Termostat Danfoss ma 75 lat - TERMOSTAT - WYNALAZEK - OGRZEWANIE - DANFOSS - PATENT - JUBILEUSZ - GŁOWICE TERMOSTATYCZNE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Termostat Danfoss ma 75 lat
drukuj stronę
poleć znajomemu

Termostat Danfoss ma 75 lat

Termostat Danfoss ma 75 lat
fot. Termostat Danfoss

W 1943 roku założyciel firmy Danfoss, Mads Clausen, wynalazł jeden z pierwszych termostatów grzejnikowych na świecie. Flagowy produkt Danfoss kończy 75 lat.

Do dziś termostat grzejnikowy reguluje ciepło w domach milionom użytkowników. Nadal jednak, ponad 500 milionów grzejników w Europie jest wyposażonych w zawory ręczne, bez możliwości regulacji temperatury. Jeśli zainstalowano by na nich głowice termostatyczne, Europejczycy mogliby zaoszczędzić 12 miliardów euro i 160 TWh energii rocznie. Modernizacja zmniejszyłaby roczną emisję CO2 w Europie o 29 milionów ton, a inwestycja zwróciła by się w zaledwie dwa lata - zgodnie z raportem European Building Automation Controls Association.

„Pierwsze na świecie prototypy termostatu grzejnikowego testowane były w biurze mojego ojca. Były to narodziny pierwszego zaworu termostatycznego przeznaczonego do kontrolowania temperatury w pomieszczeniu. Reklama produktu rozpoczęła się w 1952 roku, kiedy to termostat promowany był jako urządzenie pozwalające na obniżenie kosztów i oferujące większy komfort w pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem. Od tego momentu, wszystko się zaczęło” - wspomina Jørgen Mads Clausen, Przewodniczący Rady Nadzorczej w Danfoss.

Jørgen Mads Clausen i Kim Fausing z pierwszym termostatem

Jørgen Mads Clausen i Kim Fausing z pierwszym termostatem

Produkt został opatentowany i zapewnił Danfoss wiodącą pozycję, gdy firma rozpoczęła masową produkcję termostatu grzejnikowego. Od 1943 r. linie produkcyjne Danfoss opuściło około 350 milionów termostatów. Najnowsza wersja to inteligentny termostat grzejnikowy Danfoss Eco™, który zdobył prestiżowe nagrody RetDot i Danish Design Award za wysokiej jakości design. 

Czytaj więcej: Sterowanie ogrzewaniem grzejnikowym przez Bluetooth

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl