Ruszył nabór do Akademii Danfoss - STUDENCI - DANFOSS - POMORZE - MAZOWSZE - AKADEMIA DANFOSS - ROZWÓJ ZAWODOWY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ruszył nabór do Akademii Danfoss
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ruszył nabór do Akademii Danfoss

Ruszył nabór do Akademii Danfoss
fot. fb.com/DanfossAkademia

Firma Danfoss, po raz trzeci organizuje program stypendialny – Akademia Danfoss. Celem programu jest wspieranie rozwoju utalentowanych studentów oraz przygotowanie ich do świadomego poruszania się w świecie zawodowym. Organizatorzy Akademii wyłonią troje najwybitniejszych studentów z województwa Mazowieckiego i Pomorskiego. Laureaci otrzymają stypendium w wysokości 5000 zł oraz całoroczną opieką mentorską.

Akademia Danfoss jest realizowana w ramach spełniania założeń koncepcji odpowiedzialnego obywatela lokalnej społeczności. W związku z czym, program jest dedykowany studentom II, III i IV roku uczelni technicznych i humanistycznych z województwa Mazowieckiego i Pomorskiego. To właśnie w obu tych województwach firma Danfoss ma swoje zakłady.

W tym roku program będzie realizowany już po raz trzeci. Obecnie trwa nabór wniosków który zakończy się w kwietniu. Następnie przeprowadzona zostanie rekrutacja, w której zostanie wybrana półfinałowa 12 kandydatów. Zadaniem studentów w półfinale będzie przygotowanie prezentacji i przedstawienie jej przed komisja egzaminacyjną. Ostatecznie wyłonionych zostanie trzech laureatów. 

Laureaci poza stypendium w wysokości 5000 zł, zostaną objęci opieką mentorską, w ramach której firma Danfoss przez rok będzie wspierać ich rozwój oraz pomagać w wyznaczaniu celów zawodowych. Studenci będą mieli możliwość dokonania wyboru i zbudowania programu mentorskiego według swoich potrzeb i pomysłów. Laureaci poprzednich edycji wykorzystując możliwości jakie dała im Akademia Danfoss poznali procesy zachodzące w międzynarodowej firmie, rozwinęli swoje umiejętności, a także sprecyzowali cele zawodowe. Kilkoro z nich zdobywa pierwsze doświadczenie wewnątrz organizacji Danfoss.

 – Wygrana w konkursie dała mi wiele możliwości. Pod okiem mentora, mogłem poznać i zrozumieć, jak funkcjonuje międzynarodowa organizacja. Dodatkowo firma Danfoss pomogła mi podczas pisania pracy inżynierskiej. Po jej obronie, dostałem propozycję pracy w dziale technicznym Danfoss w Tuchomiu. Za otrzymane stypendium zakupiłem pierwszy w życiu samochód, który będzie przydatny podczas dojazdów do pracy. Akademia Danfoss, daje ogromne możliwości rozwoju. Pozwoliła mi uwierzyć w swoje siły, od czasu wygranej moje życie zmieniło się o 180 stopni – powiedział Krzysztof Wędrowski laureat zeszłorocznej Akademii Danfoss.  

Proces wyłonienia zwycięzców będzie składał się z 4 etapów:  

  1. Zbierania aplikacji (marzec – kwiecień 2013) 
  2. Rekrutacji (maj 2013): Etap zakończy się wyłonieniem dwunastu kandydatów. 
  3. Półfinału (maj 2013): Przeprowadzenie prezentacji przed komisją egzaminacyjną na podstawie zadanego wcześniej case study.
  4. Finału (czerwiec – październik 2013): Wyłonienie trzech laureatów. W październiku odbędzie się uroczystość wręczenia stypendiów.  

Akademia Danfoss jest objęta patronatem Ambasady Królestwa Danii, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej i Politechniki Warszawskiej. Rokrocznie organizacyjnie wspierają program: Biura Karier Uniwersytetu Gdańskiego, Biuro Karier Politechniki Gdańskiej i Politechniki Warszawskiej oraz Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego.    

Szczegóły dotyczące Akademii można znaleźć na oficjalnej stronie programu www.danfoss.pl/akademia oraz na portalu Facebook.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl