Farnell napędził 24-godzinny hackathon studencki w Krakowie, zapewniając Raspberry Pi i pizzę! - AGH - KRAKÓW - FARNELL - RASPBERRY PI - DIGILENT - HACKATHON - MULTICOMP PRO - BITEHACK
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell napędził 24-godzinny hackathon studencki w Krakowie, zapewniając Raspberry Pi i pizzę!
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell napędził 24-godzinny hackathon studencki w Krakowie, zapewniając Raspberry Pi i pizzę!

Farnell napędził 24-godzinny hackathon studencki w Krakowie, zapewniając Raspberry Pi i pizzę!

W sponsorowanym przez firmę Farnell wydarzeniu BITEhack w Krakowie zmierzyło się ponad 140 studentów, starających się w 24 godziny opracować zrobotyzowany projekt.

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, sponsorował niedawno 24-godzinny hackathon studencki, który odbył się w Krakowie. Firma dostarczyła uczestnikom narzędzia i sprzęt, a w tym płytki Raspberry Pi.

W wydarzeniu wzięło udział 140 studentów, którzy przez 24 godziny bez przerwy pracowali nad swoimi projektami. By było to możliwe, oprócz niezbędnych narzędzi, firma Farnell zafundowała im także pizzę.

Hackathon BITEhack jest konkursem z zakresu programowania i robotyki, przeznaczonym dla studentów i organizowanym w Klubie Studio przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Hackathon zakłada wykonywanie projektu na zadany temat i dostarczenie go w ciągu 24 godzin. Zadania są realizowane w maksymalnie 4-osobowych zespołach. W tym roku kategoriami zadań były: Sztuczna Inteligencja, Technologie Informatyczne i Robotyka. Farnell był partnerem technologicznym w kategorii Robotyki, która w tym roku została zorganizowana pod tytułem „Usłysz”. Zadanie polegało na zbudowaniu urządzenia, które wykorzysta technologie audio.

Aby wesprzeć studentów podczas realizacji projektów, Farnell dostarczył szereg narzędzi i sprzętu, a w tym płytki Raspberry Pi, zestawy Digilent Analog Parts Kit, zasilacze sieciowe marki Multicomp Pro oraz taśmy izolacyjne, kable ethernetowe i inne podzespoły.

Jeden z zespołów biorących udział w kategorii Robotyki wykorzystał sprzęt od firmy Farnell do zaprojektowania robota w kształcie psa, którego zadaniem jest wspieranie ludzi z częściową lub całkowitą utratą słuchu. System został opracowany tak, by wykrywać dźwięki w domu, takie jak pukanie w drzwi, a następnie wysyłać powiadomienia na smartfon użytkownika, pomagając tym samym zidentyfikować rodzaje dźwięków w otoczeniu.

Kamil Ptak, jeden z uczestników hackathonu BITEhack, a zarazem członek zespołu , który przygotował robotycznego psa, wspierającego osoby z uszkodzonym słuchem, powiedział: „Wydarzenia takie jak BITEhack są wspaniałe z dwóch powodów: po pierwsze pozwalają rozwinąć umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów. Po drugie uczą, jak intensywnie i wydajnie pracować pod presją czasu. Nasza drużyna miała dużo radości i zabawy zee spotkania z innymi uczestnikami, ale jednocześnie mocno zmęczyliśmy się w trakcie tego 24-godzinnego wydarzenia. Sprawiło nam wiele przyjemności to, że w trakcie realizacji projektu mogliśmy skorzystać z szeregu znakomitych narzędzi, takich jak płytki Raspberry Pi. Dzięki temu, nie musieliśmy ograniczać się w trakcie naszego projektu – dostarczone produkty pozwalały nam zrealizować wszystko, co mogliśmy sobie wyobrazić.”

Monika Gałka, Marketing Manager w firmie Farnell, powiedziała: „Farnell od dawna jest partnerem instytucji z sektora edukacyjnego, wspierając młodych, aspirujących inżynierów w nauce. Jak dotąd już czterokrotnie sponsorował wydarzenia z serii BITEhack. Kraków to rozwijające się centrum technologiczne, a Farnell który niebawem będzie świętować 10-lecie swojej obecności w tym mieście, z przyjemnością dołączył do BITEhack także w tym roku. Projekty przygotowane przez studentów były inspirujące i było to niezwykłe doświadczenia obserwować sposoby, w jaki uczestnicy wymyślali sposoby wykorzystania sprzętu dostarczonego przez Farnell w swoich projektach. Ci młodzi inżynierowie mają potencjał by zmienić świat, a my jako Farnell czujemy się zobowiązani by wspierać ich w trakcie ich podróży edukacyjno-zawodowej na każdym etapie.”

Farnell ma w swojej globalnej ofercie wybór niemal miliona produktów, pochodzących od ponad 2000 wiodących na świecie dostawców. Produkty są dostępne z szybką wysyłką, a ponadto firma świadczy wsparcie, realizowane przez lokalne zespoły pomocy klienta i przez własnych ekspertów technicznych, pomagając tym samym na każdym etapie procesu projektowania urządzeń. Szkoły, uczelnie i inne instytucje edukacyjne mogą skorzystać z szeregu zniżek i programów wsparcia, świadczonych w ramach zobowiązania Farnella do stałej pomocy w procesach nauczania przyszłego pokolenia inżynierów.

Zachęcamy do odwiedzenia strony pl.farnell.com by dowiedzieć się, w jaki sposób Farnell może wesprzeć Twoją podróż edukacyjno-zawodową. Zapraszamy też na tę stronę by poznać szczegóły na temat wydarzenia BITEhack.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl