Spółka JA Solar zajmująca się produkcją wysokowydajnych produktów dla energetyki słonecznej, ogosiła rozpoczęcie produkcji nowych modułów słonecznych PERCIUM. To pierwsze w branży moduły wykorzystujące półprzewodniki niedomiarowe, które osiągnęły 20,4% średniej wydajności konwersji. Wysoka konwersja i niezawodność to dwa najważniejsze obecnie aspekty dla rozwoju branży energetyki słonecznej.
Masowa produkcja modułów słonecznych o wymiarach 6x10, które osiągnęły moc znamionową 285 W, rozpocznie się w tym tygodniu. Przygotowanie procesu produkcyjnego trwało zaledwie trzy miesiące, od zaprezentowania nowego produktu pod koniec lutego br. Firma przewiduje, że do końca roku moduły osiągną średnią moc znamionową 290 W.
Na początku roku spółka JA Solar wprowadziła do sprzedaży w Japonii, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Chinach i Niemczech moduły słoneczne PERCIUM 6x10. Aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów, spółka JA Solar w krótkim czasie zakończyła przygotowania do produkcji masowej i kontynuuje prace nad zwiększeniem wydajności modułów słonecznych PERCIUM. Obecnie spółka posiada jedną linię produkcyjną modułów PERCIUM. Do października będzie ich już cztery, a w 2015 r. ich liczba wzrośnie do ośmiu. Przewiduje się, że do końca roku wydajność modułów słonecznych PERCIUM osiągnie 170 MW, a w przyszłym nawet 350 MW.
– Wysoka wydajność konwersji może przynieść obniżenie ceny za 1 wat, co oznacza niskie koszty BOS, transportu, montażu i gruntów. Do budowania modułów słonecznych PERCIUM wykorzystuje się technologię spodniej pasywacji pola tylnej powierzchni (ang. Black Surface Field, BSF) celem zapewnienia wysokiej wydajności modułów słonecznych PERCIUM w słabym oświetleniu. Wysokie koszty wydajności systemu mogą pomóc w zmniejszeniu kosztów za 1 kWh – uważa Yong Liu, dyrektor ds. operacyjnych w JA Solar.
Źródło: JA Solar Holdings Co., Ltd.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |
RJ
RJ