Diody LED typu Filament z dookólną dystrybucją światła - ŻARÓWKI LED - DIODY LED - CHIP ON BOARD - DOOKÓLNA DYSTRYBUCJA ŚWIATŁA - FILAMENT LED - SEOUL SEMICONDUCTOR
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Diody LED typu Filament z dookólną dystrybucją światła
drukuj stronę
poleć znajomemu

Diody LED typu Filament z dookólną dystrybucją światła

Diody LED typu Filament z dookólną dystrybucją światła
fot. Lampa z diodami LED typu Filament

Firma Seoul Semiconductor ogłosiła rozpoczęcie produkcji najnowszego swojego produktu zwanego Filament LED. Rozwiązanie to podobne jest do COB (Chip-On-Board), ale inna jest końcowa forma produktu, przez co ma także zupełnie inne przeznaczenie. Wartość rynku docelowego dla tego typu produktów szacowana jest na około 1,3 miliarda dolarów.

Rozwiązania typu Filament LED od Seoul Semiconductor umożliwiają generowanie światła o wysokiej jakości, bardzo zbliżonej do światła dziennego. Łatwiejsze dzięki temu staje się połączenie przyjemnego designu z jakością generowanego światła, które wpływa na odczucia obserwatorów. Podłużna budowa pozwala Filament LED na dookólny rozsył światła, dzięki technologii COB bazującej na bardzo cienkich ceramicznych podłożach. Pojedyncze „paski” Filament LED generują standardowo od około 105 do około 210 lumenów, przy temperaturze barwowej CCT równej 2700K i CRI minimum 80. Z łatwością dzięki temu znajdą zastosowanie w miejscach, gdzie dostarczanie światła ma także wymiar estetyczny – w restauracjach, kawiarniach, hotelach, poczekalniach, salonach. Jest do doskonała alternatywa dla wysłużonych już żarówek. Z pewnością jest to alternatywa o znacznie wyższych sprawnościach niż wszelkie dostępne żarówki (wliczając w to te „energooszczędne”).

Filament LED

Pojedyncze „paski” Filament LED

 – Bazując na swoich solidnych patentach, Seoul Semiconductor kontynuuje powiększanie swojego udziału w rynku rozwiązań typu Filament LED, których rynek wyceniany jest na około 1,3 miliarda dolarów. Będziemy mocno promować siłę technologii LED Seoul Semiconductor poprzez rozwiązania Filament LED – powiedział Kibum Nam, CTO firmy Seoul Semiconductor.

Prace nad tą technologią rozpoczęły się w Seoul Semiconductor już w roku 2000, długo przed pojawieniem się pierwszych zapytań o tego typu rozwiązania. Produkcja była wstrzymana do tej pory, ponieważ główne zainteresowanie budziły produkty innego typu, a rynek nie był jeszcze gotowy do adaptacji Filament LED. Decyzja ta obrazuje bardzo jasną i długoterminową wizję firmy Seoul Semiconductor. Firma jest w posiadaniu patentów, które obejmują produkcję chipów, COB oraz procesów projektowania modułów. Są to najważniejsze technologie powiązanie z produkcją Filament LED. Dzięki szerokiemu wachlarzowi patentów, firma Seoul Semiconductor chroni swoich klientów i ich produkty przed nieuczciwą konkurencją.

Na oficjalnej stronie internetowej Seoul Semiconductor można przeczytać: „Podejmujemy kroki prawne z uwagi na liczne naruszenia własności intelektualnej przez producentów zamienników żarówek LED.”

Ogólnoświatowy rynek żarówek szacowany jest na 7 miliardów sztuk rocznie, z czego 2,5 miliarda to żarówki do różnego typu rozwiązań dekoracyjnych, czyli główny kierunek promocji Filament LED. Zastosowanie Filament LED na rynku już się rozpoczęło – produkty trafiają na półki sklepowe w różnych formach i kształtach.

Filament LED na dzień dzisiejszy dostępny jest w dwóch wersjach długości: 38mm oraz 50mm.

Źródło: Seoul Semiconductor

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
guest
W Chinach juz od dawna sa produkowane takie lampy, oczywiscie nie markowe
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl