Rittal na targach SPS IPC Drives 2017 w Norymberdze - RITTAL - SPS IPC DRIVES - PRZEMYSŁ 4.0 - EPLAN SMART WIRING - RILINE COMPACT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rittal na targach SPS IPC Drives 2017 w Norymberdze
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rittal na targach SPS IPC Drives 2017 w Norymberdze

Rittal na targach SPS IPC Drives 2017 w Norymberdze
fot. Rittal

Nastawieni na dialog i praktyczne rozwiązania – tak firma Rittal zaprezentowała się na SPS IPC Drives 2017 w Norymberdze na ponad 1100 m². Aby umożliwić gościom efektywną wizytę na targach, już przed ich rozpoczęciem firma umożliwiła zadawanie pytań na swoim portalu internetowym (www.rittal.de/sps2017). Skupiono się na budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej 4.0, dostępności maszyn, bezpieczeństwie eksploatacji, efektywności energetycznej, a także na inteligentnych usługach i rozwiązaniach dla IT w przemyśle.

 – Nasi klienci i sposób w jaki osiągają swoje cele - na tym koncentrujemy się na targach. Aby wizyta na targach była bardziej efektywna, nasi klienci za pośrednictwem portalu internetowego mogą zadawać swoje indywidualne pytania i umawiać się na rozmowę z ekspertem Rittal – mówi Uwe Scharf, szef działu zarządzania produktami w Rittal.

Możliwa jest ukierunkowana wymiana zdań w różnych dziedzinach, na przykład: Jak konstruktorzy urządzeń sterowniczych i rozdzielczych mogą realizować rozwiązania Przemysłu 4.0, automatyzować procesy produkcji, a także szybko i łatwo budować centra danych? Jak można skutecznie chronić urządzenia i ludzi przed zagrożeniami? Jak zapewnić transparencję zużycia prądu i jak je wyraźnie zmniejszyć? W jaki sposób prognozować i planować scenariusze konserwacji klimatyzatorów? Jak realizować klimatyzację szaf sterowniczych zgodnie z wymogami higieny w przemyśle spożywczym?

Budowa aparatury sterowniczej i rozdzielczej 4.0

Akcentem technologicznym na stoisku Rittal jest prezentacja łańcucha wartości w budowie aparatury rozdzielczej i sterowniczej w kontekście Przemysłu 4.0 – od optymalnego planowania i projektowania, aż po efektywne procedury warsztatowe. W tym zakresie Rittal zaprezentował rozbudowane rozwiązania wsparcia produkcyjnego i automatyzacji warsztatu. Przedstawiane są nowe maszyny do efektywnej obróbki szyn prądowych oraz do łatwego przycinania szyn nośnych i kanałów kablowych.

Stoisko Rittal na targach SPS IPC Drives 2017 w Norymberdze

Nowości w rozdziale mocy i klimatyzacji

Rittal przedstawia na SPS IPC Drives także liczne atrakcje produktowe: zaprezentowany zostanie nowy moduł sterujący silnika RiLine Compact, będący rozszerzeniem oferty systemu dystrybucji mocy RiLine Compact. Dodatkowo producent przedstawił nowe zaciski push-in do przewodów przyłączeniowych do szybkiego i beznarzędziowego montażu oraz podłączania przewodów na szynach zbiorczych.

Do pozostałych nowości zaliczają się chillery Blue e+ do chłodzenia maszyn i szaf sterowniczych. Bazując na sukcesie klimatyzatorów Blue e+ z oszczędnościami energii do 70%, technologia ta wraz komponentami została po raz pierwszy zastosowana także w chillerach przemysłowych. Nowe urządzenia są wyposażone w technologie inwerterowe DC oraz Microchannel, dysponują zakresem mocy od 2,5 do 6 kW i przekonują wysoką dokładnością temperatury +/- 0,5 K.

Kolejną innowacją jest poszerzenie generacji klimatyzatorów e+ o urządzenia w dolnym zakresie mocy chłodniczej 1,5 kW (dotychczas od 2 do 6 kW). Ponadto nowy moduł Com umożliwia połączenie klimatyzatorów i chillerów Rittal Blue e+ z siecią oraz zewnętrznym systemem monitorowania i zarządzania energią i/lub z systemami nadrzędnymi przez OPC-UA, Profinet, SNMP, Modbus TCP i CANopen. To stwarza nowe możliwości zastosowań, jak Predictive Maintenance i Data Analytics.

Dostawa w ciągu 24 godzin

Tworząc ogólnokrajową sieć spedycyjną, Rittal przeorganizował na nowo swoją logistykę magazynową i transportową. Dzięki intensywnej rozbudowie procesów cyfrowych w całym łańcuchu logistycznym, klienci otrzymają teraz zamówione produkty seryjne w terminie, z gwarantowanym czasem dostawy – w Niemczech w ciągu 24 godzin.

Eplan: Globalny standard w automatyce

Siostrzana firma – Eplan Software & Service – wspólnie z Cideon prezentowała swoje najnowsze osiągnięcia w hali 6, na stoisku 210 na około 400 m². Rdzeń tworzy podwyższająca światowy standard w technice automatyzacji platforma Eplan 2.7, która jest dostępna od września. Wszystkie informacje wzdłuż łańcucha wartości można zgromadzić w procesie inżynierii. To zapewnia efektywność i spójność projektowania w całym cyklu życia produktu. Inne atrakcje związane z rozwojem platformy Eplan to nowy moduł przewodów rurowych w Eplan Preplanning oraz wersja 2.7 Eplan Smart Wiring, która jest teraz dostępna także jako aplikacja webserwerowa.

Na stoisku targowym Rittal w hali 5 zainteresowani mogą zobaczyć Eplan Smart Wiring w praktyce. Nowe rozwiązanie webserwer–klient zapewnia centralne udostępnianie oraz archiwizację danych projektów i zamówień. Kody QR pozwalają na szybki dostęp do pasującego produktu, a opcjonalne narzędzie monitorujące w czasie rzeczywistym dostarcza kierownikom produkcji wskaźników do optymalizacji produkcji.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl