Fluke wprowadza nowe cęgowe mierniki prądu upływu - Fluke 368 FC i 369 FC - POMIARY ELEKTRYCZNE - FLUKE - MIERNIKI CĘGOWE - FLUKE CONNECT - FLUKE 368 FC - FLUKE 369 FC - PRĄD UPŁYWU
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Fluke wprowadza nowe cęgowe mierniki prądu upływu - Fluke 368 FC i 369 FC
drukuj stronę
poleć znajomemu

Fluke wprowadza nowe cęgowe mierniki prądu upływu - Fluke 368 FC i 369 FC

Fluke wprowadza nowe cęgowe mierniki prądu upływu - Fluke 368 FC i 369 FC
fot. Miernik cęgowy Fluke 369 FC

Nowe cęgowe mierniki prądu upływu Fluke 368 FC i 369 FC, właśnie wprowadzane do sprzedaży na rynku polskim, eliminują konieczność odłączania urządzeń i umożliwiają skrócenie czasu przestojów.

Prąd upływu może powodować niepożądane przestoje w wyniku powtarzającego się wyzwalania wyłączników GGCI oraz RCD w obwodach, stąd też jego pomiar jest ważną częścią programu konserwacji zapobiegawczej. Nowe cęgowe mierniki prądu upływu Fluke 368 FC i 369 FC to przyrządy pomocne dla elektryków w branży przemysłowej i techników z działów utrzymania ruchu, umożliwiające wykrywanie prądu upływu oraz dokumentowanie, rejestrowanie i porównywanie odczytów pomiarów. Dzięki tym działaniom można zapobiec występowaniu problemów i awarii, jednocześnie unikając odłączania urządzeń ważnych dla procesu produkcji.

Mierniki 368 FC i 369 FC są wytrzymałymi przyrządami wyposażonymi w szczęki o dużej średnicy (40 mm w przypadku modelu 368 FC, 61 mm w przypadku modelu 369 FC), co umożliwia pracę z grubszymi przewodami. Szczęki mierników są w pełni ekranowane i zaprojektowane w sposób umożliwiający dokładne pomiary nawet niewielkich sygnałów prądu upływu (od 10 μA) i ograniczenie do minimum zewnętrznych zakłóceń elektromagnetycznych. Mierniki prawdziwej wartości RMS są przeznaczone do wykonywania dokładnych pomiarów złożonych sygnałów, o maks. rozdzielczości 1 µA, a górny zakres pomiarowy wynosi 60 A.

Modele 368 FC i 369 FC należą do rodziny przyrządów Fluke Connect®, która obejmuje ponad 40 bezprzewodowych narzędzi diagnostycznych komunikujących się za pośrednictwem aplikacji Fluke Connect lub oprogramowania Fluke Connect Assets, czyli opartego na chmurze rozwiązania, które gromadzi pomiary i zapewnia kompleksowy wgląd w stan krytycznego wyposażenia. Pozwala to technikom rejestrować i udostępniać obrazy termiczne i pomiary elektryczne w czasie rzeczywistym, za pomocą smartfona czy tabletu, oraz automatycznie przesyłać je do chmury. Raporty można tworzyć i udostępniać bezpośrednio z miejsca wykonywania pomiaru za pośrednictwem poczty elektronicznej. 

Miernik cęgowy Fluke 368 FC

Aplikacja Fluke Connect umożliwia użytkownikom także współpracę w czasie rzeczywistym z innymi pracownikami za pośrednictwem połączeń wideo ShareLive™, co zwiększa efektywność pracy w terenie.

Mierniki cęgowe z klasą bezpieczeństwa CAT III 600 V są wyposażone w skierowaną do przodu latarkę LED, która umożliwia dokonywanie pomiarów w ciemnych szafkach rozdzielczych, a także w podświetlany wyświetlacz z funkcją automatycznego wyłączania.

Miernik cęgowy prądu upływu 369 FC

Miernik Fluke 369 FC o bardzo dużym rozwarciu szczęk na 61 mm umożliwia pracę na przewodach o bardzo dużej średnicy. Szczęki miernika są całkowicie ekranowane, co umożliwia dokładną rejestrację bardzo słabych sygnałów upływu (od 10 μA) oraz zmniejsza wpływ zewnętrznych zakłóceń elektromagnetycznych.

Podstawowe dane przyrządu:

  • Pomiar wartości skutecznej zapewniający dokładność podczas analizowania złożonych przebiegów niesinusoidalnych
  • Rozwarcie szczęk na 61 mm
  • Najwyższa rozdzielczość- 1 μA, pomiar wartości do 60 A
  • Funkcja wyboru filtra umożliwiająca eliminację zakłóceń
  • Odczyt wartości maksymalnej/minimalnej/średniej oraz funkcja wstrzymania odczytu
  • Skierowane do przodu oświetlenie LED ułatwiające pracę w ciemnych szafach rozdzielczych
  • Podświetlany wyświetlacz, funkcja automatycznego wyłączania podświetlenia oraz automatycznego wyłączania przyrządu, pozwalająca oszczędzać energię
  • Klasa bezpieczeństwa elektrycznego KAT. III 600 V
  • Rejestrowanie w pamięci wewnętrznej: do 65 000 punktów pomiarowych

Więcej informacji dotyczących mierników cęgowych prądu upływu Fluke 368 FC i 369 FC można znaleźć na stronie internetowej:
http://www.fluke.com/fluke/plpl/mierniki-cegowe/fluke-369-leakage-current-clamp-meter.htm?PID=81300

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Fluke Europe B.V.
ul. Kolejowa 5/7, Warszawa
tel.  +48 22 518 02 49
www.fluke.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl