Pi Desktop zmienia Raspberry Pi w komputer stacjonarny - KOMPUTERY STACJONARNE - RASPBERRY PI - PREMIER FARNELL - OBUDOWY ELEKTRONIKI - PI DESKTOP
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Pi Desktop zmienia Raspberry Pi w komputer stacjonarny
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pi Desktop zmienia Raspberry Pi w komputer stacjonarny

Pi Desktop zmienia Raspberry Pi w komputer stacjonarny
fot. Pi Desktop

Farnell element14 prezentuje Pi Desktop – zestaw, który zamienia Raspberry Pi w komputer stacjonarny

Farnell element14, dystrybutor wspierający projektantów, z wprowadził do globalnej sprzedaży nowy, innowacyjny zestaw akcesoriów Pi Desktop, który pozwala zamienić Raspberry Pi w pełnoprawny, bazujący na linuksie komputer stacjonarny z elegancką obudową.

Pi Desktop w połączeniu z Raspberry Pi zapewnia użytkownikom wszystko, czego mogliby oczekiwać od standardowego komputera PC, włączając w to interfejsy Wi-Fi, Bluetooth, zegar czasu rzeczywistego, interfejs dyskowy mSATA do podłączenia nośników SSD oraz opcjonalną kamerę i wyłącznik. Sama kamera i dysk SSD nie wchodzą w skład zestawu i trzeba je zakupić osobno.

Pi Desktop to proste i eleganckie rozwiązanie dla miłośników Raspberry Pi, którzy szukają sposobu na szybkie ulepszenie  swojego RPI do postaci stylowego komputera stacjonarnego. Zestaw eliminuje konieczność stosowania skomplikowanego okablowania oraz nie wnosi ograniczeń co do wykorzystywanych peryferiów. Pi Desktop można podłączyć do dowolnego wyświetlacza za pomocą interfejsu HDMI.

Dzięki zastosowaniu nośnika SSD o pojemności do 1 TB, komputer staje się niezawodny, a możliwość startowania systemu bezpośrednio z dysku półprzewodnikowego skraca czas uruchamiania urządzenia, co daje pozytywne wrażenia użytkowe. Wbudowany wyłącznik zasilania ułatwia korzystanie z Pi Desktop. Sprytnie rozwiązana kwestia zasilania z użyciem odpowiedniego kontrolera powoduje, że użytkownik nie musi odłączać wtyczki zasilania od płytki. Wystarczy po prostu nacisnąć przełącznik, tak samo jak w komputerze stacjonarnym lub laptopie.

Zamień swoje Raspbbery Pi w komputer stacjonarny

Zamień Raspbbery Pi w komputer stacjonarny

Zestaw zawiera dodatkową płytkę rozszerzeń z interfejsem mSATA, inteligentny sterownik zasilania i zegar czasu rzeczywistego oraz stylową obudowę, radiator, adapter USB (micro Type A), baterię podtrzymującą zegar a także wszystkie niezbędne śrubki i elementy montażowe.

Zestaw Pi Desktop został opracowany przez Premier Farnell pod własną marką element14 i jest kolejnym przykładem firmy  w projektowaniu, rozwijaniu i produkowaniu, a następnie dostarczaniu urządzeń na rynek. Nowy produkt jest dostępny tylko w ofercie Farnell element14 oraz przez jej dystrybutorów.

Premier Farnell to największy producent Raspberry Pi, który blisko współpracuje z fundacją Raspberry Pi od momentu jej powstania w 2012 roku. Premier Farnell opracował także i wprowadził na rynek cały ekosystem akcesoriów, które wspierają twórców, projektantów oraz osoby zajmujące się edukacją, umożliwiając im tworzenie własnych projektów, opartych o Raspberry Pi.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl