Wysoce sprawne diody LED, diody podczerwone, fotodiody i czujniki optyczne dla przemysłu motoryzacyjnego - OSRAM OPTO SEMICONDUCTORS - DIODY LED - MOTORYZACJA - OSLON - AUTOMOTIVE - FOTODIODY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Wysoce sprawne diody LED, diody podczerwone, fotodiody i czujniki optyczne dla przemysłu motoryzacyjnego
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wysoce sprawne diody LED, diody podczerwone, fotodiody i czujniki optyczne dla przemysłu motoryzacyjnego

Wysoce sprawne diody LED, diody podczerwone, fotodiody i czujniki optyczne dla przemysłu motoryzacyjnego
fot. Farnell

Wysoce sprawne diody LED, diody podczerwone, fotodiody i czujniki optyczne poszerzają i pogłębiają globalny wybór komponentów.

Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, ponownie poszerzył swoją globalną ofertę półprzewodników, wzbogacając ją o podzespoły firmy Osram Opto Semiconductors. Dzięki nowym komponentom, takim jak m.in. diody LED, diody podczerwone, fotodiody i sensory optyczne, inżynierowie będą mieli większy wybór i możliwość porównania większej liczby układów w trakcie poszukiwań wysoce wydajnych rozwiązań.

Firma Osram Opto Semiconductors ma ponad 40 lat doświadczenia w opracowywaniu najnowocześniejszych produktów w obszarze źródeł światła, wizualizacji i technologii czujnikowej. Wyroby Osrama rozszerzają ofertę Farnella, dzięki czemu będzie on mógł lepiej spełniać potrzeby klientów działających na rynkach: motoryzacyjnym, urządzeń mobilnych, inteligentnych elektrycznych sieci przesyłowych, miernictwa, przemysłowym, automatyzacji biur i budynków, zarządzania zużyciem energii lub infrastruktury sieciowej.

Do kluczowych produktów, jakie będą gromadzone w magazynach firmy Farnell należą:

  • Rodzina podczerwonych diod LED OSLON Black: Teraz, w ramach rodziny OSLON Black dostępne są wersje diod, zaprojektowane specjalnie z myślą o motoryzacji. Wśród nich można nabyć m.in. modele emitujące fale o długości 850 nm, które przeznaczono do stosowania na zewnątrz pojazdów, np. do realizacji nocnych systemów wizyjnych, ochrony pieszych, rozpoznawania obiektów wokół pojazdu oraz do detekcji oznaczeń pasów jezdni. Natomiast nowa wersja, emitująca światło o długości 940 nm została przygotowana z myślą o użyciu wewnątrz pojazdów, np. w celu monitorowania stanu kierowcy, wykrywania zajętości foteli oraz rozpoznawania gestów. Korzystając z różnych długości fal i soczewek, produkty te pozwalają spełnić różnorodne wymagania klientów, a ponadto mogą one pracować z prądami dochodzącymi impulsowo nawet do 5 A.
  • Rodzina fotodiod SFH 2200: Ta nowa generacja komponentów obejmuje podzespoły znacznie mniejsze niż starsze modele. Mają one obudowę opracowaną zgodnie z nową koncepcją, która zakłada możliwość lutowania bez obaw o uszkodzenia, nawet przez rok od momentu pierwszego kontaktu podzespołu z powietrzem, co stanowi ogromną różnicę względem standardowych diod. Klasyczne LEDy tego typu nadają się do montażu jedynie przez pierwsze trzy dni po kontakcie z powietrzem. Nowe obudowy spełniają wysokie wymagania przemysłu motoryzacyjnego i zostały zbadane pod kątem sprawności podczas pracy w temperaturze do 125 °C. Diody SFH 2200 spełniają wymagania certyfikatu AEC-Q101-C i świetnie sprawdzą się jako elementy czujników deszczu.
  • Rodzina diod TOPLED E1608 o małej mocy: W ramach tej rodziny dostępne są podzespoły, które cechują się zarazem mniejszymi wymiarami obudowy, jak i wyjątkową uniwersalnością. Są w stanie spełnić niezmiernie różnorodne wymagania klientów. Szczególnie dobrze sprawdzą się w motoryzacji, w aplikacjach takich jak wyświetlacze, oświetlenie wnętrza i podświetlenie przełączników oraz instrumentów pokładowych.
  • Szerokopasmowe diody podczerwone SFH 4776: Komponenty te znajdą zastosowanie w nowych aplikacjach, jakie pojawiają się wraz z popularyzacją technik spektroskopii w bliskiej podczerwieni. Pozwalają mierzyć m.in. takie parametry, jak zawartość wody, tłuszczy, cukrów i białek w żywności i wyrobach farmaceutycznych.
  • Platforma SYNIOS P2720: Na platformę SYNIOS P2720 składa się 15 różnych rodzajów LEDów, cechujących się odmiennymi rozmiarami struktur półprzewodnikowych, innymi mocami i barwami emitowanego światła. Można je swobodnie dobierać i mieszać, korzystając z jednakowego rozstawu wyprowadzeń i tym samym dopasowując je do różnych aplikacji. Łatwość skalowania platformy i swoboda projektowania są połączone z wysoką niezawodnością termiczną oraz dużą jasnością. Zdecydowanie się na korzystanie z platformy SYNIOS P2720 daje nowe możliwości i pozytywnie wpływa na zmniejszenie kosztów producentów z branży motoryzacyjnej i oświetleniowej.

 – Dodanie produktów firmy Osram Opto Semiconductors ponownie poszerza wybór półprzewodników, dostępnych prosto z magazynów Farnella. Osram to kluczowy gracz na rynku optoelektroniki, a nasze nowe partnerstwo z tym producentem sprawi, że konstruktorzy sięgający do naszej oferty będą mieli możliwość skorzystania z najnowocześniejszych technologii, gotowych do wprowadzenia do ich projektów, a tym samym pozwalających uzyskać przewagę nad konkurencją – mówi Lee Turner, Global Head of Semiconductors and Single Board Computing w firmie Farnell.

Produkty firmy Osram Opto Semiconductors są teraz dostępne w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w sklepie Newark w Ameryce Północnej oraz w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl