Nastawieni na dialog i praktyczne rozwiązania – tak firma Rittal zaprezentowała się na SPS IPC Drives 2017 w Norymberdze na ponad 1100 m². Aby umożliwić gościom efektywną wizytę na targach, już przed ich rozpoczęciem firma umożliwiła zadawanie pytań na swoim portalu internetowym (www.rittal.de/sps2017). Skupiono się na budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej 4.0, dostępności maszyn, bezpieczeństwie eksploatacji, efektywności energetycznej, a także na inteligentnych usługach i rozwiązaniach dla IT w przemyśle.
– Nasi klienci i sposób w jaki osiągają swoje cele - na tym koncentrujemy się na targach. Aby wizyta na targach była bardziej efektywna, nasi klienci za pośrednictwem portalu internetowego mogą zadawać swoje indywidualne pytania i umawiać się na rozmowę z ekspertem Rittal – mówi Uwe Scharf, szef działu zarządzania produktami w Rittal.
Możliwa jest ukierunkowana wymiana zdań w różnych dziedzinach, na przykład: Jak konstruktorzy urządzeń sterowniczych i rozdzielczych mogą realizować rozwiązania Przemysłu 4.0, automatyzować procesy produkcji, a także szybko i łatwo budować centra danych? Jak można skutecznie chronić urządzenia i ludzi przed zagrożeniami? Jak zapewnić transparencję zużycia prądu i jak je wyraźnie zmniejszyć? W jaki sposób prognozować i planować scenariusze konserwacji klimatyzatorów? Jak realizować klimatyzację szaf sterowniczych zgodnie z wymogami higieny w przemyśle spożywczym?
Akcentem technologicznym na stoisku Rittal jest prezentacja łańcucha wartości w budowie aparatury rozdzielczej i sterowniczej w kontekście Przemysłu 4.0 – od optymalnego planowania i projektowania, aż po efektywne procedury warsztatowe. W tym zakresie Rittal zaprezentował rozbudowane rozwiązania wsparcia produkcyjnego i automatyzacji warsztatu. Przedstawiane są nowe maszyny do efektywnej obróbki szyn prądowych oraz do łatwego przycinania szyn nośnych i kanałów kablowych.
Rittal przedstawia na SPS IPC Drives także liczne atrakcje produktowe: zaprezentowany zostanie nowy moduł sterujący silnika RiLine Compact, będący rozszerzeniem oferty systemu dystrybucji mocy RiLine Compact. Dodatkowo producent przedstawił nowe zaciski push-in do przewodów przyłączeniowych do szybkiego i beznarzędziowego montażu oraz podłączania przewodów na szynach zbiorczych.
Do pozostałych nowości zaliczają się chillery Blue e+ do chłodzenia maszyn i szaf sterowniczych. Bazując na sukcesie klimatyzatorów Blue e+ z oszczędnościami energii do 70%, technologia ta wraz komponentami została po raz pierwszy zastosowana także w chillerach przemysłowych. Nowe urządzenia są wyposażone w technologie inwerterowe DC oraz Microchannel, dysponują zakresem mocy od 2,5 do 6 kW i przekonują wysoką dokładnością temperatury +/- 0,5 K.
Kolejną innowacją jest poszerzenie generacji klimatyzatorów e+ o urządzenia w dolnym zakresie mocy chłodniczej 1,5 kW (dotychczas od 2 do 6 kW). Ponadto nowy moduł Com umożliwia połączenie klimatyzatorów i chillerów Rittal Blue e+ z siecią oraz zewnętrznym systemem monitorowania i zarządzania energią i/lub z systemami nadrzędnymi przez OPC-UA, Profinet, SNMP, Modbus TCP i CANopen. To stwarza nowe możliwości zastosowań, jak Predictive Maintenance i Data Analytics.
Tworząc ogólnokrajową sieć spedycyjną, Rittal przeorganizował na nowo swoją logistykę magazynową i transportową. Dzięki intensywnej rozbudowie procesów cyfrowych w całym łańcuchu logistycznym, klienci otrzymają teraz zamówione produkty seryjne w terminie, z gwarantowanym czasem dostawy – w Niemczech w ciągu 24 godzin.
Siostrzana firma – Eplan Software & Service – wspólnie z Cideon prezentowała swoje najnowsze osiągnięcia w hali 6, na stoisku 210 na około 400 m². Rdzeń tworzy podwyższająca światowy standard w technice automatyzacji platforma Eplan 2.7, która jest dostępna od września. Wszystkie informacje wzdłuż łańcucha wartości można zgromadzić w procesie inżynierii. To zapewnia efektywność i spójność projektowania w całym cyklu życia produktu. Inne atrakcje związane z rozwojem platformy Eplan to nowy moduł przewodów rurowych w Eplan Preplanning oraz wersja 2.7 Eplan Smart Wiring, która jest teraz dostępna także jako aplikacja webserwerowa.
Na stoisku targowym Rittal w hali 5 zainteresowani mogą zobaczyć Eplan Smart Wiring w praktyce. Nowe rozwiązanie webserwer–klient zapewnia centralne udostępnianie oraz archiwizację danych projektów i zamówień. Kody QR pozwalają na szybki dostęp do pasującego produktu, a opcjonalne narzędzie monitorujące w czasie rzeczywistym dostarcza kierownikom produkcji wskaźników do optymalizacji produkcji.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |