TAURON zaprasza klientów do testowania rozwiązań Smart Home - TAURON - INTELIGENTNY DOM - WTYCZKI - AUTOMATYKA DOMOWA - WROCŁAW - SMART HOME
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności TAURON zaprasza klientów do testowania rozwiązań Smart Home
drukuj stronę
poleć znajomemu

TAURON zaprasza klientów do testowania rozwiązań Smart Home

TAURON zaprasza klientów do testowania rozwiązań Smart Home
fot. Aplikacje mobilne TAURON Smart Home

Rozwiązania Smart Home gotowe do testów konsumenckich w TAURONIE

TAURON Sprzedaż zaprasza klientów z Wrocławia i okolic do udziału w programie Smart Home. Celem projektu jest m.in. testowanie zdalnego zarządzania pracą sprzętów elektrycznych w domu poprzez inteligentne urządzenia sprzężone z mobilną aplikacją.

Uczestnikiem projektu może zostać osoba, która korzysta ze smartfona, ma w domu łącze internetowe WiFi oraz zgłosi się do udziału w programie przez stronę internetową www.tauronsmarthome.pl. Na potrzeby testów TAURON opracował – wspólnie z partnerem technologicznym KIC InnoEnergy – specjalną mobilną aplikację oraz wyprodukował 5 tys. urządzeń, które zostaną bezpłatnie przekazane uczestnikom programu.

W pierwszej kolejności testowana będzie inteligentna wtyczka, która pozwala na określenie zużycia prądu przez podłączone do niej sprzęty. Następnie uczestnicy Smart Home otrzymają urządzenia, które pozwalają kontrolować bezpieczeństwo domu i jego mieszkańców za pomocą serii czujników, m.in. dymu, gazu, czadu, zalania, ruchu oraz otwartych drzwi i okien.

– Zadaniem osób testujących będzie m.in. wypełnianie ankiet, w których wyrażać będą swoje opinie na temat inteligentnych rozwiązań Smart Home. Tak więc do udziału w programie zachęcam szczególnie tych klientów z Wrocławia i okolic, którzy chcą mieć wpływ na kształt produktów i usług oferowanych przez TAURON – podkreśla Piotr Gołębiowski, wiceprezes zarządu TAURON Sprzedaż.

Program Smart Home nawiązuje do projektu wymiany liczników energii elektrycznej na inteligentne AMI plus, który od kilkunastu miesięcy realizowany jest na terenie Wrocławia. Inteligentne rozwiązania Smart Home testowane będą przez rok, a wnioski z pilotażu posłużą do zaprojektowania i skonfigurowania nowoczesnych usług, które niebawem będą oferowane wszystkim klientom TAURONA.

Źródło: Tauron

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Uwazny_czytelnik
Tauron 4 miesiące temu zainstalował u mnie licznik inteligentny Smart Emu1. Przy okazji zapewnił na www, że licznik zostanie "włączony" do systemu w ciągu 60 dni.
Minęło 120 i nadal nie mogę korzystać z możliwości systemu.
Dwa miesiące po instalacji zawitał do mnie pracownik Taurona celem ODCZYTU stanu licznika, zabawne.
Coś chyba im średnio idzie ta "rewolucja"!
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl