Moduły LED oparte o technologię Wicop - DIODY LED - LEDIL - SEOUL SEMICONDUCTOR - WICOP
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Moduły LED oparte o technologię Wicop
drukuj stronę
poleć znajomemu

Moduły LED oparte o technologię Wicop

Moduły LED oparte o technologię Wicop
fot. Seoul Semiconductor

Firma Seoul Semiconductor Europe, europejski oddział Seoul Semiconductor Co., Ltd, wprowadza na rynek rodziny modułów opartych o diody LED Wicop - diody LED nieposiadające obudowy.

 – Zauważyliśmy, moduły LED oparte o nasze innowacyjne technologie, pozwolą naszym klientom łatwiej i szybciej testować i wdrażać nowe rozwiązania, niż miałoby to miejsce jedynie z komponentami. Zasoby naszych klientów są ograniczone, co sprawia, że bardziej niż dotychczas potrzebują sprawdzonych i łatwych w obsłudze rozwiązań, aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów. Jako dostawca rozwiązań (solution provider), pomagamy im być krok dalej niż konkurencja i szybciej odpowiadać na zapytania ich klientów. Jesteśmy w stanie realizować tego typu usługi bezpośrednio z naszego biura w Monachium – powiedział Pan Andreas Weisl, CEO Seoul Semiconductor Europe.

Pierwsze moduły przedstawione przez Seoul Semiconductor to moduły z diodami LED Wicop Y19, Y22 oraz Y22P. Diody ułożone są na różnych modułach w różnych konfiguracjach, np. 4 klastry 2 na 2 (w sumie 16 diod LED Y19) dostarczające w sumie 4 650 lumenów. Natomiast z pojedynczej diody Y22 lub Y22P, można uzyskać 1 268 lumenów (4 diody LED dadzą ponad 5000 lumenów). Diody te dostarczają światło w szerokim wachlarzu temperatur barwowych, ale najpopularniejszym jest CCT = 4000K, przy współczynniku odwzorowania barw CRI minimum 70.

Wszystkie moduły są dopasowane do wymagań klientów a także są spójne z wymaganiami określonymi w 15 odsłonie specyfikacji Zhaga, która definiuje lokalizacje diod LED jak i otworów montażowych, także tych pod optykę. Moduły zawierają także konektory, dzięki którym montaż oraz testy modułów przebiegają szybko, sprawnie i solidnie. Moduły współpracują ze standardowymi, jak i z dedykowanymi optykami od firmy LEDIL, z którą Seoul Semiconductor zacieśnia współpracę.

Diody LED Wicop osiągają obecnie sprawność do 210lm/W przy prądzie przewodzenia 350mA. Są doskonałym rozwiązaniem do zastosowań zewnętrznych, gdzie liczą się przede wszystkim wysoka sprawność oraz wytrzymałość końcowego produktu. Sprawdzą się zatem znakomicie w oświetleniu budynków, stadionów, w oprawach ulicznych, tunelowych, ale także w oprawach przeznaczonych do przemysłu (fabryki, magazyny) gdzie czas zwrotu z inwestycji jest nie mniej ważny od wytrzymałości rozwiązania.

Duża ilość światła z bardzo małej powierzchni sprawia, że diody Wicop idealnie nadają się też tam, gdzie ilość miejsca na źródło światła jest bardzo ograniczona, na przykład w oprawach awaryjnych. Jest to możliwe z uwagi na technologię Flip-Chip, dzięki czemu diody LED Wicop nie posiadają obudów, a cała powierzchnia diody (można by niemal rzec: objętość) emituje światło. Każda dioda LED Wicop to właściwie sam chip pokryty fosforem. Dzięki temu transfer ciepła z chipu do podłoża odbywa się bez przeszkód, najszybszą możliwą drogą - jedynie przez spoiwo lutownicze. Dzięki temu diody LED Wicop mogą długo pracować w warunkach, których nie wytrzymają konwencjonalne diody LED.

Przedstawiane moduły LED dostępne są u dystrybutorów firmy Seoul Semiconductor jak i bezpośrednio. Jeśli będzie taka potrzeba, Seoul Semiconductor może także przygotować rozwiązania pod zamówienie, w pełni dopasowując się do wszelkich wymagań klienta.

 – Dzięki prezentowanym modułom, klienci mogą szybciej i łatwiej doświadczać zalet najnowszych technologii Wicop. Opracowaliśmy sprawny system dostarczania modułów LED do naszych dystrybutorów i klientów, dzięki temu ich produkty końcowe mogą niemal z dnia na dzień stać się bardziej konkurencyjne, co jest niezwykle istotne w obecnych, szybko zmieniających się warunkach – powiedział Marc Juarez, odpowiedzialny za moduły w firmie Seoul Semiconductor.

Moduły LED oparte o technologię Wicop

Źródło: Seoul Semiconductor

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl