Półfinał szóstej edycji Akademii Danfoss - AKADEMIA DANFOSS
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Półfinał szóstej edycji Akademii Danfoss
drukuj stronę
poleć znajomemu

Półfinał szóstej edycji Akademii Danfoss

Półfinał szóstej edycji Akademii Danfoss
fot. Finaliści Akademii Danfoss z woj. pomorskiego

12 maja br. na Politechnice Warszawskiej i Gdańskiej odbył się półfinał szóstej edycji Akademii Danfoss. Studenci z województwa mazowieckiego i pomorskiego zaprezentowali swoje pomysły na rozwiązanie zadanego studium przypadku. Komisja wyłoniła sześciu kandydatów, którzy zmierzą się teraz z zadaniem finałowym.

Do walki o 5000 zł stypendium, gwarantowane, płatne praktyki w firmie Danfoss Poland oraz opiekę mentorską staną: Adam Kopacki, Magdalena Ostrowska i Danuta Szymańska – studenci z województwa mazowieckiego oraz Mateusz Goeck, Jakub Tchórzewski i Maciej Cielątkowski – studenci z województwa pomorskiego.

W tegorocznej edycji programu, zadaniem kandydatów o profilu technicznym było przygotowanie analizy ryzyka montażu elektrycznych węzłów cieplnych zgodnie z metodyką FMEA oraz optymalizacja kontroli. Z kolei studenci kierunków humanistycznych musieli zaprezentować pomysły na strategię efektywności energe­tycznej dla gminy, która chce stać się zieloną wyspą energetyczną w kraju. Na zaprezentowanie pomysłu mieli 15 minut, a po tej części nastąpiła 10 minutowa sesja pytań od komisji konkursowej. Prezentacje półfinalistów były oceniane pod kątem kreatywności zaproponowanego rozwiązania, realności jego wdrożenia oraz poziomu wizualnej prezentacji, w tym umiejętności przedstawienia zagadnienia w ciekawy sposób.

  Największym zaskoczeniem w tegorocznym półfinale była liczba prezentacji humanistycznych poświęcona budowaniu strategii efektywności energetycznej, ponieważ w ubiegłym roku zdecydowana większość  uczestników skupiła się na rozwiązaniu problemu technicznego. Jak co roku wszyscy uczestnicy, będący już po dwóch etapach Akademii Danfoss, porządnie przygotowali się do konkursu. Dla jednych wyzwaniem była kreatywność rozwiązania, dla innych jego realność, ale dla wszystkich, zarówno dla półfinalistów jak i dla komisji był to czas na sprawdzenie akademickiego i praktycznego podejścia do prezentacji zadania. Mam ogromny szacunek do pracy, którą wszyscy uczestnicy włożyli w swoje prezentacje i udowodnili, że nie będąc jeszcze w naszej organizacji potrafią utrzymać standardy pracy, które uważamy za wartościowe – mówi Jakub Niemirka, przedstawiciel komisji rekrutacyjnej z Danfoss Poland.

Teraz przed finalistami kolejne wyzwanie –  muszą przygotować multimedialne CV, w którym jak najlepiej zaprezentują siebie. Na jego podstawie oraz w oparciu o przygotowane przez specjalistów HR profile kandydatów, komisja rekrutacyjna wspólna dla obu lokalizacji, dokona wyboru trzech laureatów Akademii Danfoss.

Finaliści AD z woj. mazowieckiego i przedstawiciele komisji rekrutacyjnej.jpg

Finaliści Akademii Danfoss z woj. mazowieckiego i przedstawiciele komisji rekrutacyjnej

Szczegóły dotyczące Akademii Danfoss można znaleźć na oficjalnej stronie programu www.danfoss.pl/akademia oraz facebook.com/DanfossAkademia, w Biurach Karier Politechniki Warszawskiej, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Gdańskiego.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl