Darmowa aplikacja mobilna do ustawiania kolektorów i paneli słonecznych - PANELE SŁONECZNE - APLIKACJE MOBILNE - KOLEKTORY SŁONECZNE - INSTALACJE SOLARNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Darmowa aplikacja mobilna do ustawiania kolektorów i paneli słonecznych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Darmowa aplikacja mobilna do ustawiania kolektorów i paneli słonecznych

Darmowa aplikacja mobilna do ustawiania kolektorów i paneli słonecznych

Dr Ernest Grodner z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego opracował aplikacją mobilną na urządzenia z systemem Android o nazwie ScanTheSun. Dzięki prostej analizie nasłonecznienia aplikacja umożliwia optymalne ustawienie paneli fotowoltaicznych lub kolektorów słonecznych, tak aby zapewnić maksymalną wydajność instalacji solarnej.

Aplikacja uwzględnia cień rzucany przez drzewa lub sąsiednie budynki. Problem ten jest często pomijany przez projektantów, którzy korzystają tylko z informacji o szerokości geograficznej i nachyleniu dachu. Analiza cienia rzucanego przez otoczenie okazuje się kluczowa.

Aplikacja ScanTheSun pomoże rzetelnie zaplanować montaż kolektorów, wybrać najlepszy fragment dachu lub zdecydować o zastosowaniu dodatkowych stojaków i dzięki temu zminimalizować straty wynikające ze złego usytuowania kolektorów zarówno pod względem ich orientacji jak też i rozlokowania względem otoczenia.

Twórca aplikacji zapewnia, że obliczenie trajektorii Słońca na niebie uwzględnia eliptyczny kształt orbity Ziemskiej. Dzięki temu położenie słońca na niebie jest obliczane z dokładnością do 0,1 stopnia. Dokładność obliczenia nie powinna ulec pogorszeniu aż do 2055 roku.

Aplikację można pobrać na telefony i tablety z Androidem za darmo w Google Play.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl