Nowoczesne układy hydrauliczne jazu w Lewinie Brzeskim - BOSCH REXROTH - UKŁADY HYDRAULICZNE - HYDRAULIKA PRZEMYSŁOWA - HYDRAULIKA SIŁOWA - AGREGAT HYDRAULICZNY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowoczesne układy hydrauliczne jazu w Lewinie Brzeskim
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowoczesne układy hydrauliczne jazu w Lewinie Brzeskim

Nowoczesne układy hydrauliczne jazu w Lewinie Brzeskim
fot. Bosch Rexroth

Bosch Rexroth od wielu lat jest zaliczany do grona czołowych producentów elementów hydrauliki siłowej, od których wymaga się niezawodnego działania w ekstremalnie trudnych warunkach oraz długiego okresu eksploatacji. Jednym z obszarów zastosowań o tych wymaganiach są budowle hydrotechniczne. W Polsce w ostatnich 3 latach rozpoczęto realizację szeregu takich projektów.

Jednym z nich jest „Poprawa ochrony przeciwpowodziowej Lewina Brzeskiego na rzece Nysie Kłodzkiej”. Podstawowym zadaniem w ramach tego projektu była budowa nowego jazu klapowego z napędem hydraulicznym. Jaz w Lewinie Brzeskim jest jazem trzyprzęsłowym o świetle 3 x 17 m. Dzięki zmianie położenia klap pozwala on na regulację ilości przepływającej wody. W każdym przęśle jest zabudowana 1 klapa, a układ hydrauliczny musi zapewnić jej niezależne sterowanie. Zadanie to jest realizowane za pomocą dwóch siłowników hydraulicznych, z których każdy jest zabudowany po przeciwnej stronie klapy. Ruch tłoczyska siłownika hydraulicznego jest zamieniany poprzez układ dźwigniowy w ruch obrotowy wału, na którym jest osadzona klapa. Układ hydrauliczny napędu i sterowania pojedynczą klapą składa się z:

  • siłowników hydraulicznych 360/200x2750 (2 szt.),
  • agregatów hydraulicznych (2 szt.),
  • instalacji hydraulicznej pomiędzy w/w zespołami (2 kpl.),
  • enkoderów (2 szt.).

Dodatkowym wyposażeniem całego układu napędu trzech klap jest agregat pompowy o napędzie spalinowym do awaryjnego zasilania oraz przenośny agregat filtracyjny wykorzystywany do opróżnienia/napełnienia olejem zbiorników agregatów hydraulicznych.

Agregat w sterowni przyczółka

Agregat w sterowni przyczółka

 

Agregaty hydrauliczne w sterowni filara

Agregaty hydrauliczne w sterowni filara

 

Orurowanie siłownika napędu klapy

Orurowanie siłownika napędu klapy

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl