Tauron buduje mikroelektrownie na dachach bloków w Jaworznie - MIKROELEKTROWNIA - FOTOWOLTAIKA - INSTALACJE SOLARNE - JAWORZNO - MIKROINSTALACJE - SPÓŁDZIELNIA - SPÓŁDZIELNIE ENERGETYCZNE - INSTALACJA DACHOWA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Tauron buduje mikroelektrownie na dachach bloków w Jaworznie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Tauron buduje mikroelektrownie na dachach bloków w Jaworznie

Tauron buduje mikroelektrownie na dachach bloków w Jaworznie

TAURON Nowe Technologie zainstaluje panele fotowoltaiczne na dachach 14 budynków należących do Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik” w Jaworznie. Instalacje o łącznej mocy 509 kWp będą produkować ekologiczną energię ze słońca.

Instalacje fotowoltaiczne szturmem wchodzą na dachy polskich domów. TAURON Nowe Technologie rozpoczął budowę systemów PV na budynkach wielorodzinnych administrowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Górnik” w Jaworznie. To pierwsza część trzyetapowej inwestycji, dzięki której na blokach pojawią się panele o łącznej mocy 509 kWp. Każdego roku wyprodukują one około 517 tys. kWh ekologicznej energii elektrycznej.  

– Odnawialne źródła energii to już nie jest moda, a konieczność. Po nowoczesne rozwiązania sięgają nie tylko gospodarstwa domowe, ale też firmy i samorządy. Warto już dziś przestawić się na „czyste” technologie, bo w przyszłości przepisy krajowe oraz wspólnotowe i tak wymuszą na nas zmianę sposobu produkowania energii. Najlepiej ten proces rozłożyć w czasie i stopniowo przygotować się do energetycznej transformacji. Nasza spółka ma w tym spore doświadczenie, bo podobnych instalacji wybudowaliśmy już sporo – mówi Piotr Apollo, wiceprezes zarządu TAURON Nowe Technologie.  

Zastosowane w Jaworznie panele wykonane są z ogniw monokrystalicznych – to obecnie najbardziej zaawansowane technologicznie produkty PV, których sprawność sięga niemal 21%. Zastosowanie kosztowniejszej technologii ma uzasadnienie praktyczne – przy podobnej wielkości paneli mono- i polikrystalicznych wybór tych pierwszych pozwoli wykonawcy umieścić na dachach spółdzielczych budynków instalacje o wyższej mocy od 30 do 50 kWp.    

Inteligentny system sterowania instalacją, która powstaje na budynkach SM „Górnik” w Jaworznie pozwoli na kompleksowe zarządzanie produkcją energii elektrycznej. W ubiegłym roku TAURON przyłączył aż 97,7 tys. mikroelektrowni słonecznych, o łącznej mocy 658 MW. W pierwszym półroczu 2021 TAURON było to już 44 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy ok. 317 MW. W sumie Spółka przyłączyła już ponad 145 tys. takich instalacji do swojej sieci dystrybucyjnej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl