Rittal na targach SPS IPC Drives 2017 w Norymberdze - RITTAL - SPS IPC DRIVES - PRZEMYSŁ 4.0 - EPLAN SMART WIRING - RILINE COMPACT
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Mouser Electronics Poland   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rittal na targach SPS IPC Drives 2017 w Norymberdze
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rittal na targach SPS IPC Drives 2017 w Norymberdze

Rittal na targach SPS IPC Drives 2017 w Norymberdze
fot. Rittal

Nastawieni na dialog i praktyczne rozwiązania – tak firma Rittal zaprezentowała się na SPS IPC Drives 2017 w Norymberdze na ponad 1100 m². Aby umożliwić gościom efektywną wizytę na targach, już przed ich rozpoczęciem firma umożliwiła zadawanie pytań na swoim portalu internetowym (www.rittal.de/sps2017). Skupiono się na budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej 4.0, dostępności maszyn, bezpieczeństwie eksploatacji, efektywności energetycznej, a także na inteligentnych usługach i rozwiązaniach dla IT w przemyśle.

 – Nasi klienci i sposób w jaki osiągają swoje cele - na tym koncentrujemy się na targach. Aby wizyta na targach była bardziej efektywna, nasi klienci za pośrednictwem portalu internetowego mogą zadawać swoje indywidualne pytania i umawiać się na rozmowę z ekspertem Rittal – mówi Uwe Scharf, szef działu zarządzania produktami w Rittal.

Możliwa jest ukierunkowana wymiana zdań w różnych dziedzinach, na przykład: Jak konstruktorzy urządzeń sterowniczych i rozdzielczych mogą realizować rozwiązania Przemysłu 4.0, automatyzować procesy produkcji, a także szybko i łatwo budować centra danych? Jak można skutecznie chronić urządzenia i ludzi przed zagrożeniami? Jak zapewnić transparencję zużycia prądu i jak je wyraźnie zmniejszyć? W jaki sposób prognozować i planować scenariusze konserwacji klimatyzatorów? Jak realizować klimatyzację szaf sterowniczych zgodnie z wymogami higieny w przemyśle spożywczym?

Budowa aparatury sterowniczej i rozdzielczej 4.0

Akcentem technologicznym na stoisku Rittal jest prezentacja łańcucha wartości w budowie aparatury rozdzielczej i sterowniczej w kontekście Przemysłu 4.0 – od optymalnego planowania i projektowania, aż po efektywne procedury warsztatowe. W tym zakresie Rittal zaprezentował rozbudowane rozwiązania wsparcia produkcyjnego i automatyzacji warsztatu. Przedstawiane są nowe maszyny do efektywnej obróbki szyn prądowych oraz do łatwego przycinania szyn nośnych i kanałów kablowych.

Stoisko Rittal na targach SPS IPC Drives 2017 w Norymberdze

Nowości w rozdziale mocy i klimatyzacji

Rittal przedstawia na SPS IPC Drives także liczne atrakcje produktowe: zaprezentowany zostanie nowy moduł sterujący silnika RiLine Compact, będący rozszerzeniem oferty systemu dystrybucji mocy RiLine Compact. Dodatkowo producent przedstawił nowe zaciski push-in do przewodów przyłączeniowych do szybkiego i beznarzędziowego montażu oraz podłączania przewodów na szynach zbiorczych.

Do pozostałych nowości zaliczają się chillery Blue e+ do chłodzenia maszyn i szaf sterowniczych. Bazując na sukcesie klimatyzatorów Blue e+ z oszczędnościami energii do 70%, technologia ta wraz komponentami została po raz pierwszy zastosowana także w chillerach przemysłowych. Nowe urządzenia są wyposażone w technologie inwerterowe DC oraz Microchannel, dysponują zakresem mocy od 2,5 do 6 kW i przekonują wysoką dokładnością temperatury +/- 0,5 K.

Kolejną innowacją jest poszerzenie generacji klimatyzatorów e+ o urządzenia w dolnym zakresie mocy chłodniczej 1,5 kW (dotychczas od 2 do 6 kW). Ponadto nowy moduł Com umożliwia połączenie klimatyzatorów i chillerów Rittal Blue e+ z siecią oraz zewnętrznym systemem monitorowania i zarządzania energią i/lub z systemami nadrzędnymi przez OPC-UA, Profinet, SNMP, Modbus TCP i CANopen. To stwarza nowe możliwości zastosowań, jak Predictive Maintenance i Data Analytics.

Dostawa w ciągu 24 godzin

Tworząc ogólnokrajową sieć spedycyjną, Rittal przeorganizował na nowo swoją logistykę magazynową i transportową. Dzięki intensywnej rozbudowie procesów cyfrowych w całym łańcuchu logistycznym, klienci otrzymają teraz zamówione produkty seryjne w terminie, z gwarantowanym czasem dostawy – w Niemczech w ciągu 24 godzin.

Eplan: Globalny standard w automatyce

Siostrzana firma – Eplan Software & Service – wspólnie z Cideon prezentowała swoje najnowsze osiągnięcia w hali 6, na stoisku 210 na około 400 m². Rdzeń tworzy podwyższająca światowy standard w technice automatyzacji platforma Eplan 2.7, która jest dostępna od września. Wszystkie informacje wzdłuż łańcucha wartości można zgromadzić w procesie inżynierii. To zapewnia efektywność i spójność projektowania w całym cyklu życia produktu. Inne atrakcje związane z rozwojem platformy Eplan to nowy moduł przewodów rurowych w Eplan Preplanning oraz wersja 2.7 Eplan Smart Wiring, która jest teraz dostępna także jako aplikacja webserwerowa.

Na stoisku targowym Rittal w hali 5 zainteresowani mogą zobaczyć Eplan Smart Wiring w praktyce. Nowe rozwiązanie webserwer–klient zapewnia centralne udostępnianie oraz archiwizację danych projektów i zamówień. Kody QR pozwalają na szybki dostęp do pasującego produktu, a opcjonalne narzędzie monitorujące w czasie rzeczywistym dostarcza kierownikom produkcji wskaźników do optymalizacji produkcji.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl