Farnell wprowadza zestaw typu „All-in-One” w postaci komputera pi-top [4] by wspierać naukę przedmiotów STEM - PROGRAMOWANIE - EDUKACJA - ZESTAW DEWELOPERSKI - ZESTAW EDUKACYJNY - PI-TOP - KOMPUTER PROGRAMOWALNY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell wprowadza zestaw typu „All-in-One” w postaci komputera pi-top [4] by wspierać naukę przedmiotów STEM
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell wprowadza zestaw typu „All-in-One” w postaci komputera pi-top [4] by wspierać naukę przedmiotów STEM

Farnell wprowadza zestaw typu „All-in-One” w postaci komputera pi-top [4] by wspierać naukę przedmiotów STEM
fot. Komputer pi-top [4]

Programowalny komputer pi-top [4] jest przeznaczony do użycia w różnych środowiskach edukacyjnych, począwszy od tradycyjnych zajęć w klasach szkolnych, przez nauczanie domowe i biblioteki, a kończąc na zajęciach pozaszkolnych i przestrzeniach wspólnej pracy indywidualnych twórców.

Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, rozpoczął dostawy nowego pi-top [4] – programowalnego urządzenia komputerowego, które wspiera tworzenie rozwiązań cyfrowych oraz naukę programowania i budowy praktycznych projektów przez nauczycieli, uczniów i studentów, jak również przez innych twórców i wynalazców. Zestaw jest przeznaczony dla różnych rodzajów nauki, zarówno w szkole, jaki i w nauczaniu domowym czy na zajęciach pozalekcyjnych. Uczniowie mogą rozwijać umiejętności takie jak programowanie i projektowanie obwodów elektronicznych, a nawet coraz bardziej potrzebne umiejętności miękkie, między innymi: komunikacja, myślenie krytyczne i rozwiązywanie problemów.

Każdy komputer pi-top [4] jest dostarczany w zestawie „Foundation Kit” w metalowym pudełku „Bento Box”, zawierającym 14 komponentów, w tym: programowalne czujniki, przyciski i diody LED. Użytkownicy mogą błyskawicznie rozpocząć prace z zestawem i uczyć się podstaw programowania czy też wykonywania obliczeń na faktycznych urządzeniach, a następnie kontynuować swój proces nauki będąc prowadzonymi przez plany lekcji z dziedziny zaawansowanego programowania, robotyki, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji. Komputer pi-top [4] ma budowę modułową i wbudowaną baterię, dzięki czemu zestaw można zabrać ze sobą na zewnątrz – czy to na boisko sportowe, czy też na plac zabaw.

Programowalny komputer pi-top [4]

Środowisko programowe zestawu zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o pracy w klasie szkolnej. W jego tworzeniu uczestniczyli nauczyciele, mając na uwadze fakt, że opracowują pomoc dla innych pedagogów, i że ma ona umożliwić osiągnięcie jak najlepszych rezultatów podczas nauczania. Dodatkowe materiały pomocnicze obejmują poradniki, które pokazują krok po kroku, jak osiągnąć konkretne cele i tworzyć kod umożliwiający sterowanie różnymi komponentami elektronicznymi, takimi jak np. światła i czujniki. Pakiet programowy dostarczony w zestawie na karcie SD o pojemności 8 GB zawiera także setki godzin materiałów do nauki opartej na projektach.

Do innych kluczowych cech komputera pi-top [4] należą:

  • Procesor – sercem zestawu jest taktowany zegarem 1,5 GHz, czterordzeniowy CPU Raspberry Pi 4, wspierany przez 4 GB pamięci RAM.
  • Interfejsy komunikacyjne – USB 3.0, gigabitowy Ethernet, podwójne wyjście 4K HDMI, 40 uniwersalnych pinów wyjść i wejść oraz miniaturowy wyświetlacz o rozdzielczości 128x64 piksele.
  • Łączność z innymi urządzeniami – zestaw pi-top [4] może zostać podłączony do dowolnych monitorów czy innych urządzeń, w tym komputerów z systemem Windows, komputerów Apple lub Chromebooka oraz współpracować z takimi platformami jak Arduino i moduły micro:bit. Zestaw w pełni wspiera też standardowe moduły podłączane do wyprowadzeń GPIO płytki Raspberry Pi.
  • Kompatybilny sprzęt – zestaw pi-top [4] z łatwością można połączyć z podobnymi platformami, takimi jak klocki LEGO® czy Meccano. Użytkownicy mają ponadto natychmiastowy dostęp do tysięcy bezpłatnych projektów i materiałów, opracowanych z myślą o architekturze modułów HAT dla Raspberry Pi.
  • Kompatybilne oprogramowanie – zestaw pi-top [4] współpracuje z różnorodnymi programami i aplikacjami edukacyjnymi, w tym Scratch 3, Sonic Pi i edytorem Mu-Python, opracowanym z myślą o początkujących programistach. Ponadto zestaw wspiera przeglądarkę Chromium, pakiet Google Suite, Photo Editor, mtPaint / ImageMagic, VLC Media Player i Minecraft w wersji Raspberry Pi Edition.

Farnell od dawna współpracuje z wieloma organizacjami edukacyjnymi i rządami różnych państw, aby wspierać strategiczne działania na rzecz nauki przedmiotów STEM. Ponadto utrzymuje wysokie stany magazynowe produktów edukacyjnych, dzięki czemu może je dostarczyć w odpowiednich ilościach do klas, szkół, czy nawet całych zespołów szkół. Farnell pomaga również w kompletowaniu zestawów opracowywanych na potrzeby konkretnych, autorskich programów nauczania, podobnych np. do norweskiej inicjatywy Super:bit.

Programowalny komputer pi-top [4]

Komputer pi-top [4] z zestawem Foundation Kit jest dostępny do nabycia z szybką wysyłką ze sklepu Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, z serwisu element14 w Azji i Krajach Pacyfiku oraz ze sklepu Newark w Ameryce Północnej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl