Danfoss planuje zmniejszenie zużycia energii o 50% - DANFOSS - EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA - GRODZISK MAZOWIECKI - LEED
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Danfoss planuje zmniejszenie zużycia energii o 50%
drukuj stronę
poleć znajomemu

Danfoss planuje zmniejszenie zużycia energii o 50%

Danfoss planuje zmniejszenie zużycia energii o 50%
fot. Fabryka Danfoss w Polsce

Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej, wydajność energetyczna może zapewnić wymaganą redukcję gazów cieplarnianych na poziomie 38%. Spółka Danfoss, oferująca innowacyjne rozwiązania w zakresie oszczędzania energii, przyśpiesza działania na rzecz realizacji nowych, ambitnych celów dotyczących klimatu.

 

Większość światowego zużycia energii pochodzi z przemysłu i budynków, a potencjał obniżenia tego zużycia jest równie wysoki. Do 2030 r. spółka Danfoss planuje zużywać o połowę mniej energii do prowadzenia działalności oraz emitować o połowę mniej dwutlenku węgla z wykorzystywanej przez siebie energii.

 – Oferujemy najbardziej innowacyjne i wydajne technologie energooszczędne; wspieramy całe miasta i spółki w realizacji ich celów. Obecnie intensyfikujemy nasze działania, tworząc nową, ambitną strategię klimatyczną opartą na zrealizowanych już celach. Postrzegamy to jako integralny aspekt przywództwa w sektorze klimatycznym – komentuje Prezes i Dyrektor Wykonawczy Danfoss, Niels B. Christiansen.

Danfoss już odnotował znaczny postęp w realizacji tych celów. Pomiędzy 2007 a 2014 r. wielkość sprzedaży netto spółki wzrosła o 55%, podczas gdy zużycie energii w porównaniu ze sprzedażą spadło o 29%. Danfoss zajmuje się realizacją projektów energooszczędnych, m.in. w swoich największych fabrykach na całym świecie. Zazwyczaj wiąże się to z obniżeniem zużycia energii do obsługi zakładów o 25-30%. Oszczędność uzyskuje się przede wszystkim dzięki optymalizacji systemów kontrolujących wentylację, ogrzewanie i chłodzenie z wykorzystaniem produktów Danfoss.

Na przykład, w fabryce w Grodzisku Mazowieckim zrealizowano już 9 projektów energooszczędnych, które dały łącznie 20% poziom oszczędności zużycia energii. Przed polską fabryką kolejne projekty, a dzięki zrealizowaniu ich wszystkich, w 2017 r. zakład ograniczy emisję CO2 aż o 680 ton rocznie i zmniejszy zużycie energii (łącznie elektrycznej i gazu) o ponad 1,6 GWh. Dotychczasowe inwestycje w energooszczędne rozwiązania dla grodziskiego zakładu, to także duże oszczędności finansowe, które wyniosą w przyszłym roku ponad 440 000 zł i będą wyższe o około 100 tys. zł w porównaniu z rokiem 2015. Dodatkowo procesy produkcyjne są systematycznie badane pod kątem dalszego ograniczenia zużycia energii.

W dalszym ciągu spółka Danfoss planuje wprowadzanie źródeł zielonej energii. Przykładowo w 2013 r. Danfoss założył park słoneczny - prawdopodobnie największy taki park w Skandynawii - obok swojej siedziby w Nordborg w Danii. Wytwarza on energię odpowiadającą rocznemu zużyciu przez 400 domów jednorodzinnych o łącznej mocy 2 MW.

W ubiegłym roku został uruchomiony również system ogniw fotowoltaicznych o mocy 1 MW, w nowym kampusie spółki w Indiach. Co więcej, nowy kampus otrzymał międzynarodowy certyfikat LEED Platinum, zgodnie z którym jest on przyjaznym ekologicznie i zrównoważonym  kompleksem budynków.

Strategia klimatyczna Danfoss

Nowe cele klimatyczne Grupy Danfoss:

  • Ilość energii wykorzystywanej przez spółkę musi generować połowę dotychczasowej ilości dwutlenku węgla. W 2007 r. spółka Danfoss wyemitowała 320 kg dwutlenku węgla na 1 MWh energii. Do 2030 r. poziom ten ma wynieść maksymalnie 160 kg.
  • Celem spółki jest obniżenie energochłonności o 3% od 2017 r., przy redukcji emisji dwutlenku węgla na 1 MWh o 5%.

Źródło: Danfoss

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl