Firma Sarens zbudowała największy na świecie żuraw, w którym pracuje nasz system hydrauliczny SGC-250. Jest on w stanie jednym ruchem przenieść 2000 ton na odległość 100 metrów. Bosch Rexroth jest niezwykle dumny z możliwości podzielenia się wiedzą w zakresie hydrauliki na potrzeby tego projektu.
Żuraw SGC-250 to pierwszy z żurawi z pierścieniem trzeciej generacji w Sarens. Ma maksymalny moment obciążenia 250 000 tonometrów, co pozwala podnieść zdumiewające 5000 ton. Nawet przy promieniu 100 metrów, żuraw jest nadal zdolny do podnoszenia ładunków o masie 2000 ton. Te niezwykle imponujące wartości żuraw osiąga dzięki dużej liczbie wózków kołowych na belkach z podwójnym pierścieniem i matom podkładowym, w które wyposażona jest maszyna.
Najbardziej wyjątkową cechą SGC-250 jest możliwość przeniesienia w pełni zmontowanego żurawia w jednym miejscu do podnoszenia w innym. Jest to cecha, która nie tylko nie ma precedensu we flocie żurawi Sarens, ale stanowi przełom w całej branży. Żuraw ma dwa zestawy kół: jeden do obracania o 360° i jeden do jazdy. Drugi zestaw jest hydraulicznie wciągany i wypychany za każdym razem, gdy żuraw musi zostać przewieziony.
Bosch Rexroth wniósł znaczny wkład w projekt firmy Sarens, dostarczając kompletny system napędowy i sterujący. 64 silniki hydrauliczne A2FM są napędzane za pomocą 4 zsynchronizowanych napędów. Pomimo olbrzymich rozmiarów, przekładnię obrotową można pozycjonować precyzyjnie, z dokładnością do ułamków stopnia. 10 wyciągarek ze sterowaniem wtórnym na konstrukcji żurawia oraz jego wysięgniku można pozycjonować z milimetrową dokładnością.
Silniki hydrauliczne są synchronizowane za pomocą systemu napędowego ze sterowaniem wtórnym, wyposażonym w sterowniki ruchu HNC100-SEK oraz XM22. Niezbędna moc hydrauliczna jest dostarczana przez 6 agregatów w kontenerach. Każdy z nich wyposażony jest w dwa silniki diesla o mocy 280kW oraz pompy tłokowe osiowe A4VSO. Ogółem, automatyka poszczególnych sekcji żurawia wykorzystuje 25 sterowników przemieszczeń dostarczonych przez naszą firmę. Wszystkie ruchy i funkcje tego gigantycznego żurawia są kontrolowane i monitorowane przez nasz system VPB (HMI oraz PLC).
Żuraw SGC-250, zwany BIG Carl wkrótce pojedzie do swojego pierwszego projektu w Wielkiej Brytanii, odgrywając kluczową rolę we wspieraniu budowy elektrowni jądrowej Hinkley Point C – obecnie największego i najbardziej złożonego projektu inżynieryjnego w Wielkiej Brytanii. Hinkley Point C to kluczowa infrastruktura dla Wielkiej Brytanii. Ma dostarczyć 7% krajowej energii o niskiej emisji dwutlenku węgla, a jednocześnie tworzyć około 25 000 miejsc pracy na etapie budowy. Główne prace inżynieryjne w Hinkley Point C są realizowane przez BYLOR – wspólne przedsięwzięcie Bouygues Travaux Publics i Laing O'Rourke. SGC-250 pomoże zespołowi Hinkley Point C zwiększyć efektywność, podnosząc i przesuwając najcięższe prefabrykowane komponenty.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |