Szybka realizacja indywidualnych zamówień Siemens dzięki rozwiązaniom Rittal - MODELOWANIE - SIEMENS - EPLAN - RITTAL - RICAD-3D
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Szybka realizacja indywidualnych zamówień Siemens dzięki rozwiązaniom Rittal
drukuj stronę
poleć znajomemu

Szybka realizacja indywidualnych zamówień Siemens dzięki rozwiązaniom Rittal

Szybka realizacja indywidualnych zamówień Siemens dzięki rozwiązaniom Rittal
fot. Rittal

Siemens WKC wykorzystuje kompleksowe rozwiązania systemowe firmy Rittal we wszystkich fazach projektowania i produkcji, aby zminimalizować czas realizacji i optymalnie dostosować wszystkie procesy do potrzeb klientów. Specjalistyczne oprogramowanie umożliwia uprzednią symulację i sprawdzenie konstrukcji szafy, dzięki czemu firma oszczędza na kosztach projektowania, skraca czas dostawy oraz gwarantuje prawidłowy montaż komponentów.

Przeważająca większość szaf sterowniczych, które opuszczają zakłady Siemensa WKC w Chemnitz, jest produkowana w niewielkich ilościach. Kluczowe znaczenie ma zatem wysokowydajny, skrupulatnie zorganizowany proces planowania i produkcji. Od przeszło 20 lat Siemens stawia na rozwiązania systemowe Rittal.

Silne partnerstwo oparte na zaufaniu

 – Główną zaletą stosowania rozwiązań Rittal jest dostępność danych 3D oraz przejrzystość systemu rozwiązań, który umożliwia proste tworzenie szaf sterowniczych, odprowadzanie ciepła dzięki klimatyzatorom, a także udostępnia oprogramowanie narzędziowe, jak np. Rittal Therm – mówi inż. dypl. Hans-Peter Kasparick, szef Działu Inżynierii Procesowej w Siemens WKC.

Będąc wyłącznym dostawcą, Siemens WKC projektuje i produkuje wysokiej jakości rozdzielnice przeznaczone głównie dla producentów maszyn produkcyjnych i obrabiarek, jak również systemów transportowych. Pomimo realizowania indywidualnych rozwiązań, Simens WKC wyróżnia się spośród konkurencji krótkimi terminami dostaw i bezkompromisowymi standardami jakości.

Modelowanie 3D – konfiguracja szaf – obliczenia klimatyzacji

Już podczas procesu modelowania 3D Siemens WKC korzysta z bibliotek części konstrukcyjnych Rittal RiCAD-3D, a konfiguracja szaf odbywa się z wykorzystaniem oprogramowania Eplan Cabinet. W podobny sposób zintegrowano służące do planowania systemu klimatyzacyjnego narzędzie Rittal Therm, które pozwala na określenie zapotrzebowania na klimatyzację.

W dalszej kolejności szafy sterownicze TS8 dostarczane są w systemie just-in-time przez centrum dystrybucyjno-logistyczne Rittal Gera, a w razie potrzeby poddaje się je wstępnej obróbce mechanicznej. Na ostatnim etapie produkcji odbywa się wstępne konfekcjonowanie przewodów wykonywane za pomocą modułu routingowego Eplan, co pozwala skrócić czas końcowego montażu.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl