RST rozszerza ofertę o nowe serie ograniczników przepięć dedykowane fotowoltaice i zasilaniu - ZASILANIE - FOTOWOLTAIKA - INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE - OCHRONA ODGROMOWA - INSTALACJE SOLARNE - OGRANICZNIKI PRZEPIĘĆ - RST
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności RST rozszerza ofertę o nowe serie ograniczników przepięć dedykowane fotowoltaice i zasilaniu
drukuj stronę
poleć znajomemu

RST rozszerza ofertę o nowe serie ograniczników przepięć dedykowane fotowoltaice i zasilaniu

RST rozszerza ofertę o nowe serie ograniczników przepięć dedykowane fotowoltaice i zasilaniu
fot. RST

Firma RST Sp. z o.o., polski producent ograniczników przepięć, wprowadza do oferty produkty serii RST SOLAR i RST POWER. Ograniczniki przeznaczone są do ochrony systemów fotowoltaicznych i zasilania niskiego napięcia, zapewniając kompletną ochronę instalacji fotowoltaicznych. 

Seria RST Solar - ochrona obwodów DC systemów fotowoltaicznych

“Rynek fotowoltaiki w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Jako producent ograniczników przepięć odpowiadamy na potrzeby naszych klientów i tym samym wzmacniamy naszą pozycję konkurencyjną w stosunku do międzynarodowych koncernów w zakresie ochrony instalacji PV” - mówi Michał Zielenkiewicz, prezes firmy RST Sp. z o.o. W Polsce i na świecie coraz więcej inwestorów instytucjonalnych i prywatnych decyduje się na inwestycję w fotowoltaikę. Aby skutecznie zabezpieczyć tę inwestycję i ograniczyć ryzyko zniszczenia instalacja, niezbędna jest specjalistyczna ochrona przed przepięciami, którą zapewniają RST Solar oraz RST Power, nowe linie produktów polskiego producenta.

RST Solar ograniczniki przeciec

Ograniczniki RST Solar przeznaczone są zarówno do typowych instalacji o napięciu Ucpv do 1000 V, jak i nowoczesnych systemów o napięciu do 1500 V. Produkty do instalacji o napięciu do 1000 V wykonane są w obudowach z wymiennymi modułami ochronnymi, w konfiguracji Y, z sumującym elementem iskiernikowym (GDT), który eliminuje prąd upływu IPE. Dzięki eliminacji prądu upływu IPE ograniczniki z serii RST Solar mają wydłużoną żywotność w stosunku do standardowych produktów. Ograniczniki do systemów o napięciu do 1500 V wykonane są w specjalnych kompaktowych obudowach, zapewniających odpowiednie odstępy izolacyjne, które gwarantują bezpieczną pracę systemu PV. Produkty serii RST SOLAR wyposażone są także w wizualną oraz zdalną sygnalizację stanu ogranicznika.

Ograniczniki RST Solar znajdą zastosowanie zarówno do ochrony elektrowni naziemnych, jak i instalacji PV na dachach budynków wyposażonych w urządzenie piorunochronne. Można je także zastosować w obiektach niewyposażonych w LPS lub z zachowanym bezpiecznym odstępem separującym.

RST Power ograniczniki przeciec

Seria RST Power pozwala na kompletne zabezpieczenie instalacji elektrycznej od strony zasilania niskiego napięcia. Wszystkie produkty tej serii wykonane są w modułowych obudowach z optyczną sygnalizacją stanu ogranicznika. Szczególną uwagę zwracają ograniczniki kombinowane typu 1+2, RST Power T1+T2, które pomimo zastosowania iskiernika wieloprzerwowego, w głównym torze ochronnym, wykonano w obudowach o szerokości pojedynczego modułu (1TE). Odporność na prądy pioruna Iimp = 12,5 kA pozwala na zabezpieczenie rozdzielnic głównych w każdym obiekcie sklasyfikowanym według poziomu ochrony LPL IV i III. Uzupełnienie serii stanowią ograniczniki typu 2, RST Power T2, znajdujące zastosowanie w rozdzielnicach lokalnych lub do ochrony falowników PV od strony zasilania AC.


Więcej szczegółów na stronie producenta: www.rst.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl