AGHacks - 100 inteligentnych rozwiązań w 48 godzin - PROGRAMOWANIE - AGH - HACKATHON
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności AGHacks - 100 inteligentnych rozwiązań w 48 godzin
drukuj stronę
poleć znajomemu

AGHacks - 100 inteligentnych rozwiązań w 48 godzin

AGHacks - 100 inteligentnych rozwiązań w 48 godzin
fot. AGHacks

500 programistów oraz grafików z całego świata, 48 godzin, jedno wyzwanie! Rusza AGHacks - największy studencki hackathon w Polsce. 

Pomysł organizacji hackathonów, czyli maratonów programistycznych, trafił do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Idea, przyświecająca ich organizacji, jest taka sama na całym świecie. Wydarzenie ma połączyć największe talenty ze świata IT, które pod presją upływającego czasu, rozwiązując skomplikowane problemy informatyczne, urzeczywistniają pomysły, o których od zawsze śnili.

Wśród uczestników krakowskiego hackathonu znajdą się studenci z Polski, Meksyku czy Stanów Zjednoczonych. Do profesjonalistów dołączą osoby, które stawiają dopiero pierwsze kroki w programowaniu i projektowaniu. Przez trzy dni i dwie noce, bez przerw, w czteroosobowych zespołach będą pracować nad realizacją własnych projektów. Uczestników będą wspierać mentorzy z wiodących firm technologicznych. 

Wydarzenie, organizowane przez studentów AGH przy współpracy z Fundacją Studentów i Absolwentów AGH ACADEMICA, jest częścią start #krk up - tygodniowej imprezy mającej na celu promocję nowych technologii i startupów w Krakowie. Inicjatywa jest wspólnym przedsięwzięciem miasta Krakowa oraz lokalnego środowiska startupowego.

Jak przyznają organizatorzy wydarzenia, najważniejsze są chęć tworzenia, otwartość na testowanie różnych rozwiązań i współpracę z innymi ludźmi, zaangażowanie oraz zapał do pracy. Nawet osoby, które nie mają swojego zespołu lub nie są jeszcze profesjonalni w swojej pracy, znajdą tu miejsce dla siebie. 

 – Chcemy przedstawić - głownie studentom, szerszą perspektywę działania, pokazać, w jakich kierunkach mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Chcemy motywować do działania, zachęcać do otwierania własnych biznesów, wskazywać, jak mogą zrealizować pomysł na startup  – mówi Tomek  Krzyszkowski, jeden z organizatorów AGHacks.

 – Kraków ma ogromny potencjał, jeśli chodzi o bazę dobrze wykształconych, znających się na swojej pracy ludzi. Dzięki takim wydarzeniom, osoby posiadające różne doświadczenia i umiejętności, mogą się poznać i spróbować stworzyć coś wspólnie – dodaje Arek Biela, drugi z organizatorów.

Połączenie elementu rywalizacji ze wsparciem mentorów ma przynieść rezultat w postaci ponad 100 ciekawych projektów. Część z pomysłodawców już w ten weekend będzie miało okazje pozyskać inwestorów lub znaleźć pracę przy realizacji innych projektów. W niedzielę, spośród wszystkich drużyn, zostaną wyłonione 3 zespół z najlepszymi projektami.

Druga edycja odbędzie się już w ten weekend w Starej Zajezdni w Krakowie, w dniach 23-25 października. Film zapowiadający wydarzenie:

Szczegóły: www.aghacks.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl