Panele PAC LP2000 firmy ASEM realizują funkcje wizualizacji, sterowania i zdalnego dostępu serwisowego do instalacji automatyki.
Architektura bezwentylatorowych paneli opiera się na procesorach Intel Atom Dual Core D2550 i systemie operacyjnym Windows Embedded Compact 7 Pro. Urządzenia oferowane są w aluminiowych obudowach (także w wykonaniu True Flat), w czterech wielkościach przekątnej ekranu (od 10,4” do 15,6”W) i proporcjach obrazu 4/3 lub 16/9. LP2000 są wyposażone w ekrany LCD TFT z podświetleniem LED i 5-przewodową, dotykową matrycą rezystancyjną. W wersji podstawowej panele wyposażone są w 2 porty Ethernet, 5 portów USB, RS-232, slot wideo VGA lub DVI/I i 2 sloty mini PCI (do instalacji karty ASEM NETcore).
Wizualizacja jest realizowana w oparciu o środowisko HMI/SCADA Premium HMI 4 (pakiet narzędziowy, który obsługuje wszystkie panele i komputery producenta), funkcje sterowania dostępne są dzięki pakietowi SoftPLC CODESYS. CODESYS udostępnia do komunikacji w trybie master wiele popularnych sieci przemysłowych, w tym: CANopen, EtherCAT, Modbus RTU i Modbus TCP/IP i Profibus. Panele LP2000 obsługują wymienione sieci i w ich obszarze można je rozbudowywać modułami wejść/wyjść zdalnych.
Oprócz funkcji wizualizacyjno-sterujących panele PAC (skrót od Programmable Automation Controller, czyli sterownik programowalny automatyki) oferują bezpieczny, zdalny dostęp w trybie serwisowym do urządzeń i instalacji, który realizowany jest za pomocą technologii ASEM Ubiquity.
Panele operatorskie z funkcją sterowania to alternatywa dla tradycyjnego połączenia sterownika PLC/PAC z panelem HMI. Potencjał zastosowania takich urządzeń w małych i średnich systemach sterowania jest znaczny. Panele z funkcją sterowania doskonale spełniają zadania sterowania i wizualizacji w różnych typach instalacji ciepłowniczych, infrastrukturalnych, przemyśle maszynowym i automatyce budynkowej.
www.sabur.com.pl
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |