Nowy system szyn zbiorczych Ri4Power 185mm dostępny już bezpośrednio z magazynu - ROZDZIELNIE - RITTAL - ROZDZIAŁ MOCY - SYSTEMY MONTAŻOWE - RI4POWER - IEC 61439
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy system szyn zbiorczych Ri4Power 185mm dostępny już bezpośrednio z magazynu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy system szyn zbiorczych Ri4Power 185mm dostępny już bezpośrednio z magazynu

Nowy system szyn zbiorczych Ri4Power 185mm dostępny już bezpośrednio z magazynu
fot. Rittal

Opracowując system szyn zbiorczych 185 mm do montażu rozdzielni niskiego napięcia Rittal wyznaczył nowe standardy szybkiego montażu i bezpieczeństwa.

Na pierwszym planie w konstruowaniu rozdzielni niskiego napięcia jest maksymalne bezpieczeństwo ludzi. Jednocześnie coraz częściej wymaga się możliwości pracy przy urządzeniu działającym pod napięciem. Dlatego opracowując nowy system szyn zbiorczych 185 mm Rittal zwrócił szczególną uwagę na zagwarantowanie wysokiego poziomu ochrony przed dotknięciem. Dzięki temu zmontowany system szyn zbiorczych jest w całości zabezpieczony przed dotykiem. Jednocześnie w razie potrzeby istnieje możliwość uzupełnienia poszczególnych komponentów także pod napięciem bez naruszania zabezpieczeń systemu szyny zbiorczej.Nowy adapter wyłącznika mocy umożliwia bezotworowy montaż wyłączników kompaktowych do 1600 A. Nowa technika stykowa na całkowicie zaizolowanym systemie szyn zbiorczych pozwala na instalowanie wszystkich urządzeń bez zdejmowania osłon. W ofercie znalazły się także nowe listwowe rozłączniki mocy NH.

W tym celu Rittal opracował całkowicie nową technikę stykową, która tworzy połączenie z szyną zbiorczą poprzez istniejącą osłonę. Osłony są wyposażone w wąskie szczeliny, poprzez które następuje połączenie odpowiednich elementów zestykowych. Ponieważ szczeliny mają szerokość maksymalnie 4 mm, zagwarantowana jest wymagana dla zabezpieczenia przed dotykiem klasa ochrony IP 2x.

Do podstawowego wyposażenia systemu szyn zbiorczych 185 mm należą nowe zabezpieczenia listwowych rozłączników mocy NH. W porównaniu ze zwykłymi rozwiązaniami, listwowe rozłączniki mocy NH są wyposażone w specjalne prowadzenie powietrza dla efektywnego odprowadzania ciepła z wkładek bezpiecznikowych. Drugi, osobny kanał zapewnia przy tym bezpieczne odprowadzenie łuku elektrycznego, który może występować przy załączaniu pod obciążeniem. Nowe listwowe rozłączniki bezpiecznikowe NH rozłączane jednofazowo i trójfazowo powinny zainteresować szczególnie dostawców energii i przedsiębiorców z sektora przemysłowego.

Ponadto Rittal oferuje nowe adaptery rozłączników mocy umożliwiające montaż wszystkich popularnych modeli kompaktowych wyłączników mocy różnych producentów. O ile dotychczas były dostępne tylko wyłączniki do 630 A, tak obecnie po raz pierwszy istnieje możliwość zintegrowania w rozdzielni wyłączników mocy do 1600 A.

Nowa technika szyn zbiorczych 185 mm jest rozwiązaniem zintegrowanym z systemem Rittal Ri4Power i idealnie nadaje się do kompaktowych rozdzielnic w przemyśle i w większych budynkach. Wszystkie komponenty są do siebie dopasowane: od szafy sterowniczej, poprzez komponenty rozdziału mocy, aż po technikę klimatyzacji.

Tak jak dla wszystkich systemów konstruowanych w oparciu o system Ri4Power, oczywiście zagwarantowana jest zgodność z nową normą IEC 61439.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl