Fluke wprowadza nową kamerę termowizyjną Fluke Ti450 FC z nowym systemem MultiSharp Focus - ROZDZIELCZOŚĆ - FLUKE - KAMERA TERMOWIZYJNA - FLUKE CONNECT - MULTISHARP FOCUS
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Fluke wprowadza nową kamerę termowizyjną Fluke Ti450 FC z nowym systemem MultiSharp Focus
drukuj stronę
poleć znajomemu

Fluke wprowadza nową kamerę termowizyjną Fluke Ti450 FC z nowym systemem MultiSharp Focus

Fluke wprowadza nową kamerę termowizyjną Fluke Ti450 FC z nowym systemem MultiSharp Focus
fot. FLUKE Ti450

Nowa kamera termowizyjna Fluke Ti450 FC zapewnia unikalną ostrość zdjęć dzięki wykorzystaniu nowej technologii MultiSharp Focus.

Wykonanie niewystarczająco ostrych zdjęć termowizyjnych może dostarczyć informacje prowadzące do postawienia złej diagnozy, a to może oznaczać dla przedsiębiorstwa duże wymierne koszty. Kamera termowizyjna Fluke Ti450 FC z funkcją MultiSharp™ Focus rozwiązuje ten problem - pozwala zarejestrować wyraźne i ostre obrazy w całym polu widzenia kamery - wystarczy wycelować i nacisnąć spust migawki a kamera automatycznie wykona wiele ujęć o różnej ostrości, z bliska i z daleka, i połączy je w jedno. Nowa kamera oferuje także funkcję SuperResolution (4x więcej pikseli) oraz bezprzewodowe synchronizowanie obrazów z kamery z chmurą, do których można dołączyć pomiary lub przebiegi pracy.

Kamera termowizyjna Fluke Ti450 FC poszerza dotychczasową linię kamer serii profesjonalnej (w której dostępne były do tej pory 3 modele: Ti400, Ti300 i Ti200), a jednocześnie staje się najbardziej zaawansowanym modelem w tej serii, zapewniając znacznie wyższy poziom ostrości zdjęć termowizyjnych.

 – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej innowacji, z nowej technologii regulacji ostrości, ponieważ robi ona naprawdę dużą różnicę w sytuacjach kiedy mamy do czynienia z obiektami znajdującymi się w różnej odległości, a wszystkie chcemy mieć na zdjęciach w jak najwyższej ostrości – mówi Chris Rayburn, Thermography Business Director.

MultiSharp™ Focus to nowa technologia, która pozwala na bardzo szybkie wykonanie wielu zdjęć i automatycznie łączy je ze sobą w celu uzyskania jednego zdjęcia, na którym wszystkie obiekty widoczne są w najwyższej ostrości. Pozwala to skrócić czas wykonywania zdjęć i zapewnia ich jakość na poziomie wymaganym przez wykwalifikowanych pracowników wykonujących pomiary termograficzne czy kierowników utrzymania ruchu.

 – Jednym z naszych priorytetów we Fluke jest to, by spędzać jak najwięcej czasu „w akcji” z użytkownikami naszych produktów. Dzięki temu wiemy m.in. jak ważne i jak trudne zarazem jest uzyskanie dobrych jakościowo pod względem ostrości zdjęć już za pierwszym razem. Kamera Ti450 FC ma to zadanie znacząco ułatwiać – dodaje Chris Rayburn.

Najważniejsze cechy kamery Ti450 FC:

 • Rejestracja wyraźnych i ostrych obrazów na całej powierzchni pola widzenia, dzięki technologii regulacji ostrości MultiSharp™. Wystarczy wycelować i nacisnąć spust migawki - kamera automatycznie wykonuje wiele ujęć o różnej ostrości (z bliska i z daleka) i łączy je w jedno.
 • Opracowana przez firmę Fluke funkcja autofokusu LaserSharp® korzysta z wbudowanego dalmierza laserowego do precyzyjnego określania odległości od wskazanego celu. Ta wartość jest następnie wyświetlana na przyrządzie.
 • Zwiększona rozdzielczość dzięki funkcji SuperResolution, w ramach której wykonane zostaje kilka obrazów, które są następnie łączone, tak aby stworzyć obraz o rozdzielczości 640 x 480.
 • Możliwość  bezprzewodowej synchronizacji obrazów bezpośrednio z kamery z systemem Fluke Connect® i przypisywania ich do rejestru zasobów lub konkretnego zlecenia prac.
 • Technologia IR-Fusion® umożliwia uzyskanie kontekstu poprzez wyświetlanie szczegółów w świetle widzialnym i pomiarów w podczerwieni dzięki dokładnemu połączeniu obrazów lub funkcji obrazu w obrazie
 • Urządzenie pozwala na nagrywanie wideo, transmisje wideo oraz zdalne sterowanie
 • Wysoka jakość szczegółów dzięki wymiennym obiektywom, które nie wymagają kalibracji.
 • Dostępne są teleobiektywy 2x i 4x oraz obiektyw szerokokątny.
 • Rozdzielczość przestrzenna IFOV: 1,31 mRad
 • D:S – 753:1
 • Pole widzenia: 24° x 17°
 • Czułość termiczna (NETD):  ≤ 0.05 °C at 30 °C target temp (50 mK)
 • Zakres pomiarowy: -20 °C to +1200 °C
 • Waga : 1,04 kg

Kamera termowizyjna Ti450 FC jest kompatybilna z aplikacją Fluke Connect. Jest to jedyny bezprzewodowy system pomiarowy, który pozwala na kontakt z zespołem bez opuszczania miejsca pracy. Przykładowo dzięki Fluke Connect zdjęcia termowizyjne mogą być uploadowane z dowolnego miejsca i porównywane w czasie rzeczywistym z innymi wynikami pomiarów, zarówno przechowywanymi w systemie, jak i dokonywanymi równolegle w innych miejscach i za pomocą innych urządzeń kompatybilnych z Fluke Connect.

Aplikacja mobilna Fluke Connect jest dostępna dla systemu Android oraz systemu iOS i współpracuje z prawie 30 różnymi produktami firmy Fluke - stanowiąc największy na świecie system połączonych przyrządów pomiarowych.

Więcej informacji na: www.fluke.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Fluke Europe B.V.
ul. Kolejowa 5/7, Warszawa
tel.  +48 22 518 02 49
www.fluke.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl