowym serwisem Brainium firmy Octonion oraz programem AI Studio opartym na platformie Microsoft Azure, użytkownicy mogą implementować rozwiązania uczenia maszynowego za pomocą rewolucyjnego narzędzia, które nie wymaga jakiegokolwiek pisania kodu programu. Narzędzie to umożliwia projektantom i producentom na łatwe wprowadzenie inteligentnych algorytmów do swoich urządzeń. Platforma internetowa Brainium może być użyta by łatwo zademonstrować możliwość realizacji danego rozwiązania, a to dzięki wykorzystaniu dowolnych z ponad 20 predefiniowanych algorytmów sztucznej inteligencji, które następnie można swobodnie stosować nawet w gotowym produkcie. W urządzeniach SmartEdge Agile wbudowany jest programowy interfejs, który pozwala na bezproblemowe łączenie się z AI Studio i tworzenie kompletnych rozwiązań IoT. W efekcie, klienci mogą spokojnie skoncentrować się na kluczowych aspektach swoich aplikacji.

SmartEdge Agile

 – Jako Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, Farnell element14 koncentruje się na pomocy klientom już na wczesnym etapie ich projektów, dając im większe możliwości dzięki inteligentnym technologiom. SmartEdge Agile to rewolucyjny produkt w swojej branży, który wprowadza sztuczną inteligencję na krawędź rozwiązań IoT. Proste programowanie, polegające na przeciąganiu i upuszczaniu elementów na ekranie czyni tę inteligencję dostępną do wdrożenia nawet dla użytkowników, którzy nie mają jakiegokolwiek wcześniejszego doświadczenia w programowaniu – dodaje Ralf Buehler, SVP Product, Marketing and eCommerce w Premier Farnell i Farnell element14.

 – Za pomocą SmartEdge Agile i portalu Brainium, tworzymy kluczowe oprogramowanie, współpracujące ze sprzętem, dzięki czemu nasi klienci otrzymują bardziej wartościowe rozwiązanie. Sztuczna inteligencja i algorytmy bezpieczeństwa, zaimplementowane na krawędzi sieci IoT, są coraz częściej obiektem zapytań naszych klientów, którzy tworzą projekty IoT. To dynamiczne rozwiązanie połączone z portalem nie tylko spełnia te wymagania, ale też pozwala nam być bliżej naszych klientów i kreuje przyszłość tego, jak projekty IoT będą opracowywane i wdrażane – tłumaczy Lou Lutostanski, VP, Internet of Things, Avnet.

 – Dotąd inżynierowie wykazywali się kreatywnością podczas tworzenia rozwiązań IoT z użyciem platform takich jak Arduino lub Raspberry Pi, ale za pomocą AI Studio będą teraz mogli dodać funkcje sztucznej inteligencji do swoich produktów. Nad naszą technologią sztucznej inteligencji pracowaliśmy przez cztery lata i jestem pewien, że to narzędzie do uczenia maszynowego, w połączeniu z urządzeniami SmartEdge Agile, pomoże użytkownikom w szybki i prosty sposób budować modele AI. W efekcie proces ten stanie się bardziej efektywny i koncentrujący na faktycznej wartości budowanych rozwiązań, niż kiedykolwiek wcześniej – powiedział Cédric Mangaud, CEO, Octonion.

SmartEdge Agile ma certyfikaty CE i FCC oraz wspiera Bluetooth Low Energy 5.0. Wbudowany akumulator urządzenia można naładować poprzez złącze USB typu C. Sercem urządzenia jest 32-bitowy układ Brainium STM32 z rdzeniem ARM Cortex-M4, taktowany zegarem 80 MHz. Na PCB znalazły się dwa trójosiowe akcelerometry, trójosiowy żyroskop i trójosiowy magnetometr, czujnik ciśnienia, czujnik temperatury i wilgotności, mikrofon, sensor natężenia światła otoczenia i czujnik zbliżeniowy. Wszystkie z nich zostały wyprodukowane przez firmę STMicroelectronics. Wewnątrz SmartEdge Agile znalazł się także układ zapewniający bezpieczeństwo, który odpowiada za autentykację, szyfrowanie i pilnuje integralności wymienianych danych. Urządzenie ma konstrukcję modułową, przejawiającą się na różnych poziomach: płytka sensorów, obwody odpowiadające za łączność oraz złącze USB typu C pozwalają na dokładne dostosowanie sprzętu do konkretnych wymagań klienta.

Portal Brainium zapewnia projektantom, przedsiębiorcom i twórcom:

  • Łatwy i intuicyjny interfejs, oparty o widgety i technikę „przeciągnij i upuść”, z podglądem na żywo w działanie zainstalowanych urządzeń SmartEdge Agile. Do obsługiwanych funkcji należą monitorowanie urządzeń, instalowanie ich i zarządzanie nimi.
  • Eksport danych pochodzących z urządzeń.
  • Oprogramowanie AI Studio, przydatne podczas analizy ruchu i wibracji.
  • System zapewniający bezpieczeństwo, począwszy od urządzenia SmartEdge Agile, aż do samej chmury.

Urządzenia SmartEdge Agile są dostępne w sklepie Newark element14 w Ameryce Północnej, w Farnell element14 w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz poprzez serwis element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

Aby zarejestrować się w portalu Brainium należy odwiedzić stronę: www.brainium.com/portal.

Dołącz do Avnetu na targach CES w Las Vegas w USA, które potrwają od 8 do 11 stycznia. Stoisko firmy Avnet będzie zlokalizowane w Tech East Westgate, pod numerem 2609 i będą na nim prezentowane przykłady zastosowania rozwiązań SmartEdge Agile i Brainium AI.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl