Danfoss przejmuje fińskiego producenta napędów AC - DANFOSS - NAPĘDY ELEKTRYCZNE - VACON - NAPĘDY AC
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Danfoss przejmuje fińskiego producenta napędów AC
drukuj stronę
poleć znajomemu

Danfoss przejmuje fińskiego producenta napędów AC

Danfoss przejmuje fińskiego producenta napędów AC
fot. Danfoss

Po tym jak firma Danfoss nabyła ponad 90% udziałów firmy Vacon Fiński producent napędów AC stał się oficjalnie częścią grupy Danfoss. Firma Danfoss starała się o kupno firmy Vacon od września tego roku.

Firma Vacon, jeden z liczących się globalnych producentów napędów AC, od 1 grudnia 2014 jest częścią Grupy Danfoss. We wrześniu 2014 r. Danfoss ogłosił wezwanie do akcjonariuszy Vacon z propozycją nabycia wszystkich akcji tej firmy. Pod koniec listopada, Danfoss uzyskał wszystkie wymagane zgody na połączenie obu firm od odpowiednich instytucji nadzoru i kontroli rynku oraz z sukcesem osiągnął cel wykupu ponad 90% udziałów firmy Vacon.

Dzięki włączeniu Vacon w strukturę Danfoss oraz wykorzystując to najlepsze z obu firm, Danfoss umacnia swoją pozycję wśród światowych liderów na rynku przetwornic częstotliwości i rozwiązań napędowych AC.

 – Naszą klarowną ambicją jest bycie w czołówce firm globalnego rynku napędów AC. Jesteśmy przekonani, że prawdziwa wartość jest tworzona razem. Nowe przedsięwzięcie to miejsce, gdzie ludzie pracują razem, aby wspólnie tworzyć najlepsze produkty, aplikacje i usługi dla naszych klientów – stwierdził Niels B. Christiansen, prezes i dyrektor generalny(CEO) firmy Danfoss.

 – Łącząc dwie silne i innowacyjne firmy zajmujące się napędami AC proponujemy klientom jeszcze bardziej konkurencyjną, innowacyjną i atrakcyjną ofertę. Połączenie sił oznacza również, że nowa firma będzie w stanie dalej inwestować zarówno w R&D jak i dział sprzedaży, co jest kluczowym czynnikiem sukcesu w naszej działalności – stwierdził Vesa Laisi, prezes i dyrektor generalny Vacon.

Vesa Laisi po połączeniu firm obejmuje stanowisko prezesa nowego segmentu grupy Danfoss o nazwie Danfoss Drives.

 – Także to co wspólne dla obu firm to pełne dedykowanie działalności napędom AC Vacon i Danfoss. To wyróżnia nas spośród konkurencji w tej branży. Vesa spędził większość swojej kariery w branży napędów AC i posiada bardzo głęboką wiedze o tym biznesie. To doświadczenie zapewni światowy poziom naszej oferty produktów i obsługi klienta – stwierdził Niels B. Christiansen.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl