Obudowy Hygienic Design ze stali nierdzewnej dedykowane produkcji spożywczej - PRODUKCJA - RITTAL - PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY - OBUDOWY RITTAL - HYGENIC DESIGN
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Obudowy Hygienic Design ze stali nierdzewnej dedykowane produkcji spożywczej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Obudowy Hygienic Design ze stali nierdzewnej dedykowane produkcji spożywczej

Obudowy Hygienic Design ze stali nierdzewnej dedykowane produkcji spożywczej
fot. Rittal

„Myj ręce przed posiłkiem” – to zasada, która towarzyszy nam od najmłodszych lat. Skrupulatne przestrzeganie czystości oraz zasad higieny obowiązuje przy przetwarzaniu żywności - zarówno w domu, jak w przemyśle. To właśnie dlatego w jednej z holenderskich firm z branży spożywczej wykorzystano obudowy Hygienic Design Rittal. 

Nie tylko urządzenia do przetwarzania produktów spożywczych muszą stale pozostawać higieniczne czyste, ale najwyższe standardy czystości obowiązują także w bezpośrednim otoczeniu produkcji. Zarząd holenderskiej firmy Huuskes uważa, że dotyczy to także „drugorzędnych” komponentów takich jak gaśnice, które umieszczone zostały w obudowach Hygienic Design Rittal. „Obudowy HD czyści się łatwo i skutecznie. Dla nas to ważny czynnik, ponieważ w kwestiach higieny nie idziemy na żadne ustępstwa” – mówi Frank Hagmolen, kierownik ds. usług technicznych w Huuskes.

Ochrona przed zanieczyszczeniami

Brak higieny może spowodować poważne skutki dla firmy w branży spożywczej. Konsekwencją może być utrata zaufania klientów lub nawet zamknięcie przedsiębiorstwa, ponieważ regulacje prawne zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo środków spożywczych. Istnieje wiele przepisów zarówno krajowych, jak i międzynarodowych dotyczących higieny w przemyśle spożywczym. Niektórym firmom ciężko sprostać tym restrykcyjnym wymaganiom. Jak pokazuje przykład firmy Huuskes – jest to jednak możliwe! Przedsiębiorstwo należy do czołowych dostawców produktów surowych, mrożonych i gotowych w Holandii i zatrudnia obecnie ok. 800 pracowników, osiągając obroty ok. 100 milionów euro rocznie. 

Uszczelnienie szafy obudowy Rittal Hygienic Design ze stali nierdzewnej dedykowane produkcji spożywczej

Do produkcji artykułów spożywczych firma Huuskes wykorzystuje obecnie najnowocześniejsze, zautomatyzowane maszyny oraz urządzenia i stosuje się zarówno do krajowych wymogów, jak i najnowszych dyrektyw European Hygienic Engineering i Design Group dotyczących przede wszystkim warunków pracy oraz maszyn do obróbki. Istotnym aspektem bezpieczeństwa produktów jest m.in. stosowanie Hygienic Design – to zgodna z wymogami higieny konstrukcja maszyn, urządzeń, obudów i szaf sterowniczych. W tego typu firmach produkcyjnych, gdzie najważniejszym elementem jest higiena, istotne jest, aby zanieczyszczenia nie osadzały się i były łatwe w usuwaniu. Dlatego stojące wszędzie gaśnice w halach produkcyjnych były w przeszłości umieszczane w prostych obudowach z tworzywa sztucznego. Ze względu na jakość powierzchni i właściwości konstrukcyjne – w dłuższej perspektywie rozwiązanie to okazało się mało higieniczne. Na powierzchniach oraz w martwych przestrzeniach osadzał się brud i bakterie. 

Rozwiązaniem zastosowanym w firmie Huuskes okazały się obudowy Rittal ze stali nierdzewnej z serii Hygienic Design. Mają one nachylony dach do przodu, z którego bardzo łatwo spływa woda i środki czyszczące. Dzięki temu obudowy czyści się łatwo, szybko i skutecznie – a to jedne z najistotniejszych cech w branży spożywczej. Ich cechą szczególną jest także innowacyjne uszczelnienie - zamiast poliuretanu zastosowano silikon, który jest wytrzymały na wszelkiego rodzaju środki czyszczące. Dla ułatwienia uszczelka została zabarwiona na niebiesko, dzięki czemu łatwiej jest zobaczyć zanieczyszczenia. Przylega ona na całym obwodzie obudowy, co gwarantuje dokładne uszczelnienie, a w przypadku ewentualnego uszkodzenia można ją łatwo i bezpiecznie wymienić. 

Uszczelnienie szafy obudowy Rittal Hygienic Design ze stali nierdzewnej dedykowane produkcji spożywczej

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl