Największa inwestycja infrastrukturalna w powojennej historii Wrocławia z udziałem Bosch Rexroth - WROCŁAW - ENDUROQ - HYDRAULIKA SIŁOWA - ODRA - WROCŁAWSKI WĘZEŁ WODNY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Największa inwestycja infrastrukturalna w powojennej historii Wrocławia z udziałem Bosch Rexroth
drukuj stronę
poleć znajomemu

Największa inwestycja infrastrukturalna w powojennej historii Wrocławia z udziałem Bosch Rexroth

Największa inwestycja infrastrukturalna w powojennej historii Wrocławia z udziałem Bosch Rexroth
fot. Nowa budowla wlotowa

Dorzecze Odry jest obszarem, w którym często występują zjawiska powodziowe. Modernizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego (WWW), którego zadaniem jest chronić mieszkańców dorzecza Odry przed powodziami i ich skutkami, to największa inwestycja infrastrukturalna w powojennej historii Wrocławia. Dzięki modernizacji podniesiono skuteczność działania węzła i tym samym zwiększono bezpieczeństwo przeciwpowodziowe dorzecza Odry oraz zabezpieczono środowisko naturalne na jego terenie.

Wrocławski Węzeł Wodny znajduje się w centralnej części dorzecza Odry na odcinku od 241,5 km Odry w rejonie Blizanowic, do 266,9 km przy ujściu Widawy. Jest to unikalny w skali kraju zespół rzek, kanałów oraz urządzeń hydrotechnicznych. Zgodnie z pierwotnymi założeniami został zaprojektowany tak, aby bezpiecznie przeprowadzić kulminację fali o przepływie 2400 m3/s.

W skład WWW wchodzą m.in. dwie równoległe Śluzy Rędzin, starsza ceglana wybudowana w latach 1913-1917 oraz larsenowa, która powstała na przełomie 1931-1934. Obie śluzy mają ponad 200 m długości oraz 12 m szerokości. W roku 2013 rozpoczął się proces modernizacji śluz, w którym czynny udział brała firma Bosch Rexroth, projektując montaż oraz dostarczając elementy hydrauliki siłowej. Na szczególną uwagę zasługuje fakt wykonania segmentów przeciwpowodziowych na obu śluzach. Zasilacze umiejscowione są w obudowach ochronnych na podestach, które zabezpieczają przed warunkami atmosferycznymi i wysoką wodą. Ruch segmentu odbywa się za pomocą dwóch cylindrów o wymiarach 125/90/2800 ze zintegrowanym pomiarem drogi wysuwu tłoczysk, wykonanych w technologii Enduroq.

Współpraca obu firm zaowocowała pozytywnym zakończeniem kontraktu i przekazaniem do użytkowania Inwestorowi Kontraktu, Regionalnemu Zarządowi Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Firma Bosch Rexroth po raz kolejny udowodniła, że nie boi się wyzwań, a w pracach hydrotechnicznych ma niepodważalne doświadczenie.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl