Wyższa sprawność dzięki zintegrowanej technologii napędu - NAPĘDY ELEKTRYCZNE - INDRADRIVE MI - BEZPOŚREDNIE NAPĘDY HYDRAULICZNE - SYTRONIX
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Wyższa sprawność dzięki zintegrowanej technologii napędu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wyższa sprawność dzięki zintegrowanej technologii napędu

Wyższa sprawność dzięki zintegrowanej technologii napędu
fot. Bosch Rexroth

Postęp w dziedzinie podnoszenia sprawności energetycznej w zastosowaniach stacjonarnych i mobilnych przekłada się na wymierne oszczędności. Szczególnie duże potencjalne oszczędności daje współpraca innowacyjnych funkcji oprogramowania z napędami hydraulicznymi i elektrycznymi.

Hydraulika wyróżnia się spośród innych technologii napędu dużą gęstością mocy oraz odpornością. W nowoczesnych systemach do tych zalet dochodzi jeszcze wysoka sprawność energetyczna. W przeszłości hydrauliczne jednostki napędowe często pracowały z maksymalnym przepływem, nawet jeśli w danym momencie proces tego nie wymagał. Obecnie coraz większa liczba maszyn i systemów wykorzystuje napędy pomp o zmiennej prędkości obrotowej, np. z rodziny Sytronix. W napędach takich przepływ i ciśnienie są regulowane odpowiednio do chwilowych potrzeb. Podczas pracy z częściowym obciążeniem prędkość obrotowa jest zmniejszana, co zmniejsza ilość energii pobieranej przez systemy hydrauliczne przy normalnej eksploatacji. W zastosowaniach takich jak przetwórstwo drewna, formowanie wtryskowe czy obrabiarki, oszczędności mogą sięgać 80%, a w niektórych zastosowaniach, jak np. odlewanie ciśnieniowe, nawet 90%.

Nowa generacja modularnych hydraulicznych jednostek napędowych, zwana ABPAC, nie tylko cechuje się wysoką sprawnością energetyczną, lecz także udostępnia przyszłościowe funkcje pracy w sieci. Wykorzystując rozproszoną inteligencję i opcjonalne pakiety czujników, jednostki takie bezustannie rejestrują wszystkie dane o warunkach pracy i przesyłają je poprzez otwarte interfejsy do sterowników wyższego poziomu lub do urządzeń podłączonych do sieci, takich jak smartfony czy tablety (pod warunkiem autoryzacji ich dostępu do takich informacji).

Współpraca innowacyjnych funkcji oprogramowania z napędami hydraulicznymi i elektrycznymi przynosi duże oszczędności

IndraDrive Mi Smart Energy Mode

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Romuald Lis
tel.: +48(22) 738 19 41
romuald.lis@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl