Farnell wprowadza zestaw typu „All-in-One” w postaci komputera pi-top [4] by wspierać naukę przedmiotów STEM - PROGRAMOWANIE - EDUKACJA - ZESTAW DEWELOPERSKI - ZESTAW EDUKACYJNY - PI-TOP - KOMPUTER PROGRAMOWALNY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell wprowadza zestaw typu „All-in-One” w postaci komputera pi-top [4] by wspierać naukę przedmiotów STEM
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell wprowadza zestaw typu „All-in-One” w postaci komputera pi-top [4] by wspierać naukę przedmiotów STEM

Farnell wprowadza zestaw typu „All-in-One” w postaci komputera pi-top [4] by wspierać naukę przedmiotów STEM
fot. Komputer pi-top [4]

Programowalny komputer pi-top [4] jest przeznaczony do użycia w różnych środowiskach edukacyjnych, począwszy od tradycyjnych zajęć w klasach szkolnych, przez nauczanie domowe i biblioteki, a kończąc na zajęciach pozaszkolnych i przestrzeniach wspólnej pracy indywidualnych twórców.

Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, rozpoczął dostawy nowego pi-top [4] – programowalnego urządzenia komputerowego, które wspiera tworzenie rozwiązań cyfrowych oraz naukę programowania i budowy praktycznych projektów przez nauczycieli, uczniów i studentów, jak również przez innych twórców i wynalazców. Zestaw jest przeznaczony dla różnych rodzajów nauki, zarówno w szkole, jaki i w nauczaniu domowym czy na zajęciach pozalekcyjnych. Uczniowie mogą rozwijać umiejętności takie jak programowanie i projektowanie obwodów elektronicznych, a nawet coraz bardziej potrzebne umiejętności miękkie, między innymi: komunikacja, myślenie krytyczne i rozwiązywanie problemów.

Każdy komputer pi-top [4] jest dostarczany w zestawie „Foundation Kit” w metalowym pudełku „Bento Box”, zawierającym 14 komponentów, w tym: programowalne czujniki, przyciski i diody LED. Użytkownicy mogą błyskawicznie rozpocząć prace z zestawem i uczyć się podstaw programowania czy też wykonywania obliczeń na faktycznych urządzeniach, a następnie kontynuować swój proces nauki będąc prowadzonymi przez plany lekcji z dziedziny zaawansowanego programowania, robotyki, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji. Komputer pi-top [4] ma budowę modułową i wbudowaną baterię, dzięki czemu zestaw można zabrać ze sobą na zewnątrz – czy to na boisko sportowe, czy też na plac zabaw.

Programowalny komputer pi-top [4]

Środowisko programowe zestawu zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o pracy w klasie szkolnej. W jego tworzeniu uczestniczyli nauczyciele, mając na uwadze fakt, że opracowują pomoc dla innych pedagogów, i że ma ona umożliwić osiągnięcie jak najlepszych rezultatów podczas nauczania. Dodatkowe materiały pomocnicze obejmują poradniki, które pokazują krok po kroku, jak osiągnąć konkretne cele i tworzyć kod umożliwiający sterowanie różnymi komponentami elektronicznymi, takimi jak np. światła i czujniki. Pakiet programowy dostarczony w zestawie na karcie SD o pojemności 8 GB zawiera także setki godzin materiałów do nauki opartej na projektach.

Do innych kluczowych cech komputera pi-top [4] należą:

  • Procesor – sercem zestawu jest taktowany zegarem 1,5 GHz, czterordzeniowy CPU Raspberry Pi 4, wspierany przez 4 GB pamięci RAM.
  • Interfejsy komunikacyjne – USB 3.0, gigabitowy Ethernet, podwójne wyjście 4K HDMI, 40 uniwersalnych pinów wyjść i wejść oraz miniaturowy wyświetlacz o rozdzielczości 128x64 piksele.
  • Łączność z innymi urządzeniami – zestaw pi-top [4] może zostać podłączony do dowolnych monitorów czy innych urządzeń, w tym komputerów z systemem Windows, komputerów Apple lub Chromebooka oraz współpracować z takimi platformami jak Arduino i moduły micro:bit. Zestaw w pełni wspiera też standardowe moduły podłączane do wyprowadzeń GPIO płytki Raspberry Pi.
  • Kompatybilny sprzęt – zestaw pi-top [4] z łatwością można połączyć z podobnymi platformami, takimi jak klocki LEGO® czy Meccano. Użytkownicy mają ponadto natychmiastowy dostęp do tysięcy bezpłatnych projektów i materiałów, opracowanych z myślą o architekturze modułów HAT dla Raspberry Pi.
  • Kompatybilne oprogramowanie – zestaw pi-top [4] współpracuje z różnorodnymi programami i aplikacjami edukacyjnymi, w tym Scratch 3, Sonic Pi i edytorem Mu-Python, opracowanym z myślą o początkujących programistach. Ponadto zestaw wspiera przeglądarkę Chromium, pakiet Google Suite, Photo Editor, mtPaint / ImageMagic, VLC Media Player i Minecraft w wersji Raspberry Pi Edition.

Farnell od dawna współpracuje z wieloma organizacjami edukacyjnymi i rządami różnych państw, aby wspierać strategiczne działania na rzecz nauki przedmiotów STEM. Ponadto utrzymuje wysokie stany magazynowe produktów edukacyjnych, dzięki czemu może je dostarczyć w odpowiednich ilościach do klas, szkół, czy nawet całych zespołów szkół. Farnell pomaga również w kompletowaniu zestawów opracowywanych na potrzeby konkretnych, autorskich programów nauczania, podobnych np. do norweskiej inicjatywy Super:bit.

Programowalny komputer pi-top [4]

Komputer pi-top [4] z zestawem Foundation Kit jest dostępny do nabycia z szybką wysyłką ze sklepu Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, z serwisu element14 w Azji i Krajach Pacyfiku oraz ze sklepu Newark w Ameryce Północnej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl