Schneider Electric zapowiada nowe oparte na AI funkcjonalności w EcoStruxure IT - ZUŻYCIE ENERGII - SCHNEIDER ELECTRIC - EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA - DATA CENTER - CENTRUM DANYCH - ZARZĄDZANIE ZASILANIEM - INFRASTRUKTURA IT - ECOSTRUXURE - DCIM - ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Schneider Electric zapowiada nowe oparte na AI funkcjonalności w EcoStruxure IT
drukuj stronę
poleć znajomemu

Schneider Electric zapowiada nowe oparte na AI funkcjonalności w EcoStruxure IT

Schneider Electric zapowiada nowe oparte na AI funkcjonalności w EcoStruxure IT
fot. SE

Nowe funkcje gwarantują lepszy wgląd w zużycie energii i zasobów, analizę danych historycznych oraz dostęp do szczegółowych wskaźników, aby pomóc organizacjom spełnić obowiązujące wymogi sprawozdawczości regulacyjnej.

Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji, ogłasza wprowadzenie nowych, opartych na modelach uczenia maszynowego, zautomatyzowanych funkcji raportowania zrównoważonego rozwoju w ramach wielokrotnie nagradzanego oprogramowania do zarządzania infrastrukturą centrów danych (DCIM) EcoStruxure IT. Premiera jest wynikiem trzech lat strategicznych inwestycji oraz rygorystycznych testów i prac rozwojowych w ramach programu Green IT firmy Schneider Electric, prowadzonego przez Elizabeth Hackenson, CIO w Schneider Electric.

Ulepszone funkcje raportowania, które będą dostępne dla wszystkich użytkowników EcoStruxure IT od kwietnia tego roku, to połączenie 20 lat doświadczenia w zakresie zrównoważonego rozwoju, dostosowania do regulacji oraz rozwoju centrów danych i oprogramowania z zaawansowanym uczeniem maszynowym. Klienci uzyskają dostęp do nowego zestawu funkcji raportowania.

W przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku rozwiązań, nowy model od Schneider Electric oferuje klientom szybki, intuicyjny i prosty w obsłudze mechanizm raportowania, który pomaga spełnić nadchodzące wymogi regulacyjne, w tym te wynikające z europejskiej Dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej (EED). Nowe możliwości dostępne w ramach EcoStruxure IT wykraczają daleko poza wskaźniki wymagane przez EED, zapewniając klientom opcję pomiaru w czasie rzeczywistym i analizę historycznych danych dotyczących wydajności energetycznej ich centrów danych w odniesieniu do wszystkich zaawansowanych wskaźników raportowania określonych w Białej Księdze 67 (WP67) Schneider Electric.

Oparte na modelach, zautomatyzowane raportowanie wskaźników zrównoważonego rozwoju

Oprogramowanie EcoStruxure IT umożliwia właścicielom i operatorom mierzenie i raportowanie wydajności centrów danych. Dzieje się to zarówno w oparciu o dane historyczne i analizę trendów, do czego wykorzystywana jest sztuczna inteligencja (AI), jak i monitorowanie w czasie rzeczywistym, aby przekształcić dane w przydatne informacje służące poprawie wskaźników zrównoważonego rozwoju. Dzięki nowej funkcji pobierania organizacje mogą szybko kwantyfikować dane i raportować za pomocą jednego kliknięcia, eliminując pracochłonne zadania ręczne oraz przyspieszając i ułatwiając wykorzystanie mocy danych w celu zmniejszenia wpływu DC na środowisko.                                                 

Kluczowe korzyści obejmują:

  • Obliczanie i śledzenie PUE w odniesieniu do konkretnej witryny/pomieszczenia przy użyciu metodologii CEN/CENLEC 50600-4-2.
  • Wykorzystanie modeli analizy danych i opartego na chmurze jeziora danych, aby uprościć raportowanie PUE.
  • Raportowanie bieżącego zużycia energii na pomieszczenie i porównanie z trendami historycznymi.
  • Możliwość raportowania w myśl obowiązujących regulacji dzięki kliknięciu „pojedynczego przycisku”.
  • Weryfikację trendów w czasie dla różnych centrów danych i rozproszonych środowisk IT.
  • Umożliwienie klientom bezpiecznego dostępu do danych i przetwarzania ich w preferowanym narzędziu poprzez integrację z innymi środowiskami i możliwość eksportu danych.

 – W Schneider Electric zdajemy sobie sprawę, że zrównoważony rozwój to długa droga, dlatego właśnie przez ostatnie trzy lata zwiększyliśmy nasze inwestycje w rozwój nowych funkcji oprogramowania, które przyspieszają i upraszczają obsługę odpornej, bezpiecznej i zrównoważonej infrastruktury IT naszych klientów – mówi Kevin Brown, SVP odpowiedzialny za EcoStruxure IT w Schneider Electric. – Nowe możliwości raportowania, zawarte w EcoStruxure IT, zostały przetestowane i przyjęte przez naszą własną organizację. Pozwolą one klientom przekształcić złożone dane w istotne dla ich biznesu informacje oraz raportować kluczowe wskaźniki zrównoważonego rozwoju.

Nowa era dla zielonego IT

W 2021 roku Schneider Electric opublikował Schneider Sustainability Impact (SSI), wskazując na zobowiązania firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Zgodnie z jednym z celów SSI, CIO Schneider Electric, Elizabeth Hackenson, rozpoczęła program Green IT firmy. To inicjatywa IT dla przedsiębiorstw, która identyfikuje nowe, inteligentne ścieżki dekarbonizacji, aby pomóc osiągnąć cel co najmniej 5% rocznej redukcji emisji w obszarze IT.

W ramach programu Schneider Electric wykorzystał swoje oprogramowanie EcoStruxure IT, które zostało wdrożone w ponad 150 kluczowych lokalizacjach na całym świecie w celu poprawy odporności i bezpieczeństwa operacji IT. Za sprawą Green IT stało się jasne, że nowe możliwości, jakie daje EcoStruxure IT, mogą być wykorzystane do bardziej zrównoważonego rozwoju, pozwalając Schneider Electric na znaczącą poprawę w zakresie kontrolowania zużycia energii przez IT. Wykorzystując wiedzę uzyskaną dzięki EcoStruxure IT, firma odnotowała 30% redukcję zużycia energii w drugiej połowie 2023 roku w porównaniu do pierwszej połowy tego roku w swojej inteligentnej fabryce w Lexington w amerykańskim stanie Kentucky.

W trakcie tego procesu eksperci Schneider Electric wykorzystali również kluczowe wnioski i spostrzeżenia z danych, aby przyspieszyć rozwój nowych funkcji raportowania EcoStruxure IT, które zostały właśnie ogłoszone.

– Dążąc do zmniejszenia zużycia energii przez IT i centra danych oraz emisji CO2, organizacje muszą ustalić punkt odniesienia oparty na faktach. Do tego niezbędny jest jednak dostęp do aktualnych danych w czasie rzeczywistym, a także danych historycznych – mówi Elizabeth Hackenson, CIO w Schneider Electric. – Dzięki wykorzystaniu EcoStruxure IT poczyniliśmy znaczne postępy w realizacji naszej misji zmniejszenia zużycia energii przez dział IT i wpływu na środowisko, a także pomogliśmy firmie w realizacji jej celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dziś dzielimy się tymi korzyściami z klientami na całym świecie.

Coraz więcej firm działa, aby dostosować się do nadchodzących przepisów, takich jak Dyrektywa UE w sprawie efektywności energetycznej, która nakłada obowiązek raportowania zużycia energii przez IT i centra danych od maja 2024 r. W związku z tym znaczenie dostępu do podstawowych danych w czasie rzeczywistym staje się jeszcze bardziej krytyczne. Dzięki uruchomieniu nowego pulpitu nawigacyjnego opartego na sztucznej inteligencji i możliwości raportowania w EcoStruxure IT klienci mogą szybko wykorzystać swoje dane w celu spełnienia nowych wymogów regulacyjnych. 

Źródło: SE

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl